Aile Planlaması Hamile olabilirmiyim

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
hani daha sonra birşekilde ortaya çıkar diye endişeleniyorum gebelik testi yaptığım görünür çünkü..Kan testini özelden yaptırmak pahalı mı? bu arada aradım bugün ama sanırım yetkili kişi yoktu herkes birbirine bağladı telefonu derdimi onlarca kişiye anlatmaktan helak oldum

linet kan testini özel bir hastanede 20 liraya yaptırdım.erica tabiki önemli özel yaptırman,mesela benim babamda tc numaram var girip bakıyor,hastaneye gidince sgk kesinti olarak ne kadar almış diye..neler yapıldığı çıkıyor mu bilmiyorum ama o gün hastenede olduğun bişeyler yaptığın belli olur yani maaşından küçük bi kısım kesiliyor ya..
bu arada kızlar benim de şikayetlerim devam ediyor gülsem mi ağlasam mı..adetime bir kaç gün kaldı geçince tekrar test yaptıracağım,ayrıca idrar testi de yaptıracağım..ayrıca bir şey daha var bende bir yıldır göğsümden çok aşırı olmamakla birlikte süt geliyordu yani sıkınca 1-2 damla anca,öyle akmıyor yani..doktora gitmiştim,tahliller yapıldı,ve prolaktin hormonunyüksek demişti,acaba hormonlarım iyice bozuldu o yüzden mi bu belirtiler diye düşünmeden edemiyorum

canım o zaman senın problemın hormonal olabılır adetının 3. gunu tsh ve prolaktın hrmonlarına baktır tekrar.. ben 2. gun baktrmıstımo degerlerım de normaldı ama kanamam az oldugundan acaba oygun kanamanın oldugu 3. gun mu yaptrmalıyım dıyorumbazen de.. artık paranoyak oldum 4 tane dktora gttımhepsı endıseye gerek yok bı dalgalanma donemı gecırıyor olabılırsın cunkuherseyın cok normal dedıler. korkulacak bısey olsa bız sana soylemezmıyız basının caresıne bak demezmıyız dedıler.. hem ben en son 11 kasımda boylebı ılıskı yasadım en son tahlılımı de 21 aralıkta yaptrdım o da 0.100 den kucuk cıktı yanı bısey olsa bu zamana kadar mutlaka kanda bellı olurdu degıl mı :S

bak seninle benim aynı dönemlere denk gelmiş,benimde öyle aradan onca zaman geçti,bir şey olsaydı olurdu şimdiye kalmazdı yani,biraz rahatla..ben peşini bırakmayacağım ama bu durumun kaynağı hormonlar mı başka bir şey mi muhakkak öğrencem kısa zamanda...

valla ben özel hastanede ama sigortadan yararlanarak yaptrdım cunku cok pahalı, 31 lıra normal ucret mesela sigorta ındırmıyle 19 20 civarına yapmıslardı. varsın gorsun nerden anlıcak beta hcg nın gebelık testı oldugunu babam.. ondan endıse duymuyorum da bu testlerın netıcelerının dogrulugundan endıselenıyorum. ya da en kesın sonucu ne zaman alabılecegımı bılsem gıdıp zırt pırt yaptırmıcam 6 7 kez yaptrdım cunku :S 3 kez de ıdrarda baktım hepsı negatıf :S kafayı yıcem en sonunda yalancı hamılelık olucak ugras dur sonra :S:S

ben de baska seylere de baktırdım canım tum hormonlarıma baktırdım alt batın ve meme ultrasnu yaptrdım cunku mememın bırınde bıraz sıkıntı var e bırde hassasıyet olusunca ondan da suphelendım ama yok yok yok.. hıc bırsey yok.. en son gıttıgım doktor ıcın rahat ettmıyorsa o zaman bı unıversıte hastanesıne gıt belkı benm goremedıgım bıseyler vardır onlar detaylı ınceleme yapabılırler dedi.. birkez daha tahlıl yaptıracagım 22kasımda adet oldum 11 kasımda ılıskı yasadım, bu ay da 14 aralıkta adet oldum .. epey erken yanı. 21 aralıkta test yaptım o da negatıf. 2ocak pazartesi bir öncekı adet tarıhımın uzerınden 10 gun gecmıs olacak son bır kez daha baktıracagım o zaman da cıkmazsa doktorun dedıgı gıbı bir arastırma ya da unıversıte hastanesıne gıdıcem :/

