Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar bir şey sormak istiyorum.

Ben iki sene geriçekilme yöntemiyle korundum ama biliyorsunuz bu bir korunma yöntemi değil
İki senedir de korunmuyorum olmuyor.

Bu durumda ben aslında 4 senedir mi korunmamış oluyorum??Yani tıbben bu şekilde mi düşünmek lazım🤔
minseo minseo @oblomowka1 @Murpyy @Sohrabb @fiona13 ve etiketleyemediğim konuyu bilen hanımlar :işsiz: :işsiz:
Evet canım. Hiç korunmamış oluyorsun.

Yok canım, yapmadım. Neyse boşver sen napıyosun :) Kaldık yine diğer aya galiba. :)
İstersen bi yap canım belli olmaz, valla ben kesin kaldım da seni bilmiyorum 😅 ben biraz stresliyim ya önümüzdeki cumaryesi doktora gideceğim ya hem ilk vajinal ultrason hem ne çıkcal diye biraz gerginim

İstersen bi yap canım belli olmaz, valla ben kesin kaldım da seni bilmiyorum 😅 ben biraz stresliyim ya önümüzdeki cumaryesi doktora gideceğim ya hem ilk vajinal ultrason hem ne çıkcal diye biraz gerginim
Çıkmaz inşallah yüreğini ferah tut :-)

Kuzum benim mart ayından beri böyle bi geçen ay az geldi reglim bu ay yine aynı :KK43: polip kist falan varsa diye korkmaya başladım
Kuzucum marttan beri bu şekildeyse bi gitseydin keşke, kist veya başka bi problem varki bukadar çok gelmiş. Geçmiş olsun şimdiden ama vakit kaybetme

Kuzucum marttan beri bu şekildeyse bi gitseydin keşke, kist veya başka bi problem varki bukadar çok gelmiş. Geçmiş olsun şimdiden ama vakit kaybetme
Gittim canım işte sıkıntı yok dediler vajinal bakılmadı ama işte ilk kez bakılacak

Gittim canım işte sıkıntı yok dediler vajinal bakılmadı ama işte ilk kez bakılacak
Hmm ozaman sonuçlarını beklicezz, inşallah önemli bişeyin yoktur bukadar strese girdiğine değmez🤲 Bende hala adet olmadım bugün 4 gün geçmiş oluyor sabah kan tahlili verdim ama negatif 🥺 ebe 4 gün az bi süre 2-3 gün daha geçsin tekrar bi test yapalım olmadı doktora git dedi, bende içimden diyorum adetine 1 hafta kala öğreniyo bizim kızlar benim 4 gün az bi süreymişşş :mad::mad:

Hmm ozaman sonuçlarını beklicezz, inşallah önemli bişeyin yoktur bukadar strese girdiğine değmez🤲 Bende hala adet olmadım bugün 4 gün geçmiş oluyor sabah kan tahlili verdim ama negatif 🥺 ebe 4 gün az bi süre 2-3 gün daha geçsin tekrar bi test yapalım olmadı doktora git dedi, bende içimden diyorum adetine 1 hafta kala öğreniyo bizim kızlar benim 4 gün az bi süreymişşş :mad::mad:
Valla her şeyden nem kapar olduk ben dün gece bi de söktürücü masaj yaptım o da coşturdu kanamayı negatifse testin deneyebilirsin geç döllenme değilse hemen sökülüyo

Valla her şeyden nem kapar olduk ben dün gece bi de söktürücü masaj yaptım o da coşturdu kanamayı negatifse testin deneyebilirsin geç döllenme değilse hemen sökülüyo
Belkide bu söktürücü masaj artırdı kanamanı, oğlanda da 5.günde öğrendiğim için bekliyim diyorum, nasip bakalım olmadı o masajı uygulayayım bakalım nolacak, hakkımızda hayırlısı olsun canım :dua::dua:

Yaaa kuzlar hala adet olamadım neden acaba cok stres ysotimondanmidir nedir cozemedim

g_mutlu g_mutlu şuan mesela normal geliyor o an ayağa kalktığımda birden geldi şuan az az geliyor
Ayağa kalkmadan önce bi söküldü ayağa kalkınca herşey aktı gitti muhtemelwn, benimde en yoğun günü 2.günümdür ama senin baya kan gölü olmuş umarım kötü bişi yokttur canım

ben iki kez kist için verilen doğum kontrol haplarını kullanmadım. doğal karışımlara kesnlkle inanıyorum ben ama vucut çok hassas dengesi hemen bozuluveriuor o yüzden bunlar uzun süreli kullanılan macınlar değil kuzu kullan bence ben de kaşıklı olan markadan almayı düşünüyrım c life
Bende clife aldim, bidaki adetimde baslicam. Tup bebekden onceki uc ay cok onemliymis, yumurta kalitesini etkiler heralde demii

eşin de bi kontrol olsun kuzum da o zaman netleşir... şu bahsettiğim karışım kistleri polipleri eritiyormuş herkes öyle yazmış ama ne kadar doğru bilmiyorum
Canım okurken dikkatimi çekti. Kimyasal gebelik sonrası adet olmayınca doktora gittim sağ ve sol Yumurtalıkta 27 ve 24 mm kist oluşmuş doğum kontrol hapı vereceğini söyledi öncesinde adet olmam için tarlusal verdi. Kistleri eriten karışım ne canım nerden alınıyor

X