Hamilelik olasılığım nedir ve en erken nezaman öğrenebilirim?

GKT8883

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2011
32
0
Merhaba arkadaşlar. Ben 3 aylık evliyim ve eşimle bebek sahibi olmak istiyoruz adetimin 10-12-13-14 ve 16. günlerinde çalışmalarımız oldu sizce hamile
kalma olasılığım nedir? Adet tarihime 10 gün var hamile olup olmadığımı en erken nezaman öğrenebilirim? Dün sabaha karşı ve 2 gün önce istifrar ettim
ayrıca dün başımda döndü acaba bebek sahibi olmayı çok istediğim için pskolojikmi yaşadım yoksa hamileliğin belirtilerimi bana yardımcı olursanız çok
sevinirim. Allah hepimizin gönlüne göre versin.

adet tarıhını de yazzsana canım bazen beynımız bıze kucuk oyunlar oynar canım hepımızın basına gelır bu eger cok ıstıyorsan ve cok ustunde duruyorsan psıkolojık olabılır ama anlattıkların tam hamılleık belırtılerı ben hamıel oldugumu ıkı haftalıkken anlamıstım ama tabı bunun kesınlesmesı bıraz zaman alıo erken gebelık testlerı var on gun onceden gostrıo kan testı rahıme dustukten sonra 2-3 gune gosterır ama her vucutta bu cok farklı sole demek dogru olmaz benım arkadaslarım var 40-50 gun adet olmuyorlar testlerde negatıf ama sonra bı baktılarkı hamıleleler yanı sen dıkkat et kendıne az daha gecsın ıdrar testı al ama erken olanlardan al 20 tl felan onu dene kan testıen gıtme cunku genelde ustune cok dustugumuz ıcın bu belırtıler psıkolojık oluyor aklında kalmasın al bı test dene bence ama az daha gecsın

son adet tarihim 28 Temmuz canım ondan öncekide 3 Temmuzdu. Bu bizim ilk deneme ayımız ama olsun diye çok istiyorum. Ah bi sabredip bekleyebilsem heycan ve merak öldürüyo beni. İnşallah Allah tüm isteyenlerin gönlüne göre verir.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Ben 3 aylık evliyim ve eşimle bebek sahibi olmak istiyoruz adetimin 10-12-13-14 ve 16. günlerinde çalışmalarımız oldu sizce hamile
kalma olasılığım nedir? Adet tarihime 10 gün var hamile olup olmadığımı en erken nezaman öğrenebilirim? Dün sabaha karşı ve 2 gün önce istifrar ettim
ayrıca dün başımda döndü acaba bebek sahibi olmayı çok istediğim için pskolojikmi yaşadım yoksa hamileliğin belirtilerimi bana yardımcı olursanız çok
sevinirim. Allah hepimizin gönlüne göre versin.
Psikolojik olarak bu belirtileri yaşayan çok arkadaşımız oluyor;kendime itiraf edemesem de ben bile yapıyorum bunu!
Sonuç olarak tabiki hamilelikten de olabilir bunlar diyeceğim ama 10 gün var diyorsun;e daha bebişin yeni yeni yerleşme yıoluna girmiştir.
Mide bulantıları için çok erken bir süreçtesin.

Gelelim ne zaman öğrenebileceğine;
Kan testiye 3-5 gün sonra az çok öğrenirsin ama bence bunun için acele etme;BHcg yükselip sonrasında düşedebiliyor boşuna umutlanmış olursun.
İdrar testini de siklusların düzenliyse regline 1-2 gün kala yapman durumunda silik de olsa görme şansın var ama tabiki kesin sonuç için regl günün ve sonrası şart!

Psikolojik olarak bu belirtileri yaşayan çok arkadaşımız oluyor;kendime itiraf edemesem de ben bile yapıyorum bunu!
Sonuç olarak tabiki hamilelikten de olabilir bunlar diyeceğim ama 10 gün var diyorsun;e daha bebişin yeni yeni yerleşme yıoluna girmiştir.
Mide bulantıları için çok erken bir süreçtesin.

Gelelim ne zaman öğrenebileceğine;
Kan testiye 3-5 gün sonra az çok öğrenirsin ama bence bunun için acele etme;BHcg yükselip sonrasında düşedebiliyor boşuna umutlanmış olursun.
İdrar testini de siklusların düzenliyse regline 1-2 gün kala yapman durumunda silik de olsa görme şansın var ama tabiki kesin sonuç için regl günün ve sonrası şart!

tamam canım bilgi verdiğin için teşekkür ederim

benim hesabıma göre adet periyodun 25-26 günde oluyor yumurtlama tarihinde 12.-13. gündür büyük olasılıkla. yani 9-10 ağustos olmuştur.iki gün öncesi ve sonrasını hesaba katarsak yani yumurtlama tarihinde ilişkiniz olduğu için hamile kalma olasılığın çok fazla. İnşallah tutturmuşunuzdur yumurcağı :KK6: :emir_bebek: tabii yinede umutlanma her seferinde olmayabilir.