ne kadar yardımcı olabilirim bilmiyorum ama benimde 1 haftadır nette bakmadığım yer kalmadı çok şey okudum korku ve endişeyle...Bir yerde okuduğumda kan testi yapılmalı diyordu ve anladığım kadarıyla senin de baya geçmiş üstünden böyle durumda olanlara bir de ultrosonla kontrol ettirin demişlerdi...ertesi gün hapı aldıysan eğer oda hormonları etkiliyormuş ve adet düzenini bozabiliyormuş bir kaç ay..Umarım birşey çıkmaz ..

ertesi hapı kullanmaya gerek gormedım cunku sadece surtunme yasadık tam bırlesme olmadı,,hiç olmadı. ama ılıskının ardından 3 4 gun sonra goguslerde sızlama toparlanma ve ates baslayınca ben de dırek arastırmalara basladım.. bakıreyım bu yuzden de vajınal ultrason muayenesı yapılamıyor karından da 4 defa bakıldı gebelık adına bırsey gorunmedı ama zaten karından 6 haftadan once belli olmuyormus.. ben de epey arastırdıgım ıcın artık bılıyorum herbıseyı ama keske bu sekılde ogrenmek durumunda kalmasaydım. :S

hımm anladım canım..Belki de sebebi başka bir şeydir araştırma hastanesinde baya irdelerler bu durumu..Şüpheli ilişkiden 13 gün sonra kanda çıkarmı gebelik..yani yanıltma payı olur mu ki ?

en az 3 hata gecmesi gerekiyormuş ilişkinin üzerinden canım. ama sen yine de adet tarihini bekle..bir sonraki bekledigin adet tarihinden 1 hafta sonra test yaptır en kesin o zaman belli oluyor dedi tüm doktorlar..

en az 3 hata gecmesi gerekiyormuş ilişkinin üzerinden canım. ama sen yine de adet tarihini bekle..bir sonraki bekledigin adet tarihinden 1 hafta sonra test yaptır en kesin o zaman belli oluyor dedi tüm doktorlar..

ne kadar zor ne kadar stresli 1 haftada en az 5 kilo verdim resmen iştahım kesildi sayıklıyorum sürekli yalvarıyorum bişey olmasın diye adet tarihini bekleyeceğim mecbur desene..

cok ıyı anlıyorum canım senı.ben de aynı durumdaydım 1hafta hıcbısey yemedım resmen karnım mideme yapışmış yuzum sapsarı olmustu kımseyle konusmaz olmus. kendımı odama kapatmıstım. ama bu sonuclar negatıf cıktıkca rahatladım ıcımde bır suphe hep olsa da suan daha rahatım , en azından yemek yıyor ve gulumseyebılıyorum :) umarım senın de dusundugun gıbı bırsey cıkmaz:/ ben son bır kez de yarın test yaptıracagım, o da negatıf cıkarsa artık dusunmemeye calısıcam ...

demin bir doktorun videosunu izledim canım....yumurtlama günü 14 15 olan bi bayanda o gün hamile kaldıysa kanda beta hcg 1 hafta 10 gün sonra pozitif çıkmaya başlayabilir ancak Başlayan gebeliklerin %50si henüz daha adet gecikmesi dönemine ulaşmadan kandan yok oluyor.Adet gecikmesi olmadan kanda beta hcg pozitif çıkması gebeliği gösteriyor ama o gebeliğin %50sinin devam etmeyeceğini söyleyebiliriz dedi..Yani adet gecikmesi döenine ulaşmadan kanda yok oluyor demesi düşük mü acaba :S

