Hamilelik-Kabızlık ilişkisi?

Plebisit82

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2012
542
71
Arkadaşlar son bir haftadır daha da vahim olmaya başladı, moralim çok bozuk zorlanmadan dolayı hafif hafif kan da geliyor. Günde en az 3 litre su içiyorum yok yok yok olmuyor...İnternetten biraz araştırdım hamilelik belirtileri arasında sayılıyo ama ben tecrübeleri de duymak istiyorum,böyle bir durum yaşayan var mı?

geçmiş olsun seni o kadar iyi anlıyorumki genç kızlığımda rutin 1 yıl bu belayla mücadele ettim.evlendim ilk bebeğime hamile kaldım kabızlık belirtileriyle geldi tabii ve onu kabızken kaybettim hala suçlusu kabızlıktır bana göre neysee...

ÇÖZÜM ÖNERİLERİM.

1. Kuru kayısı al 1 kilo, 2 litre suda iyice pişir komposto yap.sonra onu blendardan geçir ve püre yap bunu gün içerisinde 3-4 su bardağı tüket arkadaşım.
2.Eğer hamiş değilsen yapmadan önce maydonoz ye yarım demeti geçsin,ardındanda koca bir bardak ılık su iç ve uyu.sabah uyandığında herşey bitecek

Çok teşekkür ederim canım:) Hakkatten bunu duymaya çok ihtiyacım vardı. Dün coştum, neredeyse 5 litreye yakın su içtim ama buna rağmen bugün kan geldi...Neyse tavsiyelerini uygulayacağım canım. Buarada BAT 8 Mayıs, dün FORTEL sipariş ettim, bugün elime ulaştı yarın yapmaya korkuyorum...Bat a 3 gün kalacak yarın yaparsam erken yapmış olmam inşallah...

oldu olmaz olurmu, hamilelik oncesinde hic kabiz olmamistim ama hamilelikde aynen seninde yazdigin gibi cok sorun yasadim.Bol bol su icmeye devam et bide yuru ve fazla zorlama.Kuru meyveler ye kuru erik kayisi gibi.... Zamanla duzene giriyor zaten.

Dün Günkurusu Kaysıyı kaynattım, 20 dk. dinlendirdim,sonra blender dan geçtim ve püre yaptım, 2 bardak içtim. Bir büyük kase de dut vardı onu da kaynattım 20 dk. dinlendirdim, onu da blenderdan geçtim dolaba koydum. İkisini karıştırıp içiyorum:)
Umarım hamilelik belirtisidir. Tüp bebek yaptıran bir arkadaşıma doktoru kabız olmamaya çalış yoksa bebeğini düşürebilirsin zorlanma esnasında demiş ve bu durumun normal hamilelik için de geçerli olduğunu söylemiş...

Plebisit82 bende hamile olduğumu ulturasonda bugün öğrendim 5 haftalıkmış bebiş 2 haftadır acayip derecede kabızım bilmiyorum ama belkide hamilelikle ilintilidir çünkü benim kadar su içen biri bile böyle kabız oluyorsa bu hiç normal değil

benim bildiğim hamilelikle salgılanan progesteron hormonu kabızlığa yol açıyor. ben hep progestan kullanmak zorunda kalmıştım. o iyice kabız yapıyordu ordan biliyorum. ama tabii hamilelik belirtisi olarak kabul edilebilirmi o ayrı. çünkü sadece hamilelerde görülen bir durum degil genel bir sorun.

az once bir yerde okudum kabizlik icin , kayisi kurusunu ve elma kurusunu ayri yerlerde kaynatip daha sonra bunlari karistirip sabahlari bir bardak icin diyordu...
Belki ise yarar.

Hayırlı osun canım, Allah analı babalı büyütsün inşallah...Galiba ben de hamileyim 3 gündür test yapıyorum saatler sonra silik çizgi çıkıyor, geç döllenme herhalde... 1 haftadır kabızlık ve gaz sancısı çekiyorum...Midede ve dişlerde hassasiyet başladı...Dişçiye gittim, gelecek haftaya randevu verdi, hamileliğimin kesinleşmesini bekleyeceğiz...

Çok sevindim canım allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin bu arada adetinin üstünden kaç gün geçti ?

İnşallah hamilesindir canım mutlaka haber ver hepimize emi :)

Eğer hamileysem aramızda 1 hafta olacak ekinoxs :) Bugün kan testi verdim. Bi aksilik olmazsa eğer saat 4 den önce belli olacakmış. İnşallah hayırlı bir haber alırım. Ekinoks sen kana baktırdın mı? Eğer baktırdıysan adetin geçtikten kaç gün sonra baktırdın ve değerlerin kaç çıktı?

hamilelik sürecinde kullandığınız demir hapları multivitamin kan hapları gibi haplar ki özellikle demir kabızlık yapabilir iştah açabilir.

:) evt sanırım öyle olacak. ben hiç kana baktırmadım idrar testlerden sonra direk vajinal ultrasona girdim orada keseyi gördü doktor ve hamile olduğumu söyledi. 2 hafta sonra tekrar gelmemi söyledi kalp atışlarını duymak için :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…