hamileliği boyunca az kilo alnlar bizi bilgilendirin lütfen....

selinay2002

Boy:1.65Başlangıç78güncel72.1hedef 60
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2008
4.105
668
hamileliği boyunca az kilo alanlar bunu nasıl başardınız,kan ilacı ve elevit gibi vitaminler kullandınızmı...

ayy canım senindemi kilolarla başın dertte???benim öyle vallahi.ilk zamanlar çok iyi gidiyordum herşey yolundaydı ama bu ay çok kilo aldım hemde birden 4,5 5 kilo aldım ve dr da çok dedi. :KK43: şimdi dikkat ediyorum ama zaten son aylarda yemesekte bebek büyüdüğü için kilo alıcaz.bu kilolar dert.bebeğime yada benm normal doğumuma engel olmadığı sürece çok öenmli değil ama bunlara zararı olursa diye korkuyorum.62 hamile kaldım şimdi 70 kiloyum :KK43: ve önümde daha çok varrrrr

vitamin fln kullanıyomusun canım benim ilk doğumdan 10 kilo kaldı bundada kalırsa yandım yani

evet canım kullnaıyorum vitamin.elevit kullanıyordum kabızlık yaptı şimdi başka bi vitamine geçtim ama adı aklımda değil.ilk doğumunda ne kadar almıştın toplam?

kızlar ben toplam 9 kilo almıştım her türlü vitaminide kullandım...ama benimki isteyerek deildi hatta canımın isteyipte yiyemediğim bir çok şey oldu...çünkü kalbimde sorun vardı çok yiyincede çarpıntım çok oluyodu...hep hafif ve sebze türü beslendim..sık sık az yedim ve ekmeği çok az yedim...oğlumda 3 kilo doğdu çok şükür...yani hamur işini kesin ekmeğide az tüketin...

25 kilo fln aldım canım,ama 9 ay boyunca vitamin,kalsiyum ve kan ilacı kullandım hemde hiçbir eksikliğim yokken bunda çok dikkat etmem gerekiyo anlayacağın...

gerekli ve verilen tüm vitaminleri kullandım ve yemege gayret ettim..sevmediğim balığı bile yedim hatta... cok az yiyen bir tipim normalde...1.68 boyundayım... 48 kg la başladım hamimileleğime ve 15 kilo aldım 63 kg le doğuma girdim...kilolu gözükmüyordum hala... dr .um ideal bir hamilelik oldugunu söylüyordu...ve şuan yine 48 kg ım... kızım 3 yaşına yaklasıyor... doğumdan 2 ay sonra 52 iydim...

ben hamileligimde 9 kilo aldım :dance:elevit ve ferra sanol kullanmıştım ilk aylarda doktorum hamur işi falan yeme demişti sonra baktı ki ben kilo almıyorum ne canın çekiyosa ye dedi:icecream: manken hamileligi yaşıyosun çok şanslısın derdi hep oglumda 3.300 dogdu hamileligim boyunca çok yedim ama hiç şişmedim sanırım şanslıydım sadece çok yürüdüm sabah akşam hatta bazen öglen bile 9 ay kola kahve nescafe ve çay hiç içmedim 49 kiloyla hamile kaldım 58 kiloyla doguma girdim dogumdan çıktıgımda 50 kiloydum emzirme döneminde süt olsun diye çok yemeye başlamıştım yürüyüş imkanıda gitti sonra dogum kontrol igneleleri falan derken oglum 2 yaşına girmeden 60 kilo oldum:1shok: bu yaz inat edip 55 kiloya düştüm:hooray: bol bol yürüyüş yapın yagmurlu havalarda bile yürürdüm ben illaki hamilelikte kilo alınır ama sonrası daha önemli bence

ben oğluma hamileyken 12 kiloyla hamileliği bitirdim son üç ay kilo almadım beyaz ekmeği kestiğim gibi kilo alımım durmuştu 40 çıktığında 12 kiloda gitmişti
şimdi 2.ye hamişim 7 aylık hamişim ama 11 kilo aldım bunda durum daha vahim kendimi durduramıyorum offffffffffffff

ben hep vitaminlerden kilo aldım diye düşünüyorum,ama sizde içmişsiniz bünyeden bünyeye farkediyor demekki ama bende çok zayıftım kilo almıyodum hamilelikten önce of ya of napcaz böle bu kilolarla...

