Hamileliğimi hangi belirtilerle öğrendim anlatıyorum

Papatya Seven Kadin

Everything you can imagine is real.✨
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2022
140
362
Merhaba hanımlar. An itibariyle sitede üyeliğimi açtım ancak uzun zamandır takip ediyordum. 9 aydır bebek bekleyen birisi olarak "bir gün hamile kalırsam kadınlar kulübüne üye olup yaşadıklarımı anlatacağım dedim" ve o gün geldi çok şükür.
Arkadaşlar ilk olarak benim bir sorunum vardı; prolaktin yüksekliği.
Bu sorunu çözmeyi bırakın, ilaçlı mr a girmiştim hamileliğimi öğrenmeden 2 gün önce.
Benim ilk belirtim temizlik yaparken çok şiddetli bel ağrılarımın olmasıydı. Başka hiçbir belirti yokken bile bel ağrım vardı yumurtlamadan sonra.
Adetime 6 gün varken içimden bir ses test yapmamı söyledi yaptım ve sadece benim görebileceğim (baya gözlerinizin kayması lazım) bir ikinci çizgi gördüm ama ihtimal vermedim. Ertesi gün sabahtan başlayan kasık batmaları ve şiddetli ishal vardı. Eşimle ben bunu acı biber yemeye bağladık 😂
Göğüs hassasiyeti yoktu. Sadece şiddetli kasıklarım ağrıyordu ve adet olacakmışım gibi hissediyordum.
Bu arada yumurtlamadan yaklaşık 5 6 gün sonra ensemin arkasından öyle bi sıcaklık iniyordu ki oluk oluk terliyordum.
Ve sigara.
Malesef sigara kullanıyordum ama gebeliği öğrenmeden 1 gün önce ne zaman sigara içsem midem yanıyor kasıklarım daha çok ağrıyordu.
-Ben haftada 1 bardak su içsem hiç su aramayan insan yumurtlamadan 6 gün sonra deli gibi su içmeye başladım, ağzım hep kuruydu ve içim yanıyor gibi doyamiyordum suya.
Bir de uykumun farklılığı vardı. Ben normalde çok zor uykuya dalarım, uyumak benim için güçtür. Ama yaklaşık 7 8 gündür o kadar çabuk uykuya dalıyorum ki. Sanarsiniz sabah pamuk tarlasında çalıştım akşam geldim yığıldım yatağa
Su gibi akıntım çoktu. Hala var bu arada zaten ama beyaz normal akıntı değil benimki. Bildiğimiz su gibi, affedersiniz iç çamaşırım sırılsıklam oluyor.
Fotoğraf ekleyebilirsem adete 5 gün kala ve adete 2 gün kala olan erken gebelik testinin hallerini atacağım
Üstteki 5 gün kala, alttaki 2 gün kala.
Marka miratech erken gebelik testi.
Yalnız hala kaset testte belli belirsiz çizgi çıkıyor.
Adete 4 gün varken beta hcg 18 çıktı. Şimdi ikinci kez gitmeyi bekliyorum
İsteyen herkese hayırlısıyla nasip olsun😍😍

-Bu postun altına da herkes adete kaç gün hala hangi belirtileri yaşadı yazabilirse faydalanmak isteyen kişiler de faydalanabilir

Eklentiler

• 16543234637553859567009908712094.jpg
    16543234637553859567009908712094.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 4.235
Son düzenleme:
Hayırlı olsun kuzum çoook sevindim adına Allah kucağına almayı da nasip etsin 🙏🏻 bende doktor muayenesinden sonra folikasite başladım yaklaşık 17 güldür içiyorum ve yumurtlama günlerimi değerlendirdim ben uygulama üzerinden bakıyorum ve yanlış olduğunu düşünüyorum ovülasyon testi sipariş ettim inşallah gelecek 🙏🏻 ama bu aralar kendimi farklı hissediyorum reglime 10 gün var kasıklarımda ağrı ve arada bele ve sırtıma vuran ağrılar var ve şuan deli gibi midem yanıyor 😭 kafama takmıyorum kesinlikle herşeyin hayırlısı diyim reglimin geçmesini beklicem💚

