Hamilelik belirtilerinin sona ermesi, dusuk tehlikesi mi?

umutx

Umutsuzluk Ölüler İçindir
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2010
201
4
Merheba kizlar,

Bir sorum olacak.. 2 senenin ardindan 11 haftalik hamileyim.. Simdiye kadar olan kontrollerim sukur iyi gecti.. Cok fazla mide bulantisi yasamadim ama, asiri yorgunluk ve goguslerimin sertlesmesi, buyumesi ve agrisi 10. haftadan itibaren durdu!!! Kanama olmadan sorun olmadigini falan okudum, fakat cok endiseleniyorum.. Haftaya tekrar randevum var doktorla.. Aranizda gebelik belirtilerini boyle kaybeden oldu mu ? Yoksa bu cok mu? Lutfen cevaplarinizi bekliyorum.. Selamlar..

Bieçok gebelikte birinci trimesterin sonuna doğru (yani 13. haftaya doğru) hormon seviyeniz bir platoya ulaştığından ve vücudunuz artık buna uyum sağladığından gebelik belirtileriniz azalabilir veya durabilir. Zaten ikinci trimester gebeliğin en kolay dönemidir, genellikle fiziksel bir sıkıntı olmaz. Bence endişe etmenizi gerektirecek bir durum yok.

ya ben hıc o haftaları gormedım ama bıldıgım kadrıyla zaten 12. haftadan sonra hemen hemen tum erken hamilelik belirtileri azalarak ortadan kayboluyor. cunku hormonların hızlı yukselisi yavaslayarak sabıtlenıyor. umarım doktordan ıcını ferahlatan haberlerle donersin. lutfen endıselenme bak cok sukur 11. haftana gelmişsin. en sıkıntılı donemi gerıde bırakmak uzeresin.. saglıkla kucagına al ınsallah.

ben ilk 3 ay mide bulantisi fln hicbisey cekmedim, gögüs büyümeside 14. haftamda bitmisti galiba. kafana takma bebisin iyidir insallah

bende yaklasik o haftalarda birsuru belirtiyi kaybettim, cok cok tuvalete gidiyordum o cok azaldi, goguslerim artik pek agrimiyordu, biraz bulanti vardi o da tamamen kayboldu, bunlarin hepsi ayni anda sip diye yok oldu, ve bende senin gibi cok korkmustum, ama tamamen normalmis, yani endiselenmene gerek yok :)

Kizlar cok sogolun.. Icimi rahatlatiyorsunuz.. Bende ikinci trimestere basladigi icin boyle olduguna inanmak istiyorum, fakat bir yandan boyle uzuyorum kendimi... Yalniz kendimi degil esimide uzmeye basladim.. Geceleri yine goguslerimde ara sira agrilar oluyor.. Cok fazla kendimi dinlemek yerine, sonunda sahip oldugum bu anlarin tadini cikarsam daha iyi olacak sanirim.. Bu arada birde soguk aldim... Iki gunden beri yatiyorum... Persembe gunu randevu.. Insallah hersey yolundadir.. Herkese selamlar..

Doktortan geldim.. Masallah bebisim iyi Benim gibi belirtileri duran olursa lutfen kendini uzmesin.. Olabiliyormus.. :1rolleyes:

arkadaslar merhaba ben ilk hamileligimi tamamlayamadim karnimda yaklasik 2 bucuk aylikken kalbi durmus ve ben tesadüfen doktora gittim doktor degistirmek istedigimden dolayi ve öldügünü ögrendik tabiki cok üzüldüm kürtaj oldum ve cok sanciliydi hatirlamak bile istemiyorum sonra aradan 1 yil gectiten sonra yine hamileydim ve korkuyordum ayni seyler olucak diye ve doktorum bir kez oldu diye yeniden olcak diye bir sey yok dedi ve Allaha sükür kizima kavustum ama hamileligim cok zorgecti 30 kilo aldim cunku artik nefes alamiyodum birde su topladi vucudum ve dogumdan sonra benden sadece 7 kilo gitti kizim 3690 dogdu sislik derken toplam 14 kilo gitti ama bende daha 16 kilo vardi sutum yoktu ve ancak 2 bucuk ay emzirdim ve sonrasi slkl bir rejim ve 6 ayda verdim

suan yine hamileyim kizim mayis 4 de iki yasina girdi yaklasik 9 haftalik hamileyim bende de hamilelik belirtileri birden kesildi kusma cok fazlaydi birden gitti kizimda 11 hftaya kadar surmustu ve korktum bugun doktora gittim ve anlattim doktor kont etti ve herseyin yolunda oldugunu soyledi yani korkulacak bisey yokmus..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…