Hamile olduğumu öğrendim ama sevinemiyorum

edabengi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2008
28
0
41
öncelıkle herkese selamlar,ya ben hamile oldugumu ogrendım ama acabalardan bı dogrulup sevınemıyorum sureklı bırılerının kafamı karıstırmasından dolayı hergun korku yasıyorum.Benım SAT 11.02.2012,martta hastalıgım 6 gun gecıkınce 16.03.2012 de ıkı tane evde yapılan ıdrar testını yaptım ve ıkısıde pozıtıf cıktı 1 hafta bekleyıp 22 martta ozel bır hastaneye gıttım dr once karnımdan baktı bıraz ugrastıkdan sonra keseyı gordu ama ıyıce emın olmak ıstıyorsan alttanda bakabılır dedı kabul ettım ve ordan da kese gorundu ama gec yumurtlamıssın o yuzden zor gorduk ama ıcı bos mu dolumu suan bısey soyleyemem haftaya tekrar gel ama dıs gebelık olayını elıyoruz dedı,kan tahlıllerı ıstedı benden orda yaptırmak bıraz fazla masraflı gelınce 23 martta devlet hastanesıne gıttım buraya kadar sorun yok.Sabah ılk ısım devlete gıdıp dr la gorusup kan tahlılerı ıstemektı dr muane ettı bayagı bı baktı baktı baktıııııı alltan ve soyle dedı ben burda kese falan goremıyorum hatta burda kıst var ve etrafıda temız degıl dıs gebelık olabılır sakın ben dıyene kadar hıcbısey yıyıp ıcmıyorsun tahlıl sonucları gelsın ona gore amelıyat edebılırız dedı ben sok oldum agzımı bıle acamadım salya sumuk kan vermeye gıttım ama ıcım ıcımı yedı sonra bı kac telefon gorusmesı yapıp resmen ordan kactım.Daha sonra p.tesı gunu sabah esımı hastaneye yollayıp tahlıl sonuclarını aldırdım dırek saglık ocagındakı aıle hekımıme goturdum olanları anlattım kadında olanlara cok sasırdı b-hcg degerım 1312 cıktı gebelık var dedı ama benım kafama takılan sımdı bu deger normalmı cunku gec yumurtlamısım sat a gore normalde 6+4 olmam gerekırken ben 5 haftalıgım sanırım o da ılk gıttıgım dr'un demesıne gore aıle hekımım 10 gun sonra bebegın kalp atıslarını gormeye gıdebılırsın dedı ama sımdı kı korkumda ya kesenın ıcı bos olursa yada ya bebegın kalp atısları gorunmezse ne olucak gec yumurtlamamdan dolayı hersey karma karısık oldu ya ben cok ustune dusuyorum cunku 3,5 senedır bu anı beklıyordum,hıc mıde bulantılarım,bas donmem yada aserme veya tıksınme gıbı olaylarımda olmadı bunun yanı sıra hıc kanamam lekelenmem yada cok abartı sancılarımda olmadı sadece arada sankı adet olcakmısım gıbı agrılarım oluyor bıde sag kasıgımda arada bıcak batması gıbı bısey oluyor ama o da cok kısa suruyor.aranızda gec yumurtlayıpda gebelıgınde sorun yasanlarınız oldumu ben suan cok korkuorum kesenın ıcı bos olcagından yada kalp atıslarını gormemekten oyle bısey olursa nolcak hemen kurtajmı edıcekler 10 gun beklemek bana ölüm gıbı gelıyor,bı yardım edın tercubelı arkadaşlar bıseyler soyleyın ıcım hıc rahat degıl

canım bekliyeceksin mecburen zor biliyorum
ama dayanamam diyorsan başka bir doktora daha muayne ol

Şimdiii Bitanem B hcg değerrin 5 haftaya göre gayet normal bende 5+5 te
gitmiştim 2000 lerdeydi sanırım ve karından keseyi görmüştük. Bu keseyi görme olayı
hastanede ki aletlerin kalitesine de bağlı sanırım Sen 2 hafta sonra bi git bak bebişinide
kesede göreceksin Rabbimin izniyle bir daha da o doktora gitme kendin biraz araştırma yap ve
iyi bir doktor bul. bende senin gibiydim çok stres yaptım çooook bebeğimi göremiycem kalbini
duyamıycam diye stres yaptım da ne oldu bebeğimden oldum 7,5 haftalıkken gittiğimde
bebeğimi gördüm fakat kalp atımı yoktu hemen o gün hastaneye yatışım yapıldı ve aldılar evladımı
şimdiki aklım olsa bol bol yatarım, çok iyi beslenirim, sürekli pozitif olurum, stresten uzak dururdum
sen sakın böyle yapma tatlım Rabbim herşeyin hayırlısını sağlıklısını nasip eder inşallah
Rabbim yar ve yardımcın olsun

