Hamile Olupta Denize Giren Varmi ?

esra27

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2007
123
0
43
ARKADAŞLAR BEN 7 HAFTALIK HAMİLEYİM. DENİZE GİRMEMİN Bİ SAKINCASI VARMIDIR SİZCE? BİLGİSİ OLAN YAZSIN LÜTFEN . TEŞEKKÜRLER...

canım ben tatile gitmedim ama doktora sormuştum 3.aydan sonra bi sakıncası yok demişti ama havuza girme mikrop açısından..bide hamişliğin son aylarında tehlikeli diye biliyorum ben..

Ben hamile olduğumu bilmiyodum 1 hafta boyunca tatildeydim denize girdim süreklide su yuttum falan tatil dönüşüde adetim gecikmişti test yaptım pozitif cıktı. Şimdi 10 haftalık hamileyim. Ama sen genede dr. sor derim nolur ne olmaz

walla ben havuzada denızede gırdım cok sukur bısı olmadı doktorda olmaz demıstı zaten..

ben dün geldim canım tatilden ve çokta güzel geçti...zaten doktorumda yararlı olduğunu gebeliikte yürüş yüzme çok iyi spor olduğunu sölemişti vede yüzme karın kasları açısından hemde güneş d vitamininden çok yararlıymış ama boyunu aşmamaya dikkat et kramp olaylarından bide dalmaman gerek ben tekneyle açıldım ama dalış yapmadım 10 mt yükseklikte ne olur olmaz can yeleği giydim...bide biliomusun sahilde müthiş oluo herkez seninle ilgilenio çok çok güzel bi duygu mutlaka yüzmeli bütün gebeler ama dikkat et havuza gireceksen burnuna klor kokusu gelecek kadar temiz olması gerekiomuş oyüzden denizi tercih etmelisin

bende çok girdim.doktorumdan bu konuda bir uyarı gelmedi.ama olmaz sanırım çünki bütün kanallar kapalı nerden mikrop kapıcaz içinizi çürütmeyin

bende geçen hafta doktoruma sordum girebilirsin dedi sabahtan aksama kadar cıkmıyorum denızden yanlız fazla kalınca ğöğüs uçlarım üşümekten felaket sızlıyo ama sonra ısınınca geçiyo

Denie Ya Da Havuza Girmenin Sakincasi Yok Ama çabuk Kuruyan Cins Kumaştan Kaliteli Bi Mayo Al Derim. Bu önemli. Ha En önemlisi Güneşin Altinda Fazla Kalma. Iyi Tatiller...

Bende haftasonu denizdeydim ama senin daha çok erken bence dr.na danış derim.

valla canım benim doktorum girme dedi.( 10 haftalığım şimdi. Enfeksiyon kapabilirsin demişti. Ben de iki aydır yazlıktaym ama girmedim. gerçi öğrenmeden lönce dört defa falan girmiştim hem de deli gibi dalıp atlamıştım. bir de dün girdim arkadaşlarımla dayanamadım kızlar ısrar edince. Bilmiyorum artık...

ben 17. ve 22. haftamda girdim. havuza girme ama deniz iyi gelir doktorum. gerçektende iyi geldi. hergün düzenli yüzünce ağrılarım azaldı, inanılmak bacak, kasık ağrılarım vardı, geçti ama 7. hafta erken olabilir doktoruna mutlaka danış derim ben de...

Yüzmek hamilelikte doğumu kolaylaştıran bir egzersizdir. Zararından çok yararı vardır yani. SAdece üşütmemeye dikkat et. Denizden çıktıktan sonra mayonu değiştrmeyi ihmal etme. HAvuz ne kadar temizliğide yapılsa hamilelikte tehlikeli olabilir. Ama denize girmenin hiç bir sakıncası yoktur.

ben 8. haftamda tatildeydim doktorum en iyi sporlardan birinin yüzme olduğunu söyledi ama hemen mayonu değiştirecen çok kolay idrar yollarını üşütüyorsun
havuza gireceksende temizliğinden emin olmalısın ama yınede doktoruna bir sor derim canım

banada 4 ten sonra falan gir demişti ama öle ani hareketler yapma ben bu sene 1 defa girdim içim gidiyo ama rahatta olamıyorum..sende bence içinden nasıl geliyosa öle yap fazla içine kötülük getirme girmek istiyosan gir..bi sakıncası yok çünkü yüzmek normal doğumuda kolaylaştırır..

Rahatlıkla girebilirsin denize ben yeni tatilden geldim. hiç bişeyde olması Zaten doktorlarda öneriyorlar yüzmenin doğumada faydası var. Ben havuza bile girdim. Ama temiz oldğundan emin olman lazım

ben bir kez girdim akşam üstüydü ve rüzgarlıydı mayomu hemen değiştirdim ama ertesi gün sancılandım birdaha da girmeye korktum ama sen yine de dr. a danış giren ve memnun kalan çoook arkadaş var

ben sürekli denizdeyim hem çok rahatlatıyor hemde egzersiz oluyor ama sen daha çok yenisin bence 3 ay bekle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…