hamile olabilir miyim? yardimci olursaniz sevinirim..

Candamarimsin10

Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2012
18
0
Merhaba Kizlar..
umarim konuyu dogru yere aciyorumdur :)
Ben yeni üye oldum buraya..23 yasindayim ve 6 aylik evliyim..
yaklasik bir aydir esimle korunmuyoruz ..esimde bende cocuk sahibi olmayi cok istiyoruz..ve en son gecen ay yani 17.04,24.04,26.04 tarihlerinde esimle arka arkaya iliskiye giridk..
(suanda zaten almanyada ailemin yanindayim,esim türkiyede haftaya yanina dönüyorum)
yanliz 29.04 tarihinde adet oldum..yanliz normal adetten biraz daha kisa sürdü..

son iki haftadir süphelerim var..karnimda ve kasik bölgemde feci sekilde bir agrim var,arada bicak batiyor gibi oluyor,cok asabilestim son zamanlarda,son 4 gündürde
gögüslerimde dolgunluk hissediyorum..ayrica sik idrara cikmaya basladim..ve bu süphelerle eczaneden bir gebelik testi aldim..
aslinda hic bisey cikacagini ummadan yaptim..sonuc ; biri tam kirmizi cizgi digeri hafif silik bir cizgi..
yeni olusan hamileliklerde silik cizgi ciktigini duymustum..bi kac gün öncede emin olmak icin yaptigim testide alarak doktoruma gittim..doktorumda olabilecegini söyledi..
vajinal ultrasonla bakalim dedi..eger varsada bunun bir erken gebelik olabilecegini söyledi..vee vajinal ultrasonla baktiginda yeni yeni olusmaya baslayan keseyi gördük..
büyük ihtimalle hamile oldugumu söyledi..yumurtladigimi söledi ve banada gösterdi keseyi bende gördüm ama henüz ufakti acilma bile yapmamisti..emin olmak icin kan testi ve idrar tahlili yaptirdi..
sonuclar dün geldi beni aradi yanliz ne kanda nede doktorda yapilan idrar tahlilinde hamileligin gözükmedigini söyledi..
tabi coook üzüldümmm :KK43:((
bugün yine aradi ve kesin bisey olmadigini,üzülmemem gerektigini söyledi..gec döllenmis olabilirsin dedi henüz bisey söylemek icin cok erken dedi..
ama bekleyemiyorum iste icim rahatlasin istiyorum..sali günü tekrar gidiicem ve bakicaz kesede büyüme var mi diye..kese gözüktüyse büyük ihtimal hamile olmuyomuyum?
ozaman neden kanda ve idrarda bisey cikmiyor?
gec döllenme olabilirmi?
kusura bakmayin bu konuda biraz tecrübesizim..
tecrübelerinize ihtiyacim var arkadaslar,ablalarim nolur yardimci olun :KK43:(

Rabbim isteyen herkese nasip etsiiinnnn...amiiinn

normal adetten kısa sürmüş ve vajinal ultrasondan bakıldığında kese görünmüş geç döllenme olabilr biraz daha sabredin inşAllah bebeğiniz sizinledir:)

ben ynlış anlamışım adet oldun sanmıştım
adet olmadıysan beklenen tarihinden kaç gün önce yaptırdın kan tahlilini?
kan garantidir aslında ama senin durumun biraz karışık
doktor kese gördüğünü söylemiş
tahlilini yenile istersen

canım geç döllenme de olsa ultrasonda kese göründüyse kanda çıkması lazımdı ama doktor belli olmaz dediyse vardır bir bildiği bekle bakalım bir hafta daha.inşallah gönlünce olur..

ben adete 10 gun kala kan testi yaptirmistim negatif cikmisti adet gecikince yine yaptim pozitif ve suan hamileyim canim insallah sende hamilesindir degilsende uzulme daha yeni birakmissin korunmayi bi dahakine olur:KK34:

ben ynlış anlamışım adet oldun sanmıştım
adet olmadıysan beklenen tarihinden kaç gün önce yaptırdın kan tahlilini?
kan garantidir aslında ama senin durumun biraz karışık
doktor kese gördüğünü söylemiş
tahlilini yenile istersen

2 gün önceden yaptirdim canim..doktor biraz daha beklememi söyledi..
1 hafta sonra tekrar yaptirbailirim eger tabi hala gelmezse adetim

ben adete 10 gun kala kan testi yaptirmistim negatif cikmisti adet gecikince yine yaptim pozitif ve suan hamileyim canim insallah sende hamilesindir degilsende uzulme daha yeni birakmissin korunmayi bi dahakine olur:KK34:

canim sagol Insallah..
Allah hayirlisiyla kucagina almayi nasip etsin bebisini..
biraz daha beklemem gerekiyor ama insan bekleyemiyor ille ögrenmek istiyor sende biliyorsundur o duyguyu :)

kızlar benim sorumada bakabilir misiniz 13-19 mayıs arası korunmasız ilişki yaşadık 8 aylık evliyim bebiş düşünmeye başladık yalnız yumurtlama zamanını geçirdim galiba 32-35 gün arası regl oluyorum 21 inde regl oldum,2 gün biraz geldi ve kesildi normalde 5 gün gelirdi. hamilelik olur mu üstüne görme gibi şeyler okudum sizce pozitif birşey varmıdır

ben kese oluştuğunda kanda çoktaannn çıkması gerekir diye biliyorum...hatta b-hcg1000-1500 lere ulaşmadan kese vajinal usg olsa bile görünmez sanırımm ama doktor daha iyi bilir tabi...adette olmamışsın biraz daha bekle bakalım inşallah istediğin gibi olur...

arkadaşım şöyle bir hesap yaptım ben 26 günde bir adet görürüm ve adetim 3 gün geçince kan testi yaptırdım (29. gün yani) 79 çıkmıştı beta hcg değerim. sen 20. günde yaptırmışsın.

eğer ben de 20. günde yaptırsaydım sonucum negatif çıkardı ki adet 3 gün gecikmişken çıkan değer yani 79 (benimki) pek az gelmişti bana ve geç döllenme oldu galiba diye düşünmüştüm. inşallah seninki de geç döllenmedir...

arkadaşım şöyle bir hesap yaptım ben 26 günde bir adet görürüm ve adetim 3 gün geçince kan testi yaptırdım (29. gün yani) 79 çıkmıştı beta hcg değerim. sen 20. günde yaptırmışsın.

eğer ben de 20. günde yaptırsaydım sonucum negatif çıkardı ki adet 3 gün gecikmişken çıkan değer yani 79 (benimki) pek az gelmişti bana ve geç döllenme oldu galiba diye düşünmüştüm. inşallah seninki de geç döllenmedir...

INsallah canim..cok sagol :)
hayirlisi artik..malesef sabretmekten ve beklemekten baska carem yok ..herseyin hayirlisi..

X