sagolasın cnm dusunmemeye calısıyorum ama ıste maalesef olmuyor esımde cok kızıyor bu halıme zaten sımdı ısten geldı o da cuma gunu ozelden randevu aldı gıdıp bı daha gorun de ıcın rahatlasın dedı cuma gunu gıdıp bı baktırcam yıne bellı mı olur belkı ıyı seyler cıkarda 10 gun kendımı yememıs olurum ya HAYIRLISI olsun da artık kotu de cıksa cok uzulcem bılıyorum ama olsun hayırlısı degılsede olmasın artık :18:

Güzel düşün canım benim daha minicik bebeğin
o yüzden görünemez inşallah cuma günü gittiğin doktorun
güzel güzel şeyler söyle bu arada hangi şehirdesin canım ankara yada izmir se
tavsiyem olabilir

yok canım kutahyadayım bı kac kısının ve aıle hekımımınde onerdıgı bır dr var daha oncekı gıttım ozel hastanedeymıs o da ona gıdıcem ıns ıyı seyler olur arada boyle karamsarlıga dusuyorum ama genelde ıyı dusunmeye calısıyorum ama ıste oyle bı zaman gelıo kı beynımı kemırıyo resmen,sabırlı olamamak cok kotu ya hersey hemen olsun dıye debelenıyorum sonrada boyle abuk sabuk seyler dusunmeye baslıyorum forumları cok arastırdım arastırdıkca bu tarz konuları beynıme kazıdım resmen bu kadar ınsanın basına gelmıs ya banada olursa korkusu yedı bıtırdı benı ustune bırde gec yumurtlamam ve ıkıncı gıttıgım doktorun yaptıklarıda eklenınce ohhhhhh kım tutar benı :26:

cnm bence hamileliğinin tadını çıkarmaya bak.sonuçta devlet hastaneleri ve özel hastanelerde kullanılan ultrason farklı.özeldekiler daha detaylı oluyor.sonuçta özeldeki dr. sana dış gebelik olamaz demiş.kaldı ki senin değerin düşük bir değer değil.canını sıkma.bazı dr.lar felaket tellalı gibi sadece insanın moralini bozmayı bilirler.hep derim eğer o çocuğun dünyada rızkı varsa hçbir şey bunu engelleyemez.hayrlısı..

valla canım çevremde senin gibi geç yumurtlayan ve sorunsuz bebekleriniz kucağına alan çok kişi tanıyorum.geç veya erken yumurtlamak bebeğiin sağlıklı veya sağlıksız olduğunu göstermez.senin yaşadığın durum evet şanssızlık olmuş önemli olan kan değerlerinin düzenli artış göstermesi.zaten kesen görünmüş şimdi iki nokta var bebeğin görünmesi ve kalp atımının duyulması.6 haftalıkken iyi bir ultrasonda kesenin içinde bebek görünür bundan 1 hafta sonrada kalp atımını duyulur.kendine başka ve sürekli gideceğin bi dr bulmanda fayda var derim.başka başka dr gidersen böle kafanda karışır yanlış kararlarda vermek zorunda kalırsın.tahminimce anlattığın kadarıyla şimdilik bi sorun yok herşey normal seğrinde devam ediyor senin için....

Hiiiiç takma tatlım Rabbimin izniyle sağlıklı bi
bebişin olacak inşallah biz kadınlar sanırım erkeklerden
daha çok düşünüyoruz sürekli aklımızda ya şöyle olursa ya böyle
olursa diye:18: ama stres yapmak bebeğe çok zararlı ben onu
anladım canım gönlünü rahat tut Rabbime bol bo dua et
Rabbim yar ve yardımcın olsun

canım açıkçası bana herşey normal göründü
haftana göre bhcg gayet güzel ve normal
eee kese de görünmüş yani kimyasal gebelik değil.
bence boşuna canını sıkma canım bana kötü birşey varmış gibi gelmedi

canım hamilesin nşAllah,senin baısna gelen olayın aynısı benim basıma geldi,beta hcg ile hamilelik haftam uyusmuyordu,devlet hastanesindeki dr dıs gebelik dedi,bilmem ne zaman gel dedi, ben de üzüldüm esimi aradım,tmm dediği zamanda git dedi hatta o da görmemişti kesey,neyse ben dediği zamanda gittim o dr orada değildi baska dr vardı baktı işte dedi kese hamilesin dedi ya diiğer dr dedim bosver onu dedi,yaa işte böle cnm bosver onları sen Allaha sığın,bak şimdi dünyalar güzeli kuzum anımda

canım bence inşaallah hamilesin.
ben bir dış gebelik geçirdim. sen kanama lekelenme yok hiç demişsin ya, bende devamlı leke vardı böyle siyaha yakın, hatta kanamam oldu adet gibi. bildigim kadarıyla dış gebeliğin en büyük belirtilerinden biri de bu lekelenme, kanama olayı.