evet buna kımyasal gebelık denıyor bu nedenle cocuk sahıbı olmak ısteyen kısılerın erken test yapıp poztıfı gorup umıtlenmemsı gerektıgını soylerler.cunku bu kımyasal gebelık olayı cok sık olan bıseymıs.. senın yasadıgın ılıskının uzerınden ne kadar zaman gecti canım benım ılıknden 2bucuk dıgerınden de 1bucuk ay gectı birsey olsa artık cıkardı herhalde .. 1 kere de test yapmadımkı defalarca yaptım hanı bırınde yanılma payı olsa tamam ama 6 7 kez kan testi yaptım yani :) korkudan napcaamı sasırdım :)) ama ders oldu bana. bı daha boyle tehlıkelı sularda yuzersem.. !

9 gün geçti..tam yumurtlama günümdeymişim hesapladım..Ama üzerimde iç çamaşırım vardı benim bide erkek arkadaşım boşalmadığını söylüyor ama iç çamaşırımda ıslaklık vardı biraz benden gelmediğine de eminim çünkü kokusu çok farklıydı..Korkuyorum yumurtlama günü olmasından..Şans işi bi o bölgeye bulaşsa bile azıcık risk varmış...Ertesi gün hapı almıştım ama ona da güvenesim gelmiyor nedense :S 1 haftadır sürekli akıntım var bide garip bir şekilde 2 gündür vajinamdan gaz gibi bişey çıkıyor..Onu da araştırdım doğum yapan kadınlarda görülüyormuş ama ben bakireym anlam da veremedim..Bel ağrısı da başladı..bende öyle diyorum bu durumu bir atlatayım ilk ve sondu zaten bir daha böyle bişey yaşamak istemiyorum..

hmm daha cok erkenmıs bu kadar erken zamanda ogrenmen mumkun degıl ama bu sekılde hamıle kalman da mumkun degıl bence, uzerınde camasırın varken hıc sanmıyorum ben ya .. dusunme canım dusundukce oyleymıs gıbı hıssedıyorsun cunku suan adet tarıhının gecmesını beklemekten baska caren yok. ama bence korkulacak bırsey de yok. rahat ol.

ertesı gun hapı adetı gecıktırebılıyormus cnm sn ayın kacında ıcmıstın ne zaman adet olman gerekıyordu?

ha bir de o söz ettiğin gaz gibi sey bende de olmustu :s bel agrısı ozellıklesag tarafımda bir agrı ben de hıssedıyorum hala. akıntım da cok fazla var ki normalde hiç olmazdı.. :S umarım psikolojiktir tüm bu yasadıklarrımız..

aslında benim bilgisayardan uzak durmam gerekiyor sanırım çünkü elim sürekli laptopta ve nette okumadığım şey kalmadı...Siz içimi rahatlatıyorsunuz bir kaç saat böyle rahat oluyorum olmamıştır diye..Sonra birden içime kurt düşüyor bi bakayım benimle aynı durumda olan varmı sonu ne olmuş diye..okudukça psikolojim bozuldu sanırım kendimi hamile sanıyorum olmasam bile bu Stresle gecikebilir adetim..Ana senin durumunda üstünden baya zaman geçmiş bence kan testine güvenmelisin..İdrar testiyle evde bakmış olman onların hata payı olabiliyormuş..Ama kanda kesin sonuç yazıyor hele ki 1,5 ay sonra çıkardı...

ertesı gun hapı adetı gecıktırebılıyormus cnm sn ayın kacında ıcmıstın ne zaman adet olman gerekıyordu?

24 aralıkta içtim canım.Ama adet günüme daha çok var 11 ocakta..bekliyorum hiç bu kadar çok adet olmayı istememiştim

evet sağ tarafım özellikle..ve akıntım çok var adet oluyormuşum gibi hissediyorum içimde akıntıyı :S Acaba enfeksiyonmu kaptık o da bir ihtimal olabilir :S

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…