hamile olduğunuzu ilk öğrendiğinizde neler oldu?

eftelyaaa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
2.934
19
39
:nazar:ben hamile olduğumu ilk öğrendiğimde yanımda eşimde vardı yani süpriz yapamadım ona tabi dolayısıyla ilk şoku beraber atlattık çokda sevindik.sizler neler yaşadınız?arkadaşlar ne zaman planlar yapmaya başladınız bebişlerniz için?:sm_cool:Şeniz

ben aşkıma söledim sonra evlenme karar ı aldık.herşey çok ğüzeldi ya :1hug:

ben ilk öğrendiğimde inanamadım dolayısıyla sevinemedim. çünkü normal zamanımda regl oldum ve 2 gün sürünce test yaptım. silik çıktı bişey anlamadım. kan testi yaptırdık hormon düşük çıktı. bir hafta sonra ultrasona girdim görünmedi. dolayısıyla ben yine inanamadım. sonraki hafta ultrasonda gorundu ve ben nihayet inanmışken ama henüz sevinememişken bulantılarım başladı. 6 ay yemeden içmeden kesildim. karanlık ve serin bir odada yattım tüm gün. 7. ayda kendime geldiğimde şehir değiştirdik ve ben bunalıma girdim bu kez. yani benimkisi pek hoş bir hamilelik olmadı. ama şu an 38 haftam bitti haftaya doğum vaar. inşallah doğumum güzel geçer. ve yaşadığım olumsuzluklar oğlumu etkilememiştir...

pregantcım kıyamam sana baya zor geçirmişsin inşallah Rabbim hayırlısıyla kucağına almayıda nasip eder bebişini görünce hemen unutursun yaşadığın sıkıntıları neyseki baya az kalmış canım doğumuna.

pregantcım kıyamam sana baya zor geçirmişsin inşallah Rabbim hayırlısıyla kucağına almayıda nasip eder bebişini görünce hemen unutursun yaşadığın sıkıntıları neyseki baya az kalmış canım doğumuna.

canım benim çok teşekkür ederim. darısı bebek bekleyen tüm annelerin başına.

:ecrin_bebek:benim adetim bir gün geçmişti.arkadaşımla konuşuyorduk söyledim ona o da test alalım dedi.ben de biraz daha geçsin sonra yaparım dedim testi.arkadaşım dayanamadı aldı testi tam üç tane.hemen yaptım testi ilk başta tek çizgi var zannetim bir baktım ki ikinci çizgi çıktı ortaya.çok heycanlandım.aradan 3 saat geçti testi tekrarladım sonuç yine aynıydı.çok mutlu olmuştum.eşimi aradım o an söylemedim akşam erken gel eve dedim.eve geldi.sana bir sürprizim var dedim.o da hamilesin dimi dedi.pek sürpriz gibi olmadı.o gün içim içime sığmadı.5 gün sonra doktora gittik keseyi gördük mutluluğum daha da arttı.allah isteyen herekse yaşatsın bu mutluluğu.

:ecrin_bebek:benim adetim bir gün geçmişti.arkadaşımla konuşuyorduk söyledim ona o da test alalım dedi.ben de biraz daha geçsin sonra yaparım dedim testi.arkadaşım dayanamadı aldı testi tam üç tane.hemen yaptım testi ilk başta tek çizgi var zannetim bir baktım ki ikinci çizgi çıktı ortaya.çok heycanlandım.aradan 3 saat geçti testi tekrarladım sonuç yine aynıydı.çok mutlu olmuştum.eşimi aradım o an söylemedim akşam erken gel eve dedim.eve geldi.sana bir sürprizim var dedim.o da hamilesin dimi dedi.pek sürpriz gibi olmadı.o gün içim içime sığmadı.5 gün sonra doktora gittik keseyi gördük mutluluğum daha da arttı.allah isteyen herekse yaşatsın bu mutluluğu.

canım ne mutlu demekki eşinde sende çok istemiş ve hissetmişsiniz bayada ilginç olmuş aslında ama Allah hayırlısıyla kucağınıza almayıda nasip etsin.aslında kutlarım baya erken fark etmişsiniz

ben bir gün önce test yaptım ikinci çizgi silik çıktı bir test daha aldım sabah ilk idrarla yapılan daha doğru netice veriyormuş die sabah 6 da kalktım yaptım ikinci çizgi yine çıktı ama yine çok koyu değil adetim dört gün geçmişti eşimi uyandırdım sabahın karanlığında adam şok oldu bi şey sölemedim testi gösterdim hamilemisin dedi büyük ihtimal dedim işe gitmeden gidip kan testi yapr-tıracağım dedim çoook sevindik beraber ama her zaman daha büyük sürprizler yapmayı hayal etmiştim o kadar heyecanlandımki söleyiverdim