sende yokmuş madem, kafana takma, Allah'ın izniyle gelir bebişin inş

canım bence bu kadar sıkıntıya sokma kendini ben 3 haftalıkken öğrendim hamile olduğumu artı bulantı aşerme falan filan 5. haftadan sonra başlıyo genelde 7-8 gibi bende öyle oldu yani banada aynı senin gibi dediler kese görünüyo ama içi dolumu boşmu bilemeyiz beklememiz gerekiyo diye bunlar gayet normal durumlar anormal bişey yok şuanda sende ayrıca herkes gününde yumurtlucak die bi kaidede yok yani :) bence üzme canını bnada beklemek gerekiyo dediler şimdi 30. haftamızın içindeyiz çok şükür zamanı gelince kalbinin atışınıda duyuyosuuun tekme attığınıda görüyosun. sen kalbini ferah tut stres sıkıntı bizler için iyi deil :))

Canım ben de 5 hafalık hamileyim, benim de kesem düzgün değilmiş, sorunlu gebelik olabiir dediler, moralim çok bozuldu baştan, ama beklemekten başka yapacak birşey yok, dua et bol bol. Hayırlısıyla inşallah sağlıklı bebeklerimiz olur..

benimde hamileliğim öyle başladı canım hemen hemen....kese var gözüküyordu.....ama boş gebelik deyip durdu doktorlar....her doktorun dedği farklı....çoğu felaket tellalı...burda şimdiki doktoruma gittim 2 gün sonra kalp atışları var dedi....ama o 2 gün işkence gibiydi...allahımın izniyle duyarsın kalp atışlarını..senin stresin üzüntün daha kötü...meleğinn allahın izniyle merhaba der sana....hayırlı haberler alman dileğiyle...

strese gırecek bırşey yok canım.bendede geç donlenme oldu ama bu cocuktan kaynaklanan bırşey degıl doktorlar ne zaman dollendığını bılmıyorlar son adet tarıhıne gore dıyolar ondan dolayı gec dollenme var dıyolar benımde kese gozukmedı ve alttan baktı oyle gordu.bunun gec dollenmeyle alakası yok her gebelıkte nasıl kalp atımı var mı yok mu dıyolarsa sendede oyle bır rısk var.duşun kı hep 1 hafta kucuktu sonra 2gun buyuk gosterdı doğuma gıdeceğim sırada 2 gun kucuk cıktı.bu bebekte sorun olduğunu gostermıyor.cok buyuk olmadığı surece.kendıne ıyı bak sağlıklı beslen ve folıc asıt mutlaka al.cok onemlı bu ilaç.balık ve cevizi bol tüket proteın ağırlıklı beslenkı bebeğin normal zamanına donsun.canım aşerme bulantı her hamılelıkte olmaz kışıye gore degışır.bence olmuyorsa cok şanslısın.şuan tam bebişim 1aylı:)

ay ALLAH hepınızden razı olsun daha yenı gırebıldım nete cok guzel seyler yazmıssınız ıcım az da olsa rahatladı.İlk gıttıgım dr haftaya gel bebegı ınsallah goruruz olmasa sonrakı hafta yıne gelırsın demıstı b-hcg degerımı baska dr a gosterdıkten sonra 10 gun sonra gıt kalp atıslarınıda gor demıstı ama ınanın 10 gun bekleyemıycem kalp atısını gormesem bıle en azından bebegı gorebılme umuduyla yarın saat 13:15 de randevum var 1 hafta gecmıs olcak ınsallah kalp atısını bıle gormezsem bebegımı gorurumde gerı kalan bı haftayı daha sabırla beklerım,dualarınızı esırgemeyın nolur :18: :18: yarın dr dan gelınce ınsallah bebegımı gordum dıye tekrar yazabılırım :18:

İnşallah bebeğini görürsün canım, benim de sabah 9 da randevum, benim kesem düzgün değildi, bilmiyorum bakalım ne olucak.Hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

İnşallah bebeğini görürsün canım, benim de sabah 9 da randevum, benim kesem düzgün değildi, bilmiyorum bakalım ne olucak.Hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

ayyy ınsallah canım,umarım senınde hersey yolunda gıder o zaman sende mutlaka buraya yaz olurmu ben senıde merak ederım.:18:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…