Hamilelik bulantılarıyla doğan çocuk...

J

Juliet

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Juliet

Hamilelik döneminde sabahları mideniz mi bulanıyor? Eğer bulanıyorsa, bu bebeğinizin yüksek bir IQ seviyesi geliştirdiğini gösterebilir.

Kanada, Toronto'da Çocuk Hastanesi'nden Irena Nulman ve meslektaşları, yıllar önce hamileliğinde sabahları mide bulantısı çeken 120 kadına ulaştı. 30 tanesinin sabah bulantısı olmadı, fakat araştırmacılar, kadınların kalanına bulantının şiddetini anlamak için sorular sordular. Ayrıca, tüm kadınların şu anda yaşları 3 ile 7 arasında değişen çocuklarına da standart bir zeka testi uyguladılar. Hamileliği süresince anneleri bulantı ve kusma şikayeti olan çocukların zeka testleri daha yüksek düzeydeydi. Kusmanın şiddetiyle zeka seviyesi arasında bir uygunluk olduğu rapor edildi.

Birçok hamile kadını etkileyen sabah bulantılarının nedeni, hamilelik döneminde fazladan üretilen östrojen ve progesteonu kanda hep belirli bir düzeyde tutmak için üretilen "insan koryon gonadotropini" (HCG) adlı hormonun üretilmesidir. Nulman, bu hormonların sabahları midesi bulanan hamile kadınlarda daha yüksek olduğunu ve bunun da fetüsün beyin gelişimini koruduğunu düşünüyorlar.

• Konu Sahibi Juliet
hamişken 6 haftada başlayan ve altıbuçuk aya kadar süren kusmalarım oldu o zaman bebeler çokmu zeki

• Konu Sahibi Juliet
abovvvv ben bulanti nedir bilmem kiz benimki zeki olmicakmi yani

• Konu Sahibi Juliet
Bence çok saçma bir tez....:dilcikar:

Hiç bulantısı kusması olmayan hamilelerin çocukları ilerde gerizekalı,sürekli kusan,hastaneye yatan hamilelerin çocukları da ilerde Aynştayn mı oluyor yani...-tatlicadiarzu-

• Konu Sahibi Juliet

alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis

• Konu Sahibi Juliet
sacma bi yazı benim bulantım yok ,bulantısı olmayanların neden kafasını karıştırıyosunki

• Konu Sahibi Juliet
ılk 5 y felaket bulantı cektım sımdı 1 aydır yıne basladı dogurana kadarda devam edecek gıbı gözukuyo ozaman bızımkı flozof olucakkaydirigubbakcemile3

• Konu Sahibi Juliet
sacma bi yazı benim bulantım yok ,bulantısı olmayanların neden kafasını karıştırıyosunki

bilmisel olarak kanıtlanmış ama herkes çocuğu zekidir ..bence çocugun karakteriyle ilgili bişey bu ..paylaşmak istedim canım.

banada çok mantıklı gelmedi valla.benimde ilk 3 ay bulantım oldu.(hamileliğim süresincede 3 kez istifra etmişimdir)ama çocuğun zekasıyla hiç bir ilgisi yok bence...hafif ve orta şiddetdeki kusmalar bebeğin sağlıklı olduğu anlamına geldiğini dr söylemişti.

Bence cok sacma benim 3 hamileligimde de bulanti olmadi cocuklarim süper zekali büyük kizim 7 yasimda 3 sinifa gececek sinifin en iyisi ,ortanca oglum eylülde okula basliyacak 6 yasinda ve matematikten cok iyi toplama cikarma carpma simdiden biliyor son kizim 22 aylik ve oda almanca türkce konusuyor ve herseyi cabuk ögreniyor bir italyan arkadasdan italyanca güle güle yi bile ögrendi herkese caw diyor)kaydirigubbakcemile3

bu zaten hamilegin 3.4 ayına göre yazı hormaonların çok deiştigi bir zman bu dönem ve beyin gelişimim başladıgı..sorun yok yani..bütün hamilelik boyunca benimde devam etmiyo zaten.delikafadulden

bende de hiç bulantı olmadı..ben kesinlikle inanmıyorum böyle şeylere .benim yakın bir arkadasımın da hamileliğinde hiç bulantısı olmamıstı..şimdi 3 yaşında çocugu ve zehir gibi çocuk derler ya aynen öyle..eğer dogru olsaydı kadınların yüzde 70i bulantı yaşıyor.bu durumda memlekette süper zekalıdan geçilmezdi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…