Hamilelik ve burger king

oz41

Guru
Kayıtlı Üye
28 Mart 2011
687
18
hamilelikte burger king yada mc donalds ürünleri çok zararlı mıdır?tüketebilirmiyiz?

yararlı olmadığı kesin
ama ben canım çok istediğinde yiyorum
17 haftalık hamileyim 5 kez falan yemişimdir

yararlı olmadığı kesin
ama ben canım çok istediğinde yiyorum
17 haftalık hamileyim 5 kez falan yemişimdir

ben de 10 haftalığım daha hiç yemedim ama en azından 1 kaç ayda 1 yense bişi olmaz heralde dimi:)

ben de 10 haftalığım daha hiç yemedim ama en azından 1 kaç ayda 1 yense bişi olmaz heralde dimi:)

valla canım buna ben karar veremem senin tercihin
ben dışarda yenen biçok şeyin de benzer zararları olduğunu düşünüyorum
o nedenle de aşırı da kasmıyorum açıkçası
tercih senin

valla canım buna ben karar veremem senin tercihin
ben dışarda yenen biçok şeyin de benzer zararları olduğunu düşünüyorum
o nedenle de aşırı da kasmıyorum açıkçası
tercih senin

dediğin gibi yararlı olmayabilirama benim en çok korktuğum şey bebeğin gelişimini etkiler mi onu düşünüyorum

dediğin gibi yararlı olmayabilirama benim en çok korktuğum şey bebeğin gelişimini etkiler mi onu düşünüyorum

ben de 12. haftaya kadar falan 1 kez falan yemiştim
ikinci 3 aylık döneme girince biraz daha rahatladım
etrafımdaki tüm hamileler yedi ve bebekleri maşallah sağlıklı
ama herkes için geçerli olur mu bilemem tabi
dediğim gibi tercih senin

Ben oğluma olan hamileliğimde burger king değil ama günde bir hamburger yiyiyordum. Sonuç mu: Gereksiz alınan bir sürü kilo. Oğlum maşallah çok sağlıklı ama o da hamburgere bayılıyor :)

Bence fazlaca kilo alarak kendine zarar verme olasılığın daha yüksek. Sevgiler...

hamilelikte burger king yada mc donalds ürünleri çok zararlı mıdır?tüketebilirmiyiz?

Hamilelikte çok faydalı değildir. Canınız çok istiyorsa yemelisiniz, ancak mayonez ketçap gibi katkı maddelerini kullanmamanız gerekiyor. Mayonezde çiğ yumurta var bebeğinize zararı olabilir, ketçapta da katkı maddesi fazla. Allah yardımcınız olsun, bebeğinize sağlıkla sıhhatle kavuşmanız dileğiyle.

Canim faydali degil tabiki ama hamileyiz diyede dunyanin sonu degil canim benim sakinan goze cop batar..
Ben suan bile bikac kere yedim..

bende sık sık yemeyi düşünmüyorum zaten ama insan gene de korkuyor.insan zaten hamileyken daha önce rahatlıkla yediği herşeyi 2 kere düşünüp öyle yiyor.iyice pimpirikli oldum

yemesek iyi olur ama çok iştah açıcı canım hep istiyo
1 defa yedim :)

tonlarca katkı maddesi içiren bir ürün. "monosodyum glutomat" yazın arama motoruna ve ne yaptığını görün. bebeğim sağlıklı doğdu diyenler var da ileride ne yapacağı belli mi bu ürünlerin? amerika'da kıyamet kopuyor bu markalara dava açan açana ama biz marifet gibi her yeri o firmalarla donattık. yapın evde köfte ekmek yiyin.9 ay hamburger yemediniz diye ölmezsiniz.ben çalışan gebeydim, dışarda yemek yemem gerekirse ille peynirli pide yiyordum sadece en azından ne olduğu belli diye.evden götürdüğüm peynir emek ne olduğu belirsiz etten iyidir.

ben de bir defa yedim ama canım yine istiyor:26:

iki kere de pizza yedim

sürekli tüketimi aşırı kilo yapabilir bebeğinize katkı sağlamaz ama ben eski mc donalds çalışanı olarak ürünlerin tamamen pınar et tarafından üretildiğini sağlam şartlarda muhafaza ediliğini bilirim şahsen ben mc donaldstan gözüm kapalı yemek sparişi veririm 6 sene bır fiil hambur yedım hemde hergun sonuç kiloluyummmm bana kattığı deavantajı bu oldu.. ürünlerin sağlıklı şartlarda yapıldıgını sunuldugunu bılıyorumm ama sık tüketmemek gerektiğininde altını çizerimmmmmm... benım her hafta düzenli gelen hamile müşterilerim vardı ve en buyuk seçım yerdi kadın maşallah bebeişinide gördümmmm...:))) umarım sizde sağlıkla sıhatla bebeklerinizi dunyaya getirirsiniz .. benım içinde dua edin darısı başımaaaaaaaaaaaa inşşşşşşşş:)))

Canım bence olabildiğince azalt ve oraların kızarmış patatesinden yeme çünkü koruyucu katkı maddesi çok dikkat ettiysen oraların patatesleri hiç bozulmuyor,çürümüyor.Çok sağlıksız.
Ayrıca haberin var mı bilmiyorum coca cola'nın içinde alkol çıktı.
Ve son tavsiyem Mc Donalds'dan yeme bence...

sık sık olmasa da abartmadan canımız isteyince yesek birşey olmaz sanırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…