adetime 10 gün varken öylesine kanda bhcg baktırdım
hastanede çalışıyorum zaten kendim baktım yani testimi
değer 10 çıkmıştı
içim içime sığmadı nöbetteydim hemen eşimi arayarak haber vermek istedim ama sabahı bekledim
sabah eve dönünce eşime söyledim böyle böyle pozitif çıktı dedim
yani dedi
hamileyim dedim
çok sevindi
ama bu mutluluğumuz çok sürmedi
6 haftalıkken düşük yaptım
aradan 7 ay geçince yine adetim geçmemişti
1 hafta vardı fakat benim çok ağtım vardı
ilaç kullanacaktım bir bakalım dedim
baktık ve sonuç 288 çıktı
elim ayağım titredi doğrusu hemen gittim
eşime söyledim
ama buna çok sevinemedik bile
ilki gibi olabilir mi diye
çok şükür 7.ayımıza geldik
darısı tüm bebeiş isteyenlerin başına

canım ne mutlu demekki eşinde sende çok istemiş ve hissetmişsiniz bayada ilginç olmuş aslında ama Allah hayırlısıyla kucağınıza almayıda nasip etsin.aslında kutlarım baya erken fark etmişsiniz

sağol canım.Allah hepimizin bebişlerini sağlıklı kucağımıza almayı nasip etsin.:ecrin_bebek:

Bebek beklemiyorduk, korunuyorduk, adetim gecikmeye başladı bende hava değişiminden herhalde diye düşündüm, adetim 10 gün gecikince ben korkmaya başladım ve eşime test aldırdım ama hala hamile değilimdir diye düşünüyordum, sonra sabah idrarıyla test yaptım ve ikinci çizgi anında belirdi o kadar nettiki, eşim yanımdaydı o sevindi ama sonra benim ağladığımı görünce sevinci yarım kaldı beni teselli etmeye çalıştı, sonra bulantılarım başladı 4 ay sürdü hastanede yattım 8 gün, 4. aydan sonra yeniden doğmuş gibi oldum, sonra minicik tekmelerini hissettim harika bir duygu, şuan 22 haftalığız ve doğacağı günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

3 aydır korunmuyordum, ve adet tarihini beklemeden (sabırsızlıktan) test yapıyordum acaba hamilemiyim diye. 26 kasımda bir arkadaşım doğum yapmıştı ve başka bir arkadaşımla onu ziyarete gitmiştik oradan dönüyoruz, adetimde 1 gün geçmişti konuşurken bunu söylemişim, arkadaşım neden test yapmıyorsun diye sordu bende geçen hafta yaptığımı ve hamile olmadığıma emin olduğumu söyledim. o da olurmu hiç öyle şey sen genede test yap belki geçen haftakinde çıkmamıştır bu testler en doğru sonucu geciktiğinde yaparsan verir dedi. ben gene de emindim ama içime kurt düştü, gittim test alıp işyerinde uyguladım hemen. ve orada öğrendim... istediğim ve beklediğim halde öylece kalmışım ne yapacağımı bilemedim, korktum, sevindim. sonra yukarı çıkıp arkadaşıma haber verdim, o anda koptum zaten ağlamaya başladım. eşime telefonda söylemedim, o anda yüz ifadesini görmek istiyordum. akşam eve gitmeyi bekledim ona söylemek için. ondan sonra da bir telefon trafiği, daha doktora gitmeden herkes öğrenmişti hamile olduğumu :)

1 gün gecikme sonucu hemen test yaptım cok silik iki cizgi vardı hemen kan testi yapıldı sonuc hamileydim eşime söledim donup kalmıstı karsımda durtmemle ayıldı:) ama cok sürmedi hevesimiz :KK43: 3 gün sonra düşük yaptım 1 ay ne yedim ne içtim ne konustum regl bittigi gibi hamile kalmısım haberim bile yok hemen kaldım
15 gün regl gecikince gittim doktora korkmustum yıne düşücek diye doktor yeni düşük yaptın hemen kaldın bak dedi ama öle sevinemedim bile
şimdi eşimle sevinmeye basladık 2 kontrolumuzue gidip bebegimizi görene kadar anlamamıstık o duyguyu

Ben hiç beklemiyor ve istemiyordum şimdilik bebiş. 3 günlük bir gecikme oldu ve içime doğdu sanki dedim ben %100 hamileyim. Nitekim test aldık ve yaptık. 2. çizgi kopppkoyu çıktı:) Olamaz dedim başladım ağlamaya. (Yaklaşık 3 saat durmaksızın) Sonra eşimin de sevinci yarım kaldı tabi. Eşim beni dışarı çıkardı gül aldıa.s. Anneme gittim. Söyledim ama yanlıştır inşallah dedim. Öyle deme dedi. Çok sevindiler ki. Baktım güzel Allah yavruma sağlık versin beni de affetsin dedim. Şimdi çok mutluyum yavrumlakaydirigubbakcemile5

