Hamilelik planlarken hangi testler yaptırılmalı?

leialila37

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2020
171
296
Herkese merhaba, Hamilelik öncesinde hangi testleri yaptırmamız gerektiğini bilmiyorum. Evlilik öncesinde nikah için istenen sağlık belgesi haricinde çocuk planlaması için bir test yaptırmadım. O testler de klasik kan testiydi çok detaylı değildi çünkü aile hekimi evlilik için o testleri yeterli gördü ve onu verdi. Ama şuan çocuk için eşlerin sma gibi bazı genetik hastalıklar için test yaptırması gerektiğini öğrendim. Bu konuda da çok tecrübesizim ve etrafımdaki herkes başka bir şey söylüyor kafam çok karıştı. Bilen birilerinden tavsiye almak istiyorum. Hamilelik planlarken hangi testleri yaptırmam gerekiyor ve bu testleri özelde yaptırabilir miyim yoksa sadece aile hekimleri mi yapıyor? Bi de çocuk planlamaya başlarken kadın hastalıkları doktoruna muayene olmak gerekiyor mu ya da başka muayenelerden geçmek gerekiyor mu? Bilenler yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Kadın doğuma gitseniz o size hangi şekilde ilerlecginze karar verir evet gitmek gerekir size muhtalemen regl 2 veya 3 günü gelin diyecek

Hbsag- hıv - fsh-lh-amh- e2-progesteron yaptırabilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…