hamilelik göbek deliği ağrısı 24 haftalık :(

rkntnc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2011
21
0
slm kızlar 24 haftalık hamıleyım gobek delıgım( evet yanlıs anlamadınız ) bırkacgundur cok agrı yapıyor hafıf dısarı portlemıs neoldugunu anlamadım neden agrı yapıyordur bukadar .dr um bır genel cerraha danıs ıstersen dedı ıyıce korktum .varmı boyle bırsey yasayan acaba aramızda

daha bugün sordum doktora, eliyle bastırıp buralar ve buralar değil mi dedi, yani yalnız değiliz ki yerini bile biliyor. gerilen karnımızdan kaynaklanıyormuş, dışa doğru pırtlasa dahi göbek, doğumdan sonra düzelirmiş. benim korkum bebeğe bir şey mi oluyor şeklindeydi, senin göbeğin ayrı bebekle bir bağı yok dedi.ben aynı sıkıntıyı 15-16 haftalıkken de yaşamıştım,iki gün sonra geçmişti.şimdi hapşursam acıyor,eğilsem batıyor.

karnım büyümeye başladığı dönemlerde yani ilk zamanlarımda benimde ağrıyodu. ama şimdi eskisi gibi değil. doktorum önemli değil gerilmeden kaynaklı dedi. büyütme kafanda. bir terslik değil bence. ama tabiki ihmal etmemek lazım hamilelik boyunca herşeyi sormak araştırmak gerekirse doktora gitmekte fayda var. allah bağışlasın sağsalim geldsin inşallah bebeğiniz...

benimde hamileyken son zamanlarımda göbek deliği dışarı fırlamıştı ama buda gerilmeden ve iyice karının büyümesinden kaynaklanıyo.ama ağrı demişsiniz ben ağrı hissetmemiştim hiç sadece eşortmanımın lastiği değse acırdı, dokunduğum zaman acırdı ama normalde bir ağrı söz konusu değildi.gerilmeden dolayı,hemde çatlamasın diye ben kayısı yağını tek sürerdim.badem yağıylada zeytin yağını karıştırıp sürerdim karnıma şükürler olsun öyle çatlama patlamada olmadı..

Hamileyken benimde ağrılarım olmuştu ama karnımız büyüdüğü için ve göbeğimiz dışarı çıktığı içinmiş..yine hamileyim,bakalım bunda nasıl olacak..bu arada göbek dışarı fırlıyo doğumdan sonra düzeliyor meak etmeyin :KK66:

konu baya geride kamış ama benimde başıma geldi geçen hafta
bide göbek deliği fobim var ki anlatamam kendiminkine bile bakamam
bende çok korktum hemen dr a gittim
çok şükür geçti şimdi
ama 3-4 gün ağrıdı
herkeste olmuyormuş ama olanlarda varmış burda gördüğüm kadarıyla

Arkadaşlar bir kaç gündür göbek deliğimin çevresinde eğilip kalkarken sanki kramp giriyo hamile değilim neden oluyor sizce

X