Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ha evet kuzum günde kaç alıyorsun canım onda sadece inositol var demiştin günde iki tane alıyorum yazmışsın kaç oluyor?
Sabah akşam günde 2 kere içiyorum canım ekstra folik asit içiyorum ve şimdi D vitamini de almaya başladım dil altı damla şeklinde bir de haftada 1 kez ampul kırıp iç dedi doktor

Ah be canım şuan senin yerinde olmak icin neler vermezdim.keske bende 8 aylik evli olsaydim şuan... 4 senelik evliyim ve tam 3.5 yili vajinismusla gecti...7 ay oldu yani atlatali...
Bide bizim gibi olanlari düşünsene...eminim kimse sana aciyarak bakmiyodur...ben 8 aylik evli kimseye vah vah çocuğu olmuyo yazik demedim hic mesela...benim vajinismusumu hic kimse bilmiyordu sadece eşim ve ben ikimizden baska kimse bilmiyordu söylemedik...asil herkes bize aciyodur çünkü bana herkes çocuğu olmuyor yaftasi vurdu...ben çocuğum olup olmuyacagini bile bilmiyorum daha, henüz sadece 7 ay oldu..doktorlar bile 1 sene olmamasi normal diyor...ama bunu kimse bilmiyor...sen bide benim uzerimdeki yükü hayal etsene bi.... o yüzden sakin ol ve bu denli üzüp yıpratma kendini....hersey daha cok yeni zaten senin icin...

selam canım bende 9 yıllık evliyim bunun 3 yılı vajiyle geçti. SEni iyi anlayabiliyorum. ama Allah bana bir evlat nasip etti vajiyi yendikten sonra hiç korunmadık ve 3. ay kaldım hamile allahıma şükür. Şimdi 6 yaşında oğlum. 2. bebeği düşünüyoruz şuan ama henüz kısmet olmadı. Senin de olacaktır tez zamanda bebeğin allahın izniyle

Selam kızlar aylar sonra sonund gebeyim çok şükür size umut olsun diye yazmak istedim oncelikle bende ilaçsız yumurtlama asla olmaz ilaç içmiyim aylarca adet gelmez arkadaslar aadetim 7. Günü ayın 6sında hsg cekildim prolaktin için dostinex ımpryl takviye edici gıda ve glukofen verdi kullanmaya başladım adetimn 10.gunu yumurtlama agrısı hissettim ama ihtimal vermedim erken oldugu için. ogun ilişki oldu bir daha iki gun sonra rastgele oldu yani zaten tam olarak hangı gun yumırtladıgımı da bilmiyorum bugun hsg den sonra 17.gün hamıle oldugumu ogrendim. Yani o ilaçları ıcerken yeni yumurtlama olmuş. Hamıle kalmam da onların etkisi oldugunu dusunmuyorum hemen etki etmezki sanmıyorum bana hsg yaradığını dusunuyorum bir kurtajım var ya ufak tefek yapısıklık vardı acıldı yada surekli enfeksiyon kaparım ben ufak tefek tıkanıklık vardı acıldı demem oki arkadaslar lutfen ama lutfen. Hsg cekilin ben pcosum diyip uzerinize yapıstırmayın ben o ilaçların ıkı uc gunluk kullanımda ıse yaradığını dusunmuyorum hsg nin yaradığını duşunuyorum. Allah isteyen herkese versin inşallah benım olduysa hepinizin olur lutfen hsg cekilin 🤲
Canım, gözün aydın olsun. Ben de hsg geçtirdikten sonraki 2. ay hamile kalmıştım ama benim gebeliğim ilerlemedi kürtaj olmak zorunda kaldım. 8. ay geçti üstünden henüz gebelik yok. Şimdi yeniden çektireceğim adet olmayı bekliyorum. iyi bir yer bulup orda çektirmem lazım aynı acıyı çekmek istemiyorum :KK43:

Canım, gözün aydın olsun. Ben de hsg geçtirdikten sonraki 2. ay hamile kalmıştım ama benim gebeliğim ilerlemedi kürtaj olmak zorunda kaldım. 8. ay geçti üstünden henüz gebelik yok. Şimdi yeniden çektireceğim adet olmayı bekliyorum. iyi bir yer bulup orda çektirmem lazım aynı acıyı çekmek istemiyorum :KK43:
Neden ilerleme Di canım cok uzuldum bi sebebi varmıydı

Canım çizgi ya aynı olacak ya da daha koyu. Senin son testinde çizgiler aynı ve bu bir yumurtlama mutlaka değerlendir
O testi 10 ağustosta yapmıştım. Degerlendirmistim o günü. Ama burda actigim konuda hayır yumurta değil deyince üst üste değerlendiremedik. Dün sabah gebelik testi yaptim negatifti. Adetime 2 gün var

En alttaki test pik bence bu testlerde zaten aranan koyuluğu yakalamak çok zor hassas test olmadıkları için
[/QUOT
Burda bi konu açmıştım hayır yumurta değil bu dedikleri için o gün değerlendirdik ama sonrası için birşey olmadı. Sabah gebelik testi yaptim negatifti

Neden ilerleme Di canım cok uzuldum bi sebebi varmıydı
Valla canım kalp atışlarını dinlmeye gittiğimiz hafta kalpo atışları yoktu. Oluşmmamıştı.6. haftasında :KK43: 8 haftalıktı kürtaj oldum ama 6 haftada kalmıştı bebeğim. SEbepsiz dedi doktor. Patolojide temiz çıktı. sebebi yok. Bilmiyorum 38 yaşındayım şuan. Sağlıksız gebelikmiş vücut atmış dedi doktor. Vardır bir hayır. Allahım daha iyisini naip etsin inşallah. Şimdi bakalım özele gidip tekrar tetkiklerimi falan baştan yapacağım.

Valla canım kalp atışlarını dinlmeye gittiğimiz hafta kalpo atışları yoktu. Oluşmmamıştı.6. haftasında :KK43: 8 haftalıktı kürtaj oldum ama 6 haftada kalmıştı bebeğim. SEbepsiz dedi doktor. Patolojide temiz çıktı. sebebi yok. Bilmiyorum 38 yaşındayım şuan. Sağlıksız gebelikmiş vücut atmış dedi doktor. Vardır bir hayır. Allahım daha iyisini naip etsin inşallah. Şimdi bakalım özele gidip tekrar tetkiklerimi falan baştan yapacağım.
Boş gebelik yani üzülme cnım sımdılerde moda oldu zaten cogu kadın yaşıyo bunu sonrası cok saglıklı genellikle versin Rabbim inşallah.

İnofolikten çok ucuz inofolik te 20 kapsül var ve 90 tl civarında. Senin dediğini kullanmak dah amantıklı folik asiti de ayrı kullanırım
Ben çok araştırdım bu ilacı içerik olarak sadece folik asit yok ve içeriği temiz bi ürün eczacılar da öneriyor sırf isim yapmış diye inofolic için o kadar para vermek bana mantıksız geliyor önemli olan içerik sonuçta

X