Bizim 4 yaşında bir oğlumuz var. ve eşim hep erken olduğunu ve daha oğlumuzun biraz büyümesinin gerek olduğunu düşünüyordu.Ama ben o kadar istiyordum ki etrafımda hamile kadınları ve doğum yapanları görünce içim gidiyordu. Ve adetimde geçikme oldu normalde hiç olmaz sabah işe gelirken eczaneye uğradım ve test aldım hemen geldim ve yaptım. Fakat o kadar istiyordum ki anlatamam testde yavaş yavaş çizgiler oluşdu ve pozitif o heyecanla hamile değilim zandettim tabii üzüldüm ve internetden test sonuçlarına bakdım ve inanamadım hamileyim eşime söylediğimde o benden daha çok mutlu oldu şu anda 16 haftalık hamileyim ve bazen hissettiriyor kendisini ve çok ama çok mutluyum :CüvCüv::sm_cool:

hastalıgım 4o gun gecmişti efet 40:eek:ve 2 kere test yaptım negatıf cıkmıştı:))) eşim sabah simit almaya gtmıştı:))) elinde testle geldı..ben yapmam dıe atıstık..bılım dedım negatıf yınee..ve aç karınla yaptım çift çizgi:)))))))) çığlık attım:))))meger 2,5 aylık hamıleymişim..testlerde cıkmamiş:)))) ac karın ve ilk idrar sartkaydirigubbakcemile3

selam kızlarr bir düşük olayı yaşamıştım ondan sonra hamile kalmayı çok istiyordum,hatta bazen hamile kalmayı kolaylaştıran kürler felan ilgimi çekmişti, erkekler için keçiboynuzu kürü yapmıştım birkaç gün içirdim eşime sonra devam etmedim önemsemedim.. adetime 5 gün felan vardı göğüslerim çok şişmişti hiçbir ayda olmadığı kadar evde test yaptım 2.çizgi silik çıktı önemsemedim adet günümü bekledim adet olacağım gün yine baktım direk 2.çizgi çıktı..hemen kan testi yaptırdım ama hiç beklemiyordum o ay.. işlerim yoğundu sonucunu kan testi sonucunu alacak zamanım yoktu eşime al demiştim..oda almış ve bana mesaj göndermişti:
'' senin keçiboynuzu işe yaradı sanırım sonuç 822.00 :)) '' yazıyordu mesajda
ve sonra aile ve kardeşlerimize de bebeğimizin dilinden mesaj gönderdik ..işte görümceme'' merhaba halacım 9 ay sonra geliyorum'' felan gibi :)

allah herkese nasip etsin

doktora gidiyodum ben zaten bebek icin tam SIKILDIM bidaha gitmiycem doktora dedim hastalanmadim doktordan randevu aldim gittim kadin test yapti yanina gittim hastalanmamanin sebebi hamilesin o yuzden dedi testi onume koydu hadi bide ultrasona girip bakalim dedi yalnizdim bebisimi gordum eve zor kostum oglen yemege esim gelicekdi heyecandan elim ikide bir telefona gidiyodu ama ben tepkisini gormek icin bekledim eve geldi yemegi hazirlamisdim tam ekmegini hazirladi eline alicakdi ben ultrasondaki bebegimin resmini onune koydum kaydirigubbakcemile3 bu ne diiye ayaga firladi sarildik filan bi heyecanla ailelere haber ettik hosdu ya su an 4 haftam kaldi :emir_bebek:

3,5 yıllık evliyiz eşimle sadece o ay içerisinde sadece 1 kere korunmadık zaten o dönemlerde artık düşünüyorduk o ay benim içim içime sığmıyordu kendimi çok mutlu hissediyordum reglim 1 gün gecikince eşimden habersiz gidip kan testi yaptırdım sonuç pozitifti işten erken izin alıp eve geldim ama yerimde duramıyorum akşam eşim geldiğinde ne oldu neyin var hiç hasta gibi durmuyorsun dedi bende elini alıp karnımın üstüne koydum hasta değilim sadece senin ve benim bi parçamı içimde taşıyorum gözün aydın hayatım babas oluyosun dedim eşimin gözündeki o parıltıyı mutluluğu asla unutamam ilk 3 ayım biraz zor geçsede 3 aydan sonra kızım bizi hiç üzmedi şuanda 31 haftalık hamileyim umarım hamileliğimi böyle m utlu ve rahat bitiririm...

X