Hamilelik Haberiiii

Benim şuan yaşadığım 2. gebeliğim
Bu bebeğimden 2 ay önce 1 tanede düşük yaptım.
O nedenle bu bebişim pek büyük sevinçle karşılanmadı.
Eylül ayında ilk bebeğimi düşürdüm. Eşimle benim için çok zor bir aydı.
Doktor 1 ay ara vermemizi söyledi. Bizde yapmadık. Kasım ayının5.nde adet olmam gerekiyordu.
Ben adet olmayınca anladım ama yine de içimde acaba diye bir soru işareti vardı. Adetim 8 gün
geçti eşim bekleyelim biraz daha deyip dutuyordu. Adamda hiç heves yok ama ben de test alamıyorum işten çıkana kadar ecz.kapanıyor görümcem almış getirmiş bir gün yaptım testi 2 çizgi anında çıktı. Eşime kayınvalidemlere haber verdim herkesin tavrı tek kelime 'iyi' demek oldu.
Buna en çok sevinen ben, babam ve annem olduk .
Hele kız olduğunu duyunca babam herkesten çok sevindi. Hep der kız evlat evin bereketidir diye.
Canım babacım benim.
Böyle işte bizim hikayemiz.

12 ağustos günü 11 haftalık bebeğim için kontrole gittiğimde aslında 9 haftalıkken kalbinin durduğunu öğrendim.dünyam başıma yıkıldı aynı gün kürtaj oldum.bütün hayallerimiz bikaç dakka içinde puffff.kabus gibiydi hep duyardım ama sanki hiç benim başıma gelmeyecekmiş gibi gelirdi.doktor 3 ay korunmamız gerektiğini söyledi.o zamanlarda iştende ayrılmıştım.her günüm cehennem gibiydi.zaten ailemden uzaktaydım eşim sabah işe gidiyordu akşama kadar evde kafayı yiyordum.kendimi çok değersiz ve işe yaramaz görüyordum.2.ayın sonunda doktora rutin kontrole gittiğimde artık korunmayı bırakabileceğimi söyledi.o ay korunmayı bıraktık.yeni işede girmiştim biraz kafam dağılsın ve zaman çabucak geçsin diye aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonuyla uğraşıyordum.enfeksiyon için doktor antibiyotik yazacaktıki o ay korunmadığımı söyledim.o gün yani adetimden 5 gün önce her ihtimale karşı kan testi istedi doktor.bi ihtimal hamilelik varsa antibiyotik yazmayacaktı.tahlili yapan eşimin bi arkadaşıydı ve yaşadıklarımızı biliyordu.sonuca baktı ve gülümseyerek antibiyotik kullanamayacaksın dedi.o an neye uğradığımı şaşırdım.bu kadar erken olacağını hiç tahmin etmemiştim.sonucum 13,75 çıkmıştı çok düşüktü ama daha adetimede 1 hafta vardı.doktor çok yeni bi hamilelik olduğunu söyledi ve kesin hamileyim diyebilmek için adetinin geçmesini bekle dedi.ben yinede şok olmuştum.otobüse bindim leyla gibiydim.eşimi aradım hamileymişim dedim oda çok şaşırdı çünkü bu kadar erken beklemiyorduk.12. haftam dolana kadar hiç kimseye söyleyemedik.yine aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorduk.12. haftamın dolduğu günkü kontrolden sonra ailelerimize söyleyebildik.çok şükür şimdi 24.haftam bitti.allah hepimize bebeklerimizi sağsağlim kucağımıza almayı nasip etsin.

canım öncelikle geçmiş olsun. herkesin kendi ailesi. ne olursa olsun en çok onlar mutlu oluyo ve ne olursa olsun her zaman yanında oluyolar.. allah onları başımızdan eksik etmesin.a.s.

amin canım. bu arada hem geçmiş olsun hem gözün aydın. allah bebeğini size bağışlasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…