Hamileliğe dair herşeyy

wersaff

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2014
567
97
33
Kızçeler; yakın zamanda düşük yaptım eşimde ağıroligospermi sorunu var ve doktor tüp bebek demişti ,tüp bebek ilk tuttu ve değerim 39 ile başlayıp sonra yükseldi sonuç düşük
Acaba normal yollar ile çocuğum olur mu vajinusmus olduğum için birlikte olamadık o yüzden bilmiyorum eşimde oligosperm bozukluğu var ve ilk denemede tuttu ama sonu hüsran
1) Eşinde böyle sorun olup normal yolla hamile kalan var mı
2) Beta hcg 39 ile başladığı için düşük ile sonuçlanmkş olabilir mi bazı kaynaklarda tüp bebekte beta en az 100 olursa hamilelik sağlıklı gelişecek dendi
3) Bir daha tüp bebeğe başlayacam ama ondan önce genetik test yapmak istiyorum Zeynep kamil Hastanesi yapıyor ama sadece ilk düşüğüm yinede yaparlar mı acaba sonuçta illa 3 -4 defa düşük mü yapmam lazım aybı travmayı yaşamak istemiyorum
4 heekese tşkler kızlar hasi tecrübelerinizi paylaşım

tıbbi terimleri, değerleri bilemiyorum onlara cevap veremeyeceğim.
ama öncelikle vajinismusu yenip normal yollarla deneseniz?

Yanlış mı anladım yoksa eşinizle daha önce hiç normal yolla birlikte olmadınız mı?

İstanbul 'da mısınız? Genetik araştırma için Zeynep Kamil harici opsiyonlar da var.

Düşüğün çeşidi nedir? Kimyasal mı? Boş gebelik mı diş gebelik mı? Kimyasal ise genetik test yapmazlar sanmıyorum. Tüp bebek dahi olsa kan testinin iki basamaklı ya da üç basamaklı olması bişey ifade etmez. Düzenli artması istenir sadece. Yaptırdığınız merkezde bi açıklama yaptılar mı?

Kuyruksuz veya bassız spermlerdenmı bahsedıyoruz yanı normal acılımı buydu sanırım.
Bır arkadasım var onunda esı bu sekılde 4 . denemede negatıf oldu yakın zamanda snaıyorumkı hıc normal yolla olma ıhtımalı yok. Bır kere dıs gebelık olustu onda.
Buarada benım azospermıde tup bebek oglum oldu 10 gun degerım 35 idi , ve bır sorun yasanmadan hep ikiye katlandı ve dogum oldu.

Genetık test bence tup bebek yaptıracak her cıfte yapılması gerekıyor mutlaka , ben o arkadasımıda sureklı ıstanbula cagıurıyorum bahcecı klınıgıne veyahut acıbadem maslak guzel merkezlerde denenmelı lab. sartları ıyı olmalı dıye dusunuyorım

Tüp bebeğin eşiğinden dönen biz de böyle şeyler yaşadık ama ikimizde de sorun çıkmadı.
Sadece şuna eminim gerçekten Allah dilerse oluyor. Çünkü nice tanıdığım var ihtimal yokken olan ama inşallah en yakın zamanda sizin de olur bir evladınız. Bir de vajinismusmuşsunuz hiç ilişki olmuyor mu yani?

tıbbi terimleri, değerleri bilemiyorum onlara cevap veremeyeceğim.
ama öncelikle vajinismusu yenip normal yollarla deneseniz?
Tşk kızlar vajinusmusu biraz yenmiştim , sadece ilk girişte zorlanıyorum ama çok fazla birliktelik olmadı yani tam olarak bilemiyorum

Yanlış mı anladım yoksa eşinizle daha önce hiç normal yolla birlikte olmadınız mı?

İstanbul 'da mısınız? Genetik araştırma için Zeynep Kamil harici opsiyonlar da var.
Evet istanbuldayım eşimle birlikte olduk ama böyle gün aşırı değil yani bebek için yapamadık girişte zorlanıyordum

Evet doktor da desi bize düşük sperm 8 milyon ve hareketsizlik az yani direk aşılamada olmaz dendi direk tüp bebek dedi bize bizde vakit kaybetmeden tüp bebek yaptık 5 buçuk haftalıktı gebeliğim ve düştü acaba dedim böyle olup normal yollar ile oldu mu çocuk

Ya inşallah olur bebrkte acaba notmal yollar ile sürekli ilişki olsa olur mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…