Çok teşekkür ederim canım benim Allah isteyen herkese nasip etsin😍
Bu arada evet canım uygulama üzerinden ovulasyon tarihi yanlış gösteriyor bazen. Bu ay ben de ovulasyon testi kullandım
Sıcak basması gibi şeyler yaşıyor musun? Bana çok ani sıcak basıyordu vantilatörün karşısında otursam bile sogumuyodum

Çok teşekkür ederim canım benim Allah isteyen herkese nasip etsin😍
Bu arada evet canım uygulama üzerinden ovulasyon tarihi yanlış gösteriyor bazen. Bu ay ben de ovulasyon testi kullandım
Sıcak basması gibi şeyler yaşıyor musun? Bana çok ani sıcak basıyordu vantilatörün karşısında otursam bile sogumuyodum
Maalesef sıcak basması yaşamıyorum 😔 yine olmadı bence 🤷🏼‍♀️

Maalesef sıcak basması yaşamıyorum 😔 yine olmadı bence 🤷🏼‍♀️
Niye öyle düşünüyorsun ki herkeste aynı olacak diye bir şey yookk sadece öğrenmek için çok erken olabilir de olmayabilir de adet günün gelene kadar sabırlı olmamız lazım 🥰 inşallah dileğine yavruna kavuşursun sağlıkla hayırla 🌸

Niye öyle düşünüyorsun ki herkeste aynı olacak diye bir şey yookk sadece öğrenmek için çok erken olabilir de olmayabilir de adet günün gelene kadar sabırlı olmamız lazım 🥰 inşallah dileğine yavruna kavuşursun sağlıkla hayırla 🌸
Aminn inşallah herşeyin hayırlısı olsun🙏🏻 hayırlı evlat olacaksa rabbim nasip etsin hep böyle dua ediyorum Allaha verirse verir vermezse vardır bir bildiği🤲🏻💕

Mide yanması bende de var bide vücudum aşırı sıcak yanıyorum ama bulantı vs yok sigara da kullanıyorum ama ılk defa mıde yanması yasıyorum ara ara bıde kasık ağrısı oluyo ama adetıme var baya

Gebelik belirtileri adet belirtilerine benziyor. Herkes için de geçerli değil belirtiler.

Ne akıntı, ne ekstra bir ağrı oldu. Minik minik saniyelik süren baş dönmeleri vardı ama ihtimal vermemiştim. Adet 3 gün geçtikten sonra silik şekilde çıktı, geç döllenmeydi. Yani uzun zaman bebek bekleyen biri olarak çok belirti peşinde koştum ve boş çıkmıştı. :)

Gebelik belirtileri adet belirtilerine benziyor. Herkes için de geçerli değil belirtiler.

Ne akıntı, ne ekstra bir ağrı oldu. Minik minik saniyelik süren baş dönmeleri vardı ama ihtimal vermemiştim. Adet 3 gün geçtikten sonra silik şekilde çıktı, geç döllenmeydi. Yani uzun zaman bebek bekleyen biri olarak çok belirti peşinde koştum ve boş çıkmıştı. :)
Evet kesinlikle. Ben de her ay yediğim yemekten midem bulansa hamile miyim diyordum.
Ama öyle değilmiş
Adet beklerken hamile olduğumu öğrendim. İnşallah hayırlısıyla kucağımıza alırız 🌸🥰

15 gün varsa henüz olmaması normal şu an yumurtlama döneminde olmanız lazım
Adetim düzensiz uygulamadan bakıyorum da bugun dıyor ama daha once yumurtlamıs olabılır mıyım bılmıyorum. Dün feci bir bel ağrısı girdi aniden ara ara iş yapınca sürekli değil ama bir anda bıcak saplanır gibi. Bir de bugun o kadar halsız ve yorgun hıssedıyorum kı zor uyandım. Hamılelıge tamamen yormak ıstemıyorum ınsan bedenı farklı tepkıler verebılıyor. Ama tedbirli olmak ıstıyorum bır yandan da o yuzden. İlk defa yasayacagım ıcın hıc bılmiyorum hem gozum korkuyor hem de ıstıyorum sonra bır an gelıyor sorumluluk alabılecek anne olacak psıkolojiye hiç gşremeyecekmişim gibi geliyor. Onun dısında Yumurtalıklarım tek taraflı bazen ağrıyo ama yumurtlamadan emın olmadıgım ıcın bılemedım. Esımde varıkosel vardı amelıyat oldu nerdeyse 1 au once ıkımızde takvıye alıyoruz o sperm kalıtesını arttırsın dıye bende gynositol diue bir vitamin takviyesi kullanıyorum. Acaba o mu yapıyor bunları onu da bılmıyorum. Ama reglı bıttıgınden berı ara ara beraberlık oluyor bıde bıtımınden 2.gununde kasıklarımda baya ağrı olmustu ama gectı akıntıdan ayırt edemedım benım ayıptır soylemesı hep akıntım olur. Bir de kabızlık var ates basması cok yasıyorum dun ıste mide yanmam vardı bugun yok oyle bır bulantı kokudan tıksınme vs yok bır de cok fazla ıdrara cıkıyordum kafam karıstı. Napacagımı ınan bılmıyorum anlayacagınız 🙃

