Hamilelik Ve Ailelerimiz

seni çok iyi anlıyorum.zaten eşinin ailesi o şekildeyse seninde onlarla çok iyi olmana gerek yok.sadece saygı çerçevesinde görüşüp konuşursunuz o kadar.ben çok resmiyimdir onlarda bu şekilde alıştı zaten problem hiç yaşamıyoruz.sizli bizliyiz.bunca yaşadığımız şeye rağmen ne bir kere surat yaptım nede laf söyledim ailesine.sözde eşimi annesi çok sever ama nerde henüz pekbir şey görmedik. sağolsunlar yinede annesi babası.ama benim annem babam değiller.tabi olaylara kendimi koyarak bakıyorum benimkiler böyle olsa ne olur diye tabikide kimsenin yinede ne olursa olsun laf söylemesini istemezdim eşiminde tabi.o yüzden eşinizide fazla sıkmayın derim.kendinizden uzaklaştırmaktan başka hiçbir işe yaramaz.25yaşından sonra 2.annem va babam olamazlar zaten.benim düşüncem bu o yüzden kendimi fazla üzmüyorum açıkçası.herkesede tavsiye ederim. Allah kimseyi anasız babasız bırakmasın.bizide sağlıklı bir şekilde evlatlarımıza kavuştursun inşallah.

canım cocugun olunca emin ol arayıp dururlar ozamanda senin ihtiyacın kalmaz bebişinle sen rahat rahat eglenerek gecirirsin gününü a.s. ama bak sana bide bişi diyim sürekli eşinin üstüne gitme hani anlatıyorum o dinleyip beni sakinleştiriyo diyosun yaa yorum yapmıyo benim eşimde bak öyleydi ben anlatırdım aglardım o sarılır sakinleştirirdi yorum yapmazdı ama birgün ben patladıgımda eşimde benle birlikte patladı adam gözümün önünde hüngür hüngür agladı elim ayagım titredi adamı sakinleştiremedim ilk defa eşimi öyle gördüm demekki cok doldurmuşum onu anlata anlata sonra hatta yaptıgımı anladım gene paylaşıyorum herşeyimi ama eskisi gibi cok üstüne düşmüyorum eşim o gece cok fena oldu adamı banyo ya zor soktum sakinleşsin diye hastaneye kaldırıcaktım tansiyonu düştü gercekten eşlerimizin degerini bilelim onlarıda üzmiyelim fazla üstüne gitme yasakkelime

EVET CANIM O ÖYLE ÜZÜLÜP BENİ KUCAKLAYINCA BEN DAHA Bİ COŞUYORUM ONUDA MUTSUZ EDİYORUM DİYE AMA ARTIK ÖYLE OLMIYCAK DEDİĞİN GİBİ ÜSTÜNE GİTMİYCEM HAYATT EN DEĞERLİ VARLIĞIM O BENİM ONUDA BAŞKALARININ YÜZÜNDEN ÜZMEYE HAKKIM YOK DEMİ.TEŞEKKÜR EDERİM CANIMa.s.

EVET CANIM O ÖYLE ÜZÜLÜP BENİ KUCAKLAYINCA BEN DAHA Bİ COŞUYORUM ONUDA MUTSUZ EDİYORUM DİYE AMA ARTIK ÖYLE OLMIYCAK DEDİĞİN GİBİ ÜSTÜNE GİTMİYCEM HAYATT EN DEĞERLİ VARLIĞIM O BENİM ONUDA BAŞKALARININ YÜZÜNDEN ÜZMEYE HAKKIM YOK DEMİ.TEŞEKKÜR EDERİM CANIMa.s.

öenmli degil canım a.s. biz sürekli bu konuda tartışıyoduk sonra ben coşup aglıyordum en sonunda dedikki yaa biz neden birbirimizi üzüyoruz sorun ne neden 3. kişi icin tartışıp aglıyoruz biz evlenmişiz herşeyimizi biz yapmışız kimsenin bize bişi demesine karışmasına zaten hakları yok 3. kişi icinde kendimizi üzmeye gerek yok dedi niye takıyoruz yani dışarının sözlerini diye bıraktık eşimle umursamıyoruz valla kim ne derse desin bende eskisi gibi degilim öneceden kılı tüyü kafama takardım artık yapmıyorum bide hamile kaldıktan sonra tamamen bıraktım hergünüm sakin geciyor cok şükür cünkü düşünüyorum şimdi canım sıksam bebegimide gericem üzücem doguncada hamilelikte yaşadıkların stresleri dogduktan sonrada onlar yaşayıp huzursuz oluyor bebişim huzursuz olmasın diye valla umursamıyorum herşey vız gelir tırs gidiyo yani eşimde istedigim herşeyi alıyo cok şükür hic üzmüyo gecen gün mesela dedimki parka yatak aldık 3 yaşından sonrada bazalı tek kişilik yatak alıcam kızıma neymiş kaynanam dedi siz cekyatlarda büyüdünüz yatagınızmı vardı yaa biz cekyatta büyüdük cocugumuzda öyle büyüsün diye niye cile cektiriyim ki benim yaşadıgımı o yaşamasın ama dimi eşimde söyledi ben cekyatta büyümüşüm cocugum büyümesin dedi maddi gücüm varken neden koltuk üstünde sürünsün ki cocugum dedi o eskiden di dedi rahatladım dolap alıcam dedim onada mane buldular neymiş benim yatak odamdaki dolabım 6 kalıpılıymış birtanesini ona ayırıcakmışım yer yok ki nereye ayırıyım eşimde sagolsun onunda cvbını verdi :teytey:lülülülülülü

