Gebeliğe Hazırlık Hamilelik Planlayanlar ve Hamile Olmak isteyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canim benim ben kapida odeme bulamadim instergm dan aliyor sanirim arkadaslar ben n11 den aliyorum onceden cesaret edememistim kart bilgisi icin ama hicde sandigim gibi degilmis ovu testi 30 lu 43 tl 25 gebelik testi 25 olarak aliyorum
şahsima ait bi kartim yok kimseden de istiyemiyorum esiminde haberi yok ovu testi almak istedigimden cunku almami istemez akisina birakmami ister bende oyle yapiyorum ama o farkinda degil
bide oyle sansimi denemek istiyorum
normalde benim dun yumurtalama gunumdu ama akintim azdi 23unde doktora gitmistim ve doktor bana cok akintin var demisti bi ilac bide fitil verdi ben ilaci ictim kutuda 1adet mevcuttu ondan mi oldu yoksa yumurtalama gunum mu ileriye gitti anliyamiyorum kafam allak bullak fitili kullanmadim hallaa 😔

şahsima ait bi kartim yok kimseden de istiyemiyorum esiminde haberi yok ovu testi almak istedigimden cunku almami istemez akisina birakmami ister bende oyle yapiyorum ama o farkinda degil
normalde benim dun yumurtalama gunumdu ama akintim azdi 23unde doktora gitmistim ve doktor bana cok akintin var demisti bi ilac bide fitil verdi ben ilaci ictim kutuda 1adet mevcuttu ondan mi oldu yoksa yumurtalama gunum mu ileriye gitti anliyamiyorum kafam allak bullak fitili kullanmadim hallaa 😔
instagramda minnakkurabiyeler var oraya bi bak canım. Benim de kartım olmadıgından birgebeningunlugu sayfasından aldım. İnternette baska siteler de daha uygun oluyo ama kapıda ödeme istiyosan buna bi bak

Çıktıysa da e nabıza yüklenmedi zaten baktım diger hamileliğimde ki değerde eklenmemiş. Yani artık yarın esime kaldı :KK70:
Kuzum barkodla e nabiz disinda biyerden bakamiyomusun bnde yarn ilk defa vericem saglik ocagnda ondan soruyorum bu ne ya kac saat oldu niye ogrenemiyoz baska bi sistem yokmu bakilabilcek 🤔 ozelede sordum 90 lira dedi vazgectim tiroidle birlikte 300 u bulacak 🤷🏻‍♀️

Kuzum barkodla e nabiz disinda biyerden bakamiyomusun bnde yarn ilk defa vericem saglik ocagnda ondan soruyorum bu ne ya kac saat oldu niye ogrenemiyoz baska bi sistem yokmu bakilabilcek 🤔 ozelede sordum 90 lira dedi vazgectim tiroidle birlikte 300 u bulacak 🤷🏻‍♀️
barkod almak aklıma gelmedi ki.
alınca bakılıyomuş galiba. Sen istersin barkod kuzum😊 çok demiş ya bi kız 30a baktırmış özelde farkediyo demekki hastaneden hasteneye. Benim yaşadıgım ilce de devlet hastanesi yok özel vardı oda kapandı mecbur saglık ocagında veriyorum

barkod almak aklıma gelmedi ki.
alınca bakılıyomuş galiba. Sen istersin barkod kuzum😊 çok demiş ya bi kız 30a baktırmış özelde farkediyo demekki hastaneden hasteneye. Benim yaşadıgım ilce de devlet hastanesi yok özel vardı oda kapandı mecbur saglık ocagında veriyorum
Aynen çok geldi dahiliye doktoruma gtsem hem muayene daha ucuza gelebilirde sadece test yaptrmak istiuorum bakalm deneyeceğm ilk defa 😁 barkodu unutmayayim isteyeyim sabah 9 da mı acılıyorlar erkenden orada olayim

Canim yumurtlama gunu belirlemek icin bence ovu testi gayet iyi oluyor bende akinti agri ile anliyorum saniyordum regliden 14 cu gunu yumurtlama gosteriyor takvim akintim 11 gosteriyor ovu testi 12 gunu yani anlayacagin cidden farkli oluyor ne takvim ne akinti ne sanci ovu testi garanti esine bunu anlat beni kide strese sokma akisina birak diyordu durumu anlatinca tamam dedi kapda odeme azze yapti sanirim o sana yardimci olur kuzum ben gebe gunlugunden falan almadim bazi arkadarlar oradan teymin ediyor sanirim detaylari bilmiyorum