arkadaslar vıtamın kılo aldırmaz hıc bır zaman gereklı olan alınır fazlası atılır.alsaydım ben alırdım hamılelıgım boyunca 9 kılo verdım 78 kıloyla hamıle kaldım 69 kıloyla doguma gırdım.hamılelıgımın ılk 4 ayı cok bulantılı gectı tum ıstahım bıttı ama vıtamınlerımı hep aldım folık asıt ferrosanol elevıt ve kalsıyum 4 aydan sonra bulantılarım bıttı fakat mıgdem kuculmustu bı kere bu vıtamınlerde ıstahımı falan acmadı hep az yedım ama bebegım gayet saglıklı dogdu 3410 gr dogdu.kılo aldırdıgını dusunupte vıtamınlerınızı sakın ıhmal etmeyın derım

saol canım verdiğin bilgiler için ama ben korkuyorum elevit ayda 5 kilo aldırıyor fln diye duydum...

hayır canım yok oyle bısey su anda senın gıdalardan aldıgın vıtamın sana yetmez cunku bebek senden cekıyo zaten ona bısey olmaz ama sana olur bak dogumdan sonra sacın dokulur cıldın bozulur sana soylıyım mutlaka ıc o elevıtı

kizartmalar-turşular-hamurişleri-mayanoz-ketçap ve tatlilar yenilmezse ve protein süt ürünleri ağirlikli beslnilirse hem annein calsiyumu tükenmez hemde kilo alimi dengeli olur.doğum sonrasida annede calsiyum-magnezyum eksikliği yaşanmaz

annenin kendi ve bebeğinin sağligi için hamilelik döneminin ilk aylarindan başlayara haftada 4 defa et tüketmesi gerekir.omega 3 alimi bebeğin zeka gelişimi için çok önemli.yine anne hamilelik döneminde günde 1 bardak süt ve 1 kase yoğurt yiyerek gerekli calsiyumu almiş olur.haftada 4 defa et yeme imkani olamayan anne adaylarida yumurta-mercimek-baklagillerle bunu kapatabilir.

slm kızlar benim durumum daha vahim. ben şu an 24 haftalık hamileyim ve toplam 9 kilo aldım ve asıl kilo alımı 24. haftadan sonra başlıyormuş. ne yapacağım bilmiyorum çok iştahlıyım ve hamileliğimden önce de öyleydim ama aşırı kilo almıyordum. hamileliğimin başından beri elevit kullanıyorum acaba kilo alımımda onun etkisi olabilir mi bilmiyorum. ooofffffffffffffff doğumdan sonra bu kilolarla ne yapacaz böyle.......

belli olmuyo canım o benim kız kardeşimde ilk başta çok aldı, sonra almadı bebeği 6 aylık eski kilosuna döndü bile...

slm kızlar benim durumum daha vahim. ben şu an 24 haftalık hamileyim ve toplam 9 kilo aldım ve asıl kilo alımı 24. haftadan sonra başlıyormuş. ne yapacağım bilmiyorum çok iştahlıyım ve hamileliğimden önce de öyleydim ama aşırı kilo almıyordum. hamileliğimin başından beri elevit kullanıyorum acaba kilo alımımda onun etkisi olabilir mi bilmiyorum. ooofffffffffffffff doğumdan sonra bu kilolarla ne yapacaz böyle.......

canım sanırım ilk bebeğin,ilk bebekte eski iştahımızla devam ediyoruz sonra alıyoruz kiloları ama benim kız kardeşimde 20. haftaya kadar çok kilo aldı sonra hiç almadı şimdi 57 kilo çok zayıf yani o belli olmuyo canım,ben 67 kilo kaldım doğumdan sonra 10 kilo fazlaylakafamçokkarıştı

valla kızlar ben ilk iki ay kilo verdim 3-4 kilo verdim. şimdi de tekrar almışım bi kaç kilo.

ama fazla almadım sanırım eski pantolonlar aynı. yani bacaklarımda bi kilo yok. sanırım göbüşe gidiyo ne varsa. inşallah böyle gider.

ama bu ara tatlıya karşı aşırı bi isteğim var. onu da frenleyebilsem süper olacak. yoksa aşırı yemek yiyemiyorum. az az sık sık yiyorum.

bide hafif kilolu anne adayları daha az alırmış kızlar. ben şuanda 68 kiloyum. bakalım kaçla bitiricem.

X