Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba arkadaşlar doktor bana redifol yazdı içinde 600mgc folik asit var yazıyor ama tamamen bitkiselmis ilaç. Kullanan var mı acaba yazsa bana

Alındı normal çıktı şükür, benim kadın doğumda diğer testlerim yapıldı homosistein gibi lupus gibi normal çıktı onlar da, homosistein düzeyi normalse bir şey önermiyorlar mthfr için..önceden iğne olayını ilk defa duydum ve şaşırdım🤯 homosistein yüksek mi çıktı? kaç aydır deniyorsunuz
homosistein nedir canım?

Düşükten sonra hiçbeklemedik, doktorum beklemeyelim zaman gecirme erkenden iğneye baslayalım iğneyide bosa kullanmıs olma ihtimali arttıralım dedi. ben cok üzülmüştüm 2. Düşükte cok agladım doktorda ondan ara verip beklemek daha kötü etkiler diye düşündü . Sende de mi pıhtılaşma var canım
Genetik test ysptırmışmıydın sen trombofili paneli felan

Bilemedim valla göğüslerim falan acıyor baya
Senin yumurtlama bence canım en başından beri dediğim gibi tatilden dolayı falan geç yumurtlama olmuş olabilir ama inşallah ben yanılırım arkadaşlar haklı çıkar da gebe olursun. Ovulasyon da aldın mı yarın yap bakalım ne çıkacak

Merhaba arkadaşlar doktor bana redifol yazdı içinde 600mgc folik asit var yazıyor ama tamamen bitkiselmis ilaç. Kullanan var mı acaba yazsa bana
Nrmalde 400 mg kullanıyoruz ama ben suan gıda takviyesi kullanıyorumdum Baska bir folik asit basladım bugun fazla kullanıyorum yani zararı olnaz sanırım

Genetik test ysptırmışmıydın sen trombofili paneli felan
Aynen yaptırdım canım işte mhtfr heterezigot paı 1homozigot cıktı bide 1 tane kromozomumda tasıyıcı olduğum bi rahatsızlık varmıs eşimde o rahatsızlık olmadığı için genetik doktorunun biri bu yüzde 10 etkiler cok bi etkisini beklemeyiz dedi cocugun senin gibi tasıyıcı olur eşinde olmadığı için dedi ama detaylı bi test tekrar yaptırmayı düşünüyorum bu ay gebelik olmazsa

X