hamilelik ve soda???

isil_ufuk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2008
572
2
36
Hayırlı geceler arkadaşlar...acaba limonlu soda hamilelikte bebeğe zarar verir mi yada hamileliği önlermi?bilgisi olan arkadaşlar yorumlarınızı bkliyorum...

hamileliği önlemiyor gerçi ne kadar tüketilirse önler böyle bişey hiç duymadım ama ben hamileliğimden öncede hamileliğimdede şimdi 17 haftalığım hep soda içtim ve hepsinide limonlu içiyorum bulantılarımada iyi geldiği için birkaç tane içiyorum günde ama çok içmemek gerek dr zararı olmaz tüketebilirsin dedi.aksine mineralli iyi gelir ben bu yaz kaç kasa içtim bilmiyorum ailemin yanına gittiğimde babam kasayla gettirti hep içebilirsin.

oldukça faydalı bi içecek hele bide içerisinde limon olunca daha da vitaminli oluyoer demektir,ama tabi günde 2 tane içmek yeterlidir,nedemişler herşeyin azı karar çoğu zarar.

ben de hamillelere cok faydalı olduğunu duymuştumm.bu yüzden günlük tüketmeye çalışıyorum.mineral ve vitamin bakımından cok zenginnn....

kızlar ben de hamileyim ve hergün mutlaka içiyorum.ve vitamini artsın diye içine de limon koyuyorum.gerçi dr.uma danışmadım ama internette okumuştum faydalı diye..herkese sorunsuz bi hamilelik diliyorum...

soda ile maden suyu farklıdır arkadaşlar. soda yapay bir içecektir. içinde vitamin ve mineral olan maden suyudur. üzerinde %100 maden suyu yazanları tercih edin. Ayrıca evet limonlu maden suyu iyi ama eğer kabızlık sorununuz varsa limonlu madensuyu kabız yapar... umarım yardımcı olabilmişimdir ...

maden suyunda bulunan kalsiyumdan dolayı bazı anneler yarı yarıya suyla karıştırıp çocuklara içiriyorlar kemiklerin güçlenmesi için sanırım biz hamilelerede yararı vardır

ben oğluma hamileykende hergün 1 tane içtim bu hamileliğimdede içiyorum dr zaralı diye bişey demedi ama sade tüketiyorum meyvalı yada limonluyu sevmiyorum

Hayırlı geceler arkadaşlar...acaba limonlu soda hamilelikte bebeğe zarar verir mi yada hamileliği önlermi?bilgisi olan arkadaşlar yorumlarınızı bkliyorum...

canim soda icme ama maden suyu ic, ikisi birbirinden farkli. Maden suyunun yarari var. ben gunde iki tane Uludag maden suyu iciyorum. ama sade olanlarindan ic.
Ece

kızlar madensuyu dogal oluyor sodanın ıcıne ılave ek mıneraller koyuyorlar
bende arada sırada madensuyu ıcınyorum hem hamılelın alması gereken mınallerı ve vıtamınlerı bunla alabılırız mesela beypazarı maden suyu

Sodayı bimiyorum ama maden suyu çok faydalı... Susuz kaldığımızda kaybettiğimiz minarelleri karşılamak için birebirmiş..

Geçenlerde tv de bir doktor hamilelerinde içmesi gerektiğini, hatta günlük 2,5 litre su içiyorlarsa bunun 1 litresinin maden suyu olması gerektiğini söylüyordu...

kızlar soda ve maden suyu cok farlı,soda gazlı içeçek gibi birsey ama asıl içilmesi gerek maden suyu fakat %100 olanlardan.vucudun günlük mieral ve vitamınını en dogal sekılde karsılarmıs,zaten günlük hayatımıza mutlaka sokmak gerekırmıs ki hamılelıkte de cok faydalı oldugunu bılıyorum.bu zaten bıtek bizim ülkemızde yaygın degıl ,teyzem yurtdısında oturuyo orda gunde enaz 1 lıtre maden suyu tuketılırmıs,cok faydalı oldugundan.hep kasa kasa alırız biz< eve diyo

X