ghaneli canim benim hic üzülme hic kimsen yoksa bile biz variz burda.. her derdine ortak oluruz paylasiriz .. maddi yardim edemesekte manevi olarak yanindayiz gülüm .. üf okudukca bittim ben yha.. zaten cok duygulu bi günümdeyim .. sabahtan beri agliyorum ..
esimlede durduk yerde kavga ettim .. (konu: arabayi benim istedigim gibi assagiya deilde yukari park etmesi :S) aglamak icin bahane arar oldum bugün ben ..
bizde esimle herseyimizi kendimiz yaptik .. kendimiz derken onun annesi babasi abisindan hic bise görmedik ..
uzun hikaye..
ama saolsunlar benim annemler destek oluyolar .. odasini babam aldi annem bi sürü kiyafet aldi.. kardesim arabasini ben alirim dedi ..
3 görümcem var aralarindan bi tanesi araba koltugunu aldi .. yani yine saolsunlar ..
birde ne kadar kötü olurlarsa olsunlar onlar esimizin annesi babasi canim allah basimizdan eksik etmesin yinede ..
her insan farklidir .. demek ki onlarda etrafindan öyle görmüsler.. nasil gördülerse öyle yapiolar iste .. büyüyügümüzdür deyip yine saygida kusur etmiceksin .. elbet bi gün anlarlar hatalarini ..

Teşekkür Ederim Askitocum Beni Dinliyceğinizi Bildiğim Için Zaten Paylaştim Biliyorum Yanimda Olduğunuzu Tekrar Teşekkür Ederim Canim Ama şuda Doğru Kiz Anneleri Sürekli Yardim Eden Ve El Atan Oluyo

öenmli degil canım a.s. biz sürekli bu konuda tartışıyoduk sonra ben coşup aglıyordum en sonunda dedikki yaa biz neden birbirimizi üzüyoruz sorun ne neden 3. kişi icin tartışıp aglıyoruz biz evlenmişiz herşeyimizi biz yapmışız kimsenin bize bişi demesine karışmasına zaten hakları yok 3. kişi icinde kendimizi üzmeye gerek yok dedi niye takıyoruz yani dışarının sözlerini diye bıraktık eşimle umursamıyoruz valla kim ne derse desin bende eskisi gibi degilim öneceden kılı tüyü kafama takardım artık yapmıyorum bide hamile kaldıktan sonra tamamen bıraktım hergünüm sakin geciyor cok şükür cünkü düşünüyorum şimdi canım sıksam bebegimide gericem üzücem doguncada hamilelikte yaşadıkların stresleri dogduktan sonrada onlar yaşayıp huzursuz oluyor bebişim huzursuz olmasın diye valla umursamıyorum herşey vız gelir tırs gidiyo yani eşimde istedigim herşeyi alıyo cok şükür hic üzmüyo gecen gün mesela dedimki parka yatak aldık 3 yaşından sonrada bazalı tek kişilik yatak alıcam kızıma neymiş kaynanam dedi siz cekyatlarda büyüdünüz yatagınızmı vardı yaa biz cekyatta büyüdük cocugumuzda öyle büyüsün diye niye cile cektiriyim ki benim yaşadıgımı o yaşamasın ama dimi eşimde söyledi ben cekyatta büyümüşüm cocugum büyümesin dedi maddi gücüm varken neden koltuk üstünde sürünsün ki cocugum dedi o eskiden di dedi rahatladım dolap alıcam dedim onada mane buldular neymiş benim yatak odamdaki dolabım 6 kalıpılıymış birtanesini ona ayırıcakmışım yer yok ki nereye ayırıyım eşimde sagolsun onunda cvbını verdi :teytey:lülülülülülü

EVET CANIM EŞİMİZİN HER AN YANIMIZDA OLMASI BİZİ RAHATLATIYO.ŞİMDİ SADECE SEN ORADA KAYINVALİDENE ÖYLE DESEYDİN EŞİN ANNESİNDEN YANA OLSAYDI TABİKİ HAKSIZ DURUMA DÜŞÜCEKTİN AMA İYİKİ VALLA KOCİŞLER ARKAMIZDA

