Hamile Olabilir miyim? Yardım Lütfen :(

mickymouse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2008
6
0
40
Arkadaşlar, Yardımlarınıza ihtiyacım var.
Regl günüm 1 hafta geçti, dün ve ondan 2 gün önce idrarda gebelik testi yaptım ikisindede ikinci çizgi silik çıktı. 3-4 gündür ufak kahverengi lekeler oluyor. bugün doktora gittim. vajinal ultrasonda baktı keseyi gördük ama içerisinde birşey göremedi. 2 gündür aşırı uyuma isteği var. kasıklarımda ve bacaklarımda ağrılar var. en son 16 kasımda regl oldum. sizce hamilemiyimdir?
yardım lütfen

tebrikler... hamilesiniz,keseyide görmüşsünüz dr.nuz bilgilendirmedimi?10 gün kadar sonrada bebişini görürsün.

canım kese bile göründükten sonra alahın izniyle hamilesin bence. içinde bebeğin oluşumunu ve kalp atışlarını görmen için 7 haftayı doldurman gerekiyor. sakin ol. ben 7. haftamdayım daha bu hafta sonu görebilcegmizi söyledi dr.um.

kızlar bnde bu sabah test yaptım we 2. çizgi silik çıktı bu ne şimdi hamilemiyim szce??

kese de göründüğüne göre hamilesin.kesenin içerisinde hemen bebek görünmez.bi 10 gün beklemen gerekiyor.

doktor sadece 1 hafta daha beklememi, regl olmazsam 1 hafta sonra tekrar gitmemi söyledi. "net birşey söylemek istemiyorum ama dış gebelik gibi şeylerde söz konusu olabilir, beklemekten başka bişey yapamayız" dedi. O kadar ümitsiz konuştuki sanki yokmuş gibi, bende sanırım panik oldum. çok çok teşekkürler arkadaşlar hepinize :)

canım telaşını anlıyorum ama dış gebelik olması için kese ve bebege ait bulgıların rahim içinde gözlenmemiş olsı lazım ama drun keseyi görmüş daha çok minik oldugu içinde henüz bebek gözükmemiş buda çok normal 5 haftadan önce hatta kimininki 6 . haftada bebeegini görebiliyo meraklanma inş gebeligin devam edicektir rabbimin izniyle hayırlı olsun canım.bol su iç günde 10 ar adet badem fındık ve bir bütün ceviz ye bebeginin gelişimini hızlandırsın canım şifa olsun inş.

Kese rahmin içindeyse nasıl dış gebelik olabilir ki ? Bildiğim kadarıyla dış gebelikte kese tüplerde kalıyor. Belki bir bildiği vardır ama ben anlamadım. Bir hafta sonra görürsün bence bebeğini. Sen hamile olduğunu düşün ve ona göre davran. Allah hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin.

Doktorlar genelde erken dönemde herihtimali göz önünde bulunduruyorlar bu nedenle tedbirli davranıyorlar ben ilk gittiğimde kalp atışını duymamıza rağmen doktorum yinede kimyasal gebelik olabilir denişti muhtemelen seninkide tedbir amaçlı söylemiştir hayırlı olsun bebeğin. Bu arada 16 Kasım yazmışsın sanırım yanlış 16 Ekim olacaktı değil mi?

kızlar bnde bu sabah test yaptım we 2. çizgi silik çıktı bu ne şimdi hamilemiyim szce??

Reglin nekadar gecikti benimde ikinci çizgim silikti ama ben geçmeden tam gününde yapmıştım iki test yaptım ikisindede aynı sonuç çıktı ve hamileydim. Ertesi gün kan testinde de çıkmıştı. İstersen sende hemen kan testi yaptır ama bence hamilesin hayırlı olsun

evet pardon 16 Ekim yazmam lazımdı, en son 16 Ekimde Regl oldum. Gebelik testinin ilkini Cuma günü ikincisini ise pazartesi günü yaptım. dün yaptığım teste ikinci çizgi ilkine nazaran daha netti.

peki arkadaşlar, bu ufak kanamalar daha doğrusu kahverengi lekelenmeler normalmidir?

Vajinal ulturasonu hangi gün yaptırmıştın usg sonrası hafif lekenlenme olabnilir demişti bana ilk gittiğim doktor için rahat değilse doktoruna telefon aç istersen yada başka bir doktora daha git

canım lekelenmeler kimine göre normal oluyo kimine göre tehlike belirtisi sen bence vakit kaybetmeden druna sor ve kan testini tekrarlat.eger degerin yükselmeye devam ediyosa tabi düzenli oranda zaten sorun yok demektir canım

Arkadaşlar, Sabah kan testi yaptırdım.
sonucum 281,0 görünüyor. internetten gördüğüm kadarıyla 4-4,5 aylık hamileyim sanırım.
ama dün akşamdan beri biraz kanamam var, çok tedirginim dr.um cumartesiye randevu verdi.
başına böyle bişey gelen varmı, sizce ne yapmalıyım?

Canım 5,5 haftalık hamilesin sanırım bu sonuç biraz düşük ama tabi geç döllenmede olmuş olabilir. Bu kanama durumu hoş değil doktorun hemen randevu veremiyorsa bence vakit kaybetmeden hemen başka bir doktora git

hayırlı olsun canım tedirgin olma hayırlısını versin rabbim.kanaman arttımı lekelenme gibi devammı ediyo.yat bol bol dinlen canım agır iş yapma bi müddet bırak evi pislik götürsün bebeginden kıymetlimi.dikkat et kendine.

teşekkür ederim canım. 2 gün öncesine kadar ufacık kahverengi lekelenmeler vardı, dün ve bugün sabahta kan geldi çok az değil miktarı ama aşırıda değildi. umarım herşey yolundadır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…