Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar merhaba, bende 3 senedir her derdimde buraya bakanlardan hatta bir kaç kez yazanlardanım. Belki faydası olur diye bir kaç öneri vermek istiyorum naçizane. :)
1) Polikistik olmam hatta 2 sene önce o kistin birinin büyüyüp patlaması sonucunda ameliyat olanlardanım. Ameliyat sonrası tertemizsin hamile kalırsın denmesine ragmen 2 sene bişey olmadı. Üstüne tekrar etti sürekli soğanmış, koca karı karışımlarıymıs, vitaminlermiş ne denesem kar etmedi. Üstüne kistler 2 kere daha tekrar etti.
2)Şubat ayında çatlatma iğnesi oldum, herşey normaldi yinede tutmadı. Tahliller falan herşey normal dendi tiroid baktılar falan sonuc 0. 🤷🏽‍♀️
3) Bir boş gebeliğim vardı şükür kürtajsız atlattım ama hep aklımda yer etmişti, korkuyodum.
En son dedim ki neden hep kendime bakıyorum? Eşimde kontrol edildi sorun yoktu tek sorun D vitamini eksikti doktor üstünde durmamıştı bile. Dedim ki vitamin kullan, düzenlice kullandı. Odağı eşime çevirdim diye mi yoksa gerçekten vitamin etkisi mi bilmem ama kafa rahatladığı an oldu. Hemde üstüne saldığım, umursamadığım, yumurtlama takip etmediğim ayda. Hep derlerdi inanmazdım, olacağı varsa düsünsemde olur derdim ama gerçekten beyni rahatlatmak önemliymiş. Doktorumda bunu onayladı. Kürlere veya haplara dayanmak yerine rahatlamanız en güzel tedavi. Allah isteyen, iyi anne-baba olabilecek herkesin kucağını doldursun insallahh.. Sağlıcakla kalın. ❤️

Kızlar merhaba, bende 3 senedir her derdimde buraya bakanlardan hatta bir kaç kez yazanlardanım. Belki faydası olur diye bir kaç öneri vermek istiyorum naçizane. :)
1) Polikistik olmam hatta 2 sene önce o kistin birinin büyüyüp patlaması sonucunda ameliyat olanlardanım. Ameliyat sonrası tertemizsin hamile kalırsın denmesine ragmen 2 sene bişey olmadı. Üstüne tekrar etti sürekli soğanmış, koca karı karışımlarıymıs, vitaminlermiş ne denesem kar etmedi. Üstüne kistler 2 kere daha tekrar etti.
2)Şubat ayında çatlatma iğnesi oldum, herşey normaldi yinede tutmadı. Tahliller falan herşey normal dendi tiroid baktılar falan sonuc 0. 🤷🏽‍♀️
3) Bir boş gebeliğim vardı şükür kürtajsız atlattım ama hep aklımda yer etmişti, korkuyodum.
En son dedim ki neden hep kendime bakıyorum? Eşimde kontrol edildi sorun yoktu tek sorun D vitamini eksikti doktor üstünde durmamıştı bile. Dedim ki vitamin kullan, düzenlice kullandı. Odağı eşime çevirdim diye mi yoksa gerçekten vitamin etkisi mi bilmem ama kafa rahatladığı an oldu. Hemde üstüne saldığım, umursamadığım, yumurtlama takip etmediğim ayda. Hep derlerdi inanmazdım, olacağı varsa düsünsemde olur derdim ama gerçekten beyni rahatlatmak önemliymiş. Doktorumda bunu onayladı. Kürlere veya haplara dayanmak yerine rahatlamanız en güzel tedavi. Allah isteyen, iyi anne-baba olabilecek herkesin kucağını doldursun insallahh.. Sağlıcakla kalın. ❤
amiiiiiiin inşalllah
Allah size evladınızı sağlıkla kucağınıza almaya nasip etsin :KK68:

Tesekkur Ederim cnım bende arada topiğe ugrayanlardanım ilk topik acıkdıgında daha cok aktifim hemen hemen herkesin sorununu, ne kadar cok gebelik istediğini biliyorum yardımcı ve umut olmak istedim ❤
Gebe kaldığınız gün uzandınız mi hatırlıyor musunuz