MERHABA ARKADAŞLAR BELKİ BU SORUN BİR ÇOĞUNUZA SAÇMA GELEBİLİR.AMA BANA ÖYLE GELMİYO.VE PAYLAŞMAK İSTİYORUM.ÇÜNKÜ BAŞKA DERTLEŞECEK HİÇ KİMSEM YOK YANIMDA YAPAYALNIZ HİSSEDİYORUM KENDİMİ EŞİM DE OLMASA.DERDİM ŞU EŞİMİN AİLESİ ÇOK UMURSAMAZ VE CİMRİ.BUNDAN BİİZENE Kİ DİYCEKSİNİZ AMA BU BENİM ZORUMA GİDİYO.DÜŞÜNDÜKÇE SİNİRLERİM BOZULUYO VE AĞLIYORUM.senağlama ARKADAŞLAR DOĞUMA AZ KALDI HEPİMİZİN AMA BENİM KAYINVALİDEM BİRKEZ OLSUN BANA BEBEĞİN VEYA SENİN Bİ EKSİĞİN VAR MI DİYE SORMADI.HATTA İLK TORUNLARI.NEDEN BÖYLE YAPIYOLAR ANLAMADIM GERİYE TEK NEDEN DE CİMRİ OLMALARI KALDI.AYNI ŞEYİ BEN EVLENİRKENDE YAPTILAR.HERŞEYİMİZİ HATTA DÜĞÜNÜMÜZÜ EŞİMLE BEN YAPTIKSAĞOLSUN BABAMINDA ÇOK KATKISI OLDU.HATTA DÜĞÜNDE OLAN PARALARIMIDA BORCUMUZ VAR DİYE ELİMİZDEN ALDILAR.BİLMİYORUM BELKİ HAMİLEYİM O YÜZDEN Mİ BU KADAR ABARTIYORUM AMA ÇOK ZORUMA GİDİYO.TEMİZLİK YAPICAM DEDİM BANA NE DEDİ BİLİYO MUSUNUZ SAKIN AĞIR BİŞEY KALDIRMA YAVAŞ YAVAŞ YAPARSIN DEDİ.GÖRÜMCEM VAR AMA ÇALIŞIYO.BEKLERDİMKİ SEN TEK YAPMA HAFTA SONU BERABER YAPARIZ DEMELERİNİ AMA NERDE HATTA MEMLEKETLE ARAMDA 1.5 SAATLİK MESAFE VAR.UMURSANMAK İSTİYORUM ÇOK MU ŞEY İSTİYORUM.AİLELERİNİZ SİZLERE YARDIM EDİYO MU VEYA BÖYLE Bİ AİLE YAPISINA SAHİP OLAN Bİ BEN MİYİM NOLUR YAZINsenağlamasenağlama
canım bunun için üzme kendini hayatta en önemli zenginlik sağlık ve huzur eşinle mutlumusun o yanındamı birde bebeğin olacak iyi şeyler düşün kimseye ihtiyacında kalmayacak emin ol birde bakmışsın herşey yoluna girmiş.. Ben hep şunu yaptım 8 yıl yalnız yaşadım tek başıma üniversite için geldiğim kentte kaldım ne yanımda benim ailem nede başkası vardı ama kimseye ihtiyaç duymadım ama gerçekten yalnızlık kadar zor bişey yok şu an eşim var kızım olacak bizim bebeğimiz Dünyada ki en mutlu insan benim daha ne isterim ki allah tan.. Aileler çok önemli canım onları sakın hor görme suçlama onlardan da bişey bekleme çünkü eşinin ailesi eşini bu yaşına getirmiş iyi yada kötü o yüzden saygıda kusur etmemek lazım.. NE EKERSEN ONU BİÇERSİN... onlarda sende emin ol.. kendini de üzme emi bebişini düşün iyilerle değil kötülerle kıyasla onun ailesini benim hayat felsefem bu hep kötüsünü düşünürüm ve mutlu olurum yanımdakilerle.. ve eminim hamileliğin verdiği duygu yoğunluğuda var sende hepsi geçecek güçlü olmak lazım anne olacağız biz:)) üzme emi ne kendini ne bebeğini ne eşini..

benim eşimin ailesi bebeğimi gereğinden çok sahiplendi...
kız olacağını duyunca, kayınvalidem olsun ikincisini erkek doğururuz dedi(aynen bu ifade)..
kendimi bazen taşıyıcı anne gibi hissetmeye başladım, o kadar sahiplenmişler yani. bebişim ne yapıyor, bebişime çok iyi bak, canım kızım benim, kızım yoktu artık oldu falan felan diyor kayınvalidem.
etraf bile tuhaf görmeye başladı bu yorumları, insanlar artık demek zorunda kaldı, doğacak cocuk senin torunun, kızın değil diye...
offff, sesimi çıkarmıyorum çünkü kayınvalidem yaşlı, bebeğimi de tabiiki de sevsinler, ama bu kadarı acaba fazla mı yoksa benim hormonlarım mı abartıyor durumu?

ayyyy canım yaaa üzülme sakın. kendi ailenin yerini kimse tutmuyor işte...
yaptıkları düşüncesizlikten başka bişey değil..
boşver hiç kendini üzme üzüyosunda ne oluyo sanki..

X