Hamilelik kilolari

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
42
Selam arkadaslar.ben 10 haftalik hamileyim...şuan bulantilarimdan iştahsizlik nedeniyle 1,5-2 kg verdim...ve ilerki aylarda cok kilo alirim diye korkuyorum...fazla kilo almamak için nelere dikkat etmeliyiz nasil beslenmeliyiz neler yapmaliyiz...insallah 10-12 kilo ile dogumumu gerceklestiririm.haydi bakalim biririmize yardim etme zamani...

Ben bol bol su içilmesinden yanayim ilk şık benden olsun

Son düzenleme:
bende 13+4 günlüğüm yaklaşık 1 kilo kadar aldım henüz oda yeni ilk haftalar hiç almadım

benimde fikrim şu fazla tatlı, hamurişi ve ekmek ve tuzdan uzak durmak çünkü etrafımda çok klio alan ne kadar hamile varsa hepsi bunlardan sebep almış

bende fazla kilo almak istemiyorum daha doğrusu yediklerimin bana değil bebeğe yaramasını istiyorum hamile olduğumu öğrendiğimden beri kızartma hamurişi şerbetli tatlı ,ekmek yememeye çalışıyorum şuana kadar 2-2,5 kilo kadar almışım bebeğin kilosu çok şükür normal ama asıl kilo son 3 ayda alınıyıormuş nolacak bilmyorum...

merhaba arkadaslar ben 21 haftalik hamileyim 10 kilo verdim. halen ayni kilodayim fakat cok su topluyorumm.SIK ve az yiyorum
kilo vermemin sebebi bulantidan yiyemiyordum...

Az önce doktordan geldim 3 kilo almişim normal dedi, 1 hafta sonra kismetse 4. Ayimi tamamliyorum.bol bol su içmek lazim bencede yemek konusun agelinmce insanin cani zaten bu sicak havalarda pek bişi yemek istemiyo yicem diye tabağin başina oturuyorum tikanip kaliyorum en iyisi az ve sik yemek ekmeği ise olabildiğince az tüketmek ama hiç yememezlik yapmamak gerek tabi bebeğimizin karbonidratada ihtiyacivar.

Ben de ilk haftalarda ne kadar dikkatliydim, haşlama sebze, meyve, bol su, müsli...
Süt ve peynir de hep yarım yağlı, çok iyi geldim 30. haftaya kadar, tam olması gereken kilodaydım,
sonra bende bir sıkıntı, artık sabredemedim, hergün çikolata yiyorum, ekmeğime tereyağ sürüyorum, oh oh dondurmalar...deli olacağım.
Son ay kilo bile verilirmiş de, nerdeee... kendime laf anlatamıyorum şu an 36. haftadayım ve 15 kilo almışım çok kötü çok... ne yapmalı?Kötü Kazen

kızlar en vahim benim 35 haftada 21 kilo bn ağzımı tutamadım 3 aydır çok alamdım ama ilk 3 ay 9 kilo aldım ve 5.ayda inanılmaz bi şekilde 6 kilo birden aldım.allahtan çok zayıf ve boyum uzun olduu için her zaman kiloya ihtiyacım vardı vitamin kullanıodum alırım die kilo ama gerek kalmadı hamile kalınsa olurmuş))

canım ben hamılelıgımde 13 kılo aldım
oglum uc aylık 1 kılo fazlalığım var..
aksam 6 dan sonra yemek yemedım..sadece meyve sut..

hamur işinden uzak durdum o kadar yuruyuste yaptım

ben düzenli yürüyüş yapıyordum ama baş dönmelerinden dolayı 1 haftadır yürümüyorum ben..mide bulantıları başladı..sabah ekmek arası yapıyorum ama az miktar..midem bulanıyor o bastırıyor..daha çok yeniyim ondanmı bilmm ordan oraya atıyorum kendimi..yatmaktan kaseyi büyüteceğim...kilo almaktan çok korkuyorum.ben almayayım bebeğim alsın...ilk 4 ay da 1 kilo almak istiyorum en fazla başarabilecekmiyim bilmem..çok çabuk kilo alan yapım var...allahım çok korkuyorum..yağlı yemiyorum tatlı hamur işi yemiyorum..ama teyzemin peynirli su böreği burnumda tütüyortatlicadiarzu
bulursam kesin yerim...buradan neler yaptık ne kadar aldık paylaşalım güzel olur...sadece bebeğe alıp doğumdan sonra hemen eski haline dönenlere hayranım...coksekeriremsu

bende 22 haftalık hamileyim toplamda 3 kilo aldım bol bol yedim
sabah akşam yedim doymak bilmiyorum hala açımm

bende 22 haftalık hamileyim toplamda 3 kilo aldım bol bol yedim
sabah akşam yedim doymak bilmiyorum hala açımm

vaaaaay sabah akşam yiyipte 22 haftada sadece 3 kilomu aldın maşallah maşallahh...ben kesin 10 kilo alırdım...o kadr dikkat etmeye çalışıyorumkii...demek çabuk kilo alan bir yapın yok canımgamyoncuiremsu

X