Hamilelik ve tiroid

teacherrr32

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2024
26
2
28
Merhaba 7 haftalık hamileyim gebelikten önce 50 mg tiroid ilacı kullanıyordum buna rağmen tsh 5.17ye yükselmiş doktorum çok yüksek olduğunu çocukta zeka geriliğine sebep olabileceğini söyledi. 100 mg a çıkardı ilacı. Çok endişeliyim bu durumu yaşayan var mı yardımlarınızı bekliyorum

Endişelenme ilacını düzenli kullan hamilelik boyunca, doktor zaten dozunu artırmış değerin düşer bi şey olmaz allahın izniyle

Düzenli ilacınızı kullanırsanız çok rahat düşüyor tiroid değeriniz bi sorun yoksa başka, telaşlanmayın
Aslında öncesinde de düzenli kullanıyordum 50 mg hem de ama ona rağmen yükselmiş çok korktum açıkçası. 100 mg a çıktık şimdi bir dahaki kontrol 3 hafta sonra geç mi sizce o zamana 10 haftalık olacak

Aslında öncesinde de düzenli kullanıyordum 50 mg hem de ama ona rağmen yükselmiş çok korktum açıkçası. 100 mg a çıktık şimdi bir dahaki kontrol 3 hafta sonra geç mi sizce o zamana 10 haftalık olacak
Hamilelik zaten yükseltiyor, bende tiroid olmamasına rağmen hamilelikte yükseldi. Sizde zaten yüksekmiş hamilelikle beraber doz yetersiz gelmiş demek ki. Bence geç değil anca etki eder zaten

Merhaba 7 haftalık hamileyim gebelikten önce 50 mg tiroid ilacı kullanıyordum buna rağmen tsh 5.17ye yükselmiş doktorum çok yüksek olduğunu çocukta zeka geriliğine sebep olabileceğini söyledi. 100 mg a çıkardı ilacı. Çok endişeliyim bu durumu yaşayan var mı yardımlarınızı bekliyorum
Merhaba bende şuan 7 hafta 1 günlük gebeyim benimde aynı tsh 5.2 çıktı ilacımı artırdı bende haftaya kan tahlili vereceğim on gün sonra demişti kontrol beş gün kaldı inşallah olumsuz bir etkisini görmeyiz

Ben ilk oğluma hamile iken çıktı ve 20 lerdeydi ilaçla normal değere düştü çocuğumda bi sıkıntı olmadı 2. Çocuğumu da doğurdum ondada bir sıkıntı çıkmadı hamilelikte ki hormonlardan dolayı doz düşük gelmiş demek ki korkmayın bidahaki gittiğiniz de düşmüş olacaktır inşallah değer de ev yüksek ama öyle korkulacak kadar çok yüksek değil üst sınır normalde 5 zaten allahın izniyle bi sıkıntı olmadan düşer inşallah içiniz rahat olsun

Eutrox 50 mg tiroid ilacı kullanıyordum. TSH değerim 0.8 olunca ilacı 15 gün önce bıraktım. Diğer değerlerim normal. İlaç bırakınca adet gecikmesi yapar mı? Adetim 3 gün gecikti.

X