Adetim düzensiz uygulamadan bakıyorum da bugun dıyor ama daha once yumurtlamıs olabılır mıyım bılmıyorum. Dün feci bir bel ağrısı girdi aniden ara ara iş yapınca sürekli değil ama bir anda bıcak saplanır gibi. Bir de bugun o kadar halsız ve yorgun hıssedıyorum kı zor uyandım. Hamılelıge tamamen yormak ıstemıyorum ınsan bedenı farklı tepkıler verebılıyor. Ama tedbirli olmak ıstıyorum bır yandan da o yuzden. İlk defa yasayacagım ıcın hıc bılmiyorum hem gozum korkuyor hem de ıstıyorum sonra bır an gelıyor sorumluluk alabılecek anne olacak psıkolojiye hiç gşremeyecekmişim gibi geliyor. Onun dısında Yumurtalıklarım tek taraflı bazen ağrıyo ama yumurtlamadan emın olmadıgım ıcın bılemedım. Esımde varıkosel vardı amelıyat oldu nerdeyse 1 au once ıkımızde takvıye alıyoruz o sperm kalıtesını arttırsın dıye bende gynositol diue bir vitamin takviyesi kullanıyorum. Acaba o mu yapıyor bunları onu da bılmıyorum. Ama reglı bıttıgınden berı ara ara beraberlık oluyor bıde bıtımınden 2.gununde kasıklarımda baya ağrı olmustu ama gectı akıntıdan ayırt edemedım benım ayıptır soylemesı hep akıntım olur. Bir de kabızlık var ates basması cok yasıyorum dun ıste mide yanmam vardı bugun yok oyle bır bulantı kokudan tıksınme vs yok bır de cok fazla ıdrara cıkıyordum kafam karıstı. Napacagımı ınan bılmıyorum anlayacagınız 🙃
Durumunu çok iyi anlıyorum ama önemli olan her şeyden önce kafadan atmak, özellikle ilişki esnasında.
Sonrasında gelince regl bitiminden sonraki gün yumurtlamaniz olmuş olabilir o yüzden kasik ağrısı ve akıntı yaşamış olabilirsiniz
Yine de size nacizane tavsiyem adet gününüzü bekleyin, o zamana kadar da hafif işler yapın ağır kaldırmayın sağlıklı beslenmeye başlayın
Hem erkenden öğrenmek daha çok strese girmek demek emin olun 😂 kimyasal mı, dış gebelik mi, kese var mı, kalp atışı var mı derken geçmek bilmiyor

Durumunu çok iyi anlıyorum ama önemli olan her şeyden önce kafadan atmak, özellikle ilişki esnasında.
Sonrasında gelince regl bitiminden sonraki gün yumurtlamaniz olmuş olabilir o yüzden kasik ağrısı ve akıntı yaşamış olabilirsiniz
Yine de size nacizane tavsiyem adet gününüzü bekleyin, o zamana kadar da hafif işler yapın ağır kaldırmayın sağlıklı beslenmeye başlayın
Hem erkenden öğrenmek daha çok strese girmek demek emin olun 😂 kimyasal mı, dış gebelik mi, kese var mı, kalp atışı var mı derken geçmek bilmiyor
Doğru hiç hazırlıklı değilim zaten o tür şeylere en iyisi beklemek

sizin ne kadar oldu gebelik olalı ? :)

X