Aynen çok geldi dahiliye doktoruma gtsem hem muayene daha ucuza gelebilirde sadece test yaptrmak istiuorum bakalm deneyeceğm ilk defa 😁 barkodu unutmayayim isteyeyim sabah 9 da mı acılıyorlar erkenden orada olayim
evet canım 9da 😊 git bakalımm. Barkod iste benim gibi beklemek zorunda kalma :KK70:

Canim yumurtlama gunu belirlemek icin bence ovu testi gayet iyi oluyor bende akinti agri ile anliyorum saniyordum regliden 14 cu gunu yumurtlama gosteriyor takvim akintim 11 gosteriyor ovu testi 12 gunu yani anlayacagin cidden farkli oluyor ne takvim ne akinti ne sanci ovu testi garanti esine bunu anlat beni kide strese sokma akisina birak diyordu durumu anlatinca tamam dedi kapda odeme azze yapti sanirim o sana yardimci olur kuzum ben gebe gunlugunden falan almadim bazi arkadarlar oradan teymin ediyor sanirim detaylari bilmiyorum
Ama zaten akıntının geldiği gün hemen yumurtlama olmuyor...mesela benim akıntıdan 2 gün sonra falan oluyor genelde...

kızlar kasıklarımdaki ağrı yine var ara ara oluyo sanki adet olacakmışım gibi:KK43:

instagramda minnakkurabiyeler var oraya bi bak canım. Benim de kartım olmadıgından birgebeningunlugu sayfasından aldım. İnternette baska siteler de daha uygun oluyo ama kapıda ödeme istiyosan buna bi bak
Tmm canim tesekkur ederim sen naptin kan testi yaptirdin mi sonuc ne canim insallah guzeldir bekledigin gibidir 😊😍

Ama zaten akıntının geldiği gün hemen yumurtlama olmuyor...mesela benim akıntıdan 2 gün sonra falan oluyor genelde...
Benim 2 gun suruyor akinti baslamadan birgun once siddetli sanci oluyor o yuzden yumurtlama diyordum degilmis kuzum iste yaniliyormusum akinti bittiyor oyle basliyormus yumurtlama sonradan yine akinti devam benim yumurtlamada bir garip herhal :KK70::olamaz:

sonuna kadar katiliyorum insallah anlatabilir esime de rahat rahat aliyim gizli biseyler yapmaktan nefret ediyorum soyliyemesemde almam en fazla napim 😐

eşimin sonuçları ilk testinde çok kötü çıktı.
benim AMH değerim 0.35 çıktı troid ve prolaktin tavan ayrıca. doktora gittik doktor yumurta kaliten kötü dedi rahim filmi çektir dedi hemen aşılamaya geçelim vakit kaybetmemeniz lazım dedi. hemen gittik rahim filmi çektirdik tek tüpüm kapalı çıktı bu arada eşim tüp bebek merkezinde ikinci kez test yaptırdı ve sonuçları gayet norlam çıktı bende dahiliyeye gittim haşimato troidi var dedi doktor ve ilaç verdi. prolaktini için ilaç vermediler. en son hipofiz MR çektirdim sonucunu çarşamba günü alacağım. bu süreçte tüp bebek vs herşeyi araştırdık normal yollarla çocuğumuz olmayacak diye. bize yardım eden bir tanıdık hocamız var o en son eşimde sorun olmadığını benim değerleriminde normale gelmesi gerektiğini söyledi hipofizde kitle varsa ona göre yoksa ona göre bir tedaviye başlarsınız dedi bu sefer içimde tekrar bir umut oldu norla yollar ile hamile kalabileceğime dair ama tüpümün kapalı olması beni korkutuyor. ilk hastanede çıkan sonuçlar bizi bir hafta boyunca yemeden içmeden kesti. bende hormon testlerimi orda yaptırdım o yüzden bayramdan sonra tekrar başka yerde yaptırmayı düşünüyorum. herşeyimiz muallakta malesef :KK43: bu arada yaşım 37 ve zaman kaybetmek istemiyorum
Degerlerin normale dönünce bekleyın demelerine aldırs etmeden, beklemeden tüp bebege basvurun cnm, ben de 31 yasındayım bu agustos ta basvurcan 2 yıldır olmuyor, sızın daha yenıymıs deneme süreniz ama biyolojik saat de isliyor.. Erkeklerin degerlerı degsıkenlık gosterebılır.. Tek tüpümm kapalı dedın, onun ıcın ameliyat olacak mısın? Ve tek tüple hamıle kalan o kadar cok kısı var ki.. Onu dert etme, onemlı olan prolaktın ve amh degerın..inşallah guzel haberlerini tez zamanda alırız 🙏🏻❤️

X