Hamilelik belirtisi yok?

selincik1995

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Haziran 2024
2
0
30
Günaydin hanimlar. Ben doktoruma göre 5+4 gün hamileyim. Ilk haftalar siddetli bel agrisi sonrasında ara ara hafif kanamalarim oldu. Simdi ise adet sancisina benzer bir durum var hafif gidip geliyor. Ama tam anlamiyla herhangi bir hamilelik belirtisi (bulantidir, gece sık idrara cikma gibi) yok. Bundan öncede bir gebeligim sonlandirmak zorunda kalmistim kalp atisi gelisme olmadigi icin. 😢 Benzer tecrübeler yasayan varmi aranizda? Haftaya doktorum tatilden dönüyor gidecegim yanina

Günaydin hanimlar. Ben doktoruma göre 5+4 gün hamileyim. Ilk haftalar siddetli bel agrisi sonrasında ara ara hafif kanamalarim oldu. Simdi ise adet sancisina benzer bir durum var hafif gidip geliyor. Ama tam anlamiyla herhangi bir hamilelik belirtisi (bulantidir, gece sık idrara cikma gibi) yok. Bundan öncede bir gebeligim sonlandirmak zorunda kalmistim kalp atisi gelisme olmadigi icin. 😢 Benzer tecrübeler yasayan varmi aranizda? Haftaya doktorum tatilden dönüyor gidecegim yanina
Hayırlı olsun öncelikle inş sağlıkla devam eder 🧿 10+3 teyim hala takip edebileceğim bi belirtim yok:) arada adet sancısı gibi oluyo geçiyo. Ne mide bulantısı ne baş dönmesi. Belirti olacak diye bişey yok içi ferah tut 🌸

Hayırlı olsunn, sağlıkla kucağınıza alın inşallah :)
Kanamalarınızın olduğunu belirtin ilk hafta progestan önerebilir doktorunuz belli bir süre.
Saydığınız belirtiler bende adetim 3 hafta geçtikten sonra başlamıştı. 18. haftadayız hala bulantılarımız geçmedi yani inşallah hiç yaşamazsınız ya da ne kadar geç başlarsa o kadar iyi diyelim.
Sık idrara çıkma hiç yaşamadım bile mesela. Meme hassasiyeti artabilir günden güne bence onlar hep de ağrıyor.
Adet sancısı benzeri sancıları 8-10 haftaya kadar yaşarsınız daha kaygılanmayın. Progestan onu da hafifletebilir.
Folik asit kullanın mutlaka, henüz başlamadıysanız. Doktorunuza sorun ama belki multivitamin gibi önerebilir.
Ben ilk kontrole 6+3te gitmiştim, karından kalp atışlarını duymuştuk siz de öyle tahmin ediyorum ki bir hafta içinde duyarsınız henüz duyulmadıysa. İlk kan tahlillerinizi yaptırmayı, aile hekiminize gebelikle ilgili bilgi vermeyi unutmayın.

X