Son düzenleme:
benim hesabıma göre adet periyodun 25-26 günde oluyor yumurtlama tarihinde 12.-13. gündür büyük olasılıkla. yani 9-10 ağustos olmuştur.iki gün öncesi ve sonrasını hesaba katarsak yani yumurtlama tarihinde ilişkiniz olduğu için hamile kalma olasılığın çok fazla. İnşallah tutturmuşunuzdur yumurcağı :KK6: :emir_bebek: tabii yinede umutlanma her seferinde olmayabilir.

Ay inşallah canım yaaa yumurtlama dönemımı buralarda okuyarak ben kendim hesaplamıstım ve bu dogrultuda eşimle ilişkiye girmiştik adet dönemim genelde 27-28 günde bir oluyor. Mesela son 3 aylık adet tarihlerim şöyle 5 haziran 2011- 3 temmuz 2011 ve 28 temmuz 2011 bu ay inşallah hamileyimdir :)

canım sorunun cevabını sadece Allah bilir..bu tip beliritler kafaya takınca oluyor psikolojik olarak..en önemli gösterge adetinin gecikmesidir daha 3aylık evlisin bekle hiç kafana takmadan..düşünme bunları erken öğrenmenin faydası yok hele bi günün geçsin korunmayı bıraktıgım ilk ay hayatımda ilk kez adetim 10gün geçmişti kusmalar neler neler yasadım...zaten stres yumurta büyütmez,sen incir ye bol bol ayaklarını üşütme eşin de fınfık fıstık yesin gün aşırı dene olur inş..

canım sat larımız aynı sayılır 29.07 ve 03.07 bakalım bende bekliyorum gerçi hiç belirtim yok ama.

Eğer 27-28 günde bir adet oluyorsan ilişkilerinden mutlaka biri yumurtlama zamanına denk gelmiş gibi gözüküyor canım bu durumda evet hamile kalma olasılığın gerçekten fazla..Fakat bu kadar erken belirti gösterme ihtimali çok az psikolojik olabilir.Mesela ben yumurtlama dönemim bittiği anndan itibaren tam 2 senedir her ay hamileyim ama sonu hüsran tabii.

canım tutma olasılıgı cok fazla umarm tutmustur ve hamilesindir umutlarını yıkmak istemem ama belirtiler bana psikolojik geldi bu kadar erken mide bulantısı hiçbir hamile arkadasımda görmedim ve 6. haftadan sonra basladıgı biliniyor. ben kknün sıkı takipcisiyim ve bir cok arkadasımız sayesinde cok sey ögrendim :KK34:hamilelik belirtileri adet dönemine cok yakın baslyor kasıklar ve özellikle gögüsler belirti veriyor kimisinde ise hiçbir belirti yok umarım hamilesindir tatlım hersey gönlünce olsun...

Son düzenleme:
Ay inşallah canım yaaa yumurtlama dönemımı buralarda okuyarak ben kendim hesaplamıstım ve bu dogrultuda eşimle ilişkiye girmiştik adet dönemim genelde 27-28 günde bir oluyor. Mesela son 3 aylık adet tarihlerim şöyle 5 haziran 2011- 3 temmuz 2011 ve 28 temmuz 2011 bu ay inşallah hamileyimdir :)

son üç adet tarihimiz aynı bende beklemedeyim inşallah güzel haberler gelir. yalnız bişey soracağım adet olana kadar ilişkiye devam etmiyoruz acaba etmelimiyiz.?

bugün aranıza yeni katıldım ve bende sizler gibi aynı bekleyiş içindeym...sabırsızlandım adetime 1 hafta kala hastaneye gidip kan verdim negatif çıktı...2 günde bir olmak üzere idrar testi yapıyorum ama nafile...şimdi adetime 5 gün kaldı bekliyorum...yeni evliyim daha bir aylık ama her zaman içimde kötü bir his var...büyüklerim ben çocukları çok seviyorum diye allah sana ya hiç vermiycek yadaçok vericek çocuğa doyucaksın derlerdi...bundan dolayı sanırım psikolojim kötü yönde etkilendi:KK43: 12.13. ve 16.17. günü eşimle birlikte olduk ama hemen kalktık...yatıp beklemem gerekiyormuş sanırım....ve günlerdir uyuyorum bir yorgunluk halsizlik ama bunu da biliyorum psikolojikmen :KK43:(( anlamadım ama bende bi saplantı haline geldi...internette bu sayfayı gördüm ve hemen üye oldum çok MUTLUYUM...DERDİMİ ANLATACAĞIM VE BENİ ANLAYABİLECEK BİR SÜRÜ ARKADAŞIM OLDU....

son üç adet tarihimiz aynı bende beklemedeyim inşallah güzel haberler gelir. yalnız bişey soracağım adet olana kadar ilişkiye devam etmiyoruz acaba etmelimiyiz.?

canım bence etmelisiniz çünkü kimi bayanlar adete yakın yumurtluyorlar benim bir arkadasım adetine 2 gün kala hamile kaldı :KK34:

X