Ya kizlar dün ki testimin fotoğrafını atmıştım ama ilişki olmadı,moralim çok bozuldu,bugünde artık test yapmicaktim 19:30civari test yaptım böyle çıktı ,normalde 14:30civari yapıyordum🤦🏻‍♀️sizce Umut var mı,
2. kez yumurtlama filan olurmu?
bugün dahil 3 günü değerlendireyimmi?
yani henüz çatlamamış olabilir mi? yildizsavascisi yildizsavascisi M -Murphy melinda- melinda- ve adını yazamadigim diğer arkadaslar

Eklentiler

• IMG_20200823_205027.jpg
    IMG_20200823_205027.jpg
    68,3 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20200823_204923.jpg
    IMG_20200823_204923.jpg
    39,6 KB · Görüntüleme: 22
Ya kizlar dün ki testimin fotoğrafını atmıştım ama ilişki olmadı,moralim çok bozuldu,bugünde artık test yapmicaktim 19:30civari test yaptım böyle çıktı ,normalde 14:30civari yapıyordum🤦🏻‍♀️sizce Umut var mı,
yani henüz çatlamamış olabilir mi? yildizsavascisi yildizsavascisi M -Murphy melinda- melinda- ve adını yazamadigim diğer arkadaslar
Canim su an tam pik noktaya ulasmis t c den daha da koyu cunku mutlaka bu geceyi degerlendir ve t c den silik oldugunda catlamis demektir en onemlisi de catlayinca iliski olmasi kisaca bugunu ve yarini degerlendir😊

Tebrik
Selam kızlar aylar sonra sonund gebeyim çok şükür size umut olsun diye yazmak istedim oncelikle bende ilaçsız yumurtlama asla olmaz ilaç içmiyim aylarca adet gelmez arkadaslar aadetim 7. Günü ayın 6sında hsg cekildim prolaktin için dostinex ımpryl takviye edici gıda ve glukofen verdi kullanmaya başladım adetimn 10.gunu yumurtlama agrısı hissettim ama ihtimal vermedim erken oldugu için. ogun ilişki oldu bir daha iki gun sonra rastgele oldu yani zaten tam olarak hangı gun yumırtladıgımı da bilmiyorum bugun hsg den sonra 17.gün hamıle oldugumu ogrendim. Yani o ilaçları ıcerken yeni yumurtlama olmuş. Hamıle kalmam da onların etkisi oldugunu dusunmuyorum hemen etki etmezki sanmıyorum bana hsg yaradığını dusunuyorum bir kurtajım var ya ufak tefek yapısıklık vardı acıldı yada surekli enfeksiyon kaparım ben ufak tefek tıkanıklık vardı acıldı demem oki arkadaslar lutfen ama lutfen. Hsg cekilin ben pcosum diyip uzerinize yapıstırmayın ben o ilaçların ıkı uc gunluk kullanımda ıse yaradığını dusunmuyorum hsg nin yaradığını duşunuyorum. Allah isteyen herkese versin inşallah benım olduysa hepinizin olur lutfen hsg cekilin 🤲
Ben sağlıkla ilerler inşllh 🙏 ❤️ seninle Nisan da beraber hamile kalmıştık sanrm. Bende kürtaj olmuştum. İnş bu ayda beraber hamiş oluruz.

En son dedim ki neden hep kendime bakıyorum? Eşimde kontrol edildi sorun yoktu tek sorun D vitamini eksikti doktor üstünde durmamıştı bile. Dedim ki vitamin kullan, düzenlice kullandı. Odağı eşime çevirdim diye mi yoksa gerçekten vitamin etkisi mi bilmem ama kafa rahatladığı an oldu. Hemde üstüne saldığım, umursamadığım, yumurtlama takip etmediğim ayda. Hep derlerdi inanmazdım, olacağı varsa düsünsemde olur derdim ama gerçekten beyni rahatlatmak önemliymiş. Doktorumda bunu onayladı. Kürlere veya haplara dayanmak yerine rahatlamanız en güzel tedavi. Allah isteyen, iyi anne-baba olabilecek herkesin kucağını doldursun insallahh.. Sağlıcakla kalın. ❤
Aynen bende oyle hiç dusunmedim cunku ekimde femara tedavisine baslıyacak tim ona yonlendirmiştim kendimi ovulasyon takip etmedim kaldığım zaman sadece yumurtladığımdan suphelen dim ama ihtimal vermedim erkendi cunku ama suphelerim dogruymus kalmısım ❤️

Dünü değerlendirmemiş olman hiç önemli değil canım şuan gayet güzel Bi pik var ve çatlamamış geç değil

Pik olmuş canım, sperm sorunu var mı? Yoksa 3 günü değerlendirin, tutar inşallah 🤗

X