Hamile miyim ?

Aynen bende 2.gün test yaptım ve 2 çizgiyi net olarak gördüm.

Hamile oldugunu sanmiyorum.

Test alirsan cikar. Benim adetim 1 gun gecince idrar testi yaptim, gebelik cikti hemen.

of cahil cahil iş yaparsam böyle olur.ben hamilelik testi nasıl kullanılır onu da bilmiyorum ki bugün eczaneden alsam iş yerinde yapsam olur mu ki hemen belli oluyor mu testi yapınca beklemek lazım mı

Erken gebelik testi kullanmayacaksınız (fortel vs) sabah idrarıyla yapın. Ama madem bu bebek sizi panikletti en doğrusu kan testi.

Son düzenleme:
kan testi yaptıramam ki babamın üstünde hala sağlık sigortam ve bir şekilde haberleri olursa öldürürler beni . bugün denicem idrar testini inş yoktur birşey çok korkuyorum

bi dahakine dikkat et bari..
bi anlık hevesten nurtopu gibi bir çocuk doğar.
bari sevgilin yanında prezervatif bulundursun bundan sonra..

Daha öncede belirttiğim gibi gebelik testinde gebeliğin saptanabilmesi için embryonun rahim içine yerleşmiş olması gerekir. Bu nedenle test en erken yumurtlamadan sonraki 8-9. günde saptanabilir. Ancak yumurtlamanın geç olması, embryonun beklenenden daha geç yerleşmesi gibi nedenler ile bu dönemde yapılan idrar testi genelde negatif çıkar. Bu dönemde yapılan gebelik testinin negatif çıkması hatalı negatif anlamına gelmez ve hamile olmadığınızı göstermez. En akılcı ve ekonomik yaklaşım adet kanamasını beklemek eğer gecikme olursa test yapmaktır.

2001 Ekim ayında JAMA dergisinde yayınlanan geniş kapsamlı bir araştırmada adet gecikmesinin olduğu günde yapılan idrarda gebelik testinin duyarlılığının %90 olduğu saptanmıştır (JAMA. 2001;286-1759-1761). Geriye kalan %10 olguda daha henüz embryo rahime bile yerleşmemiştir. Yine aynı çalışmaya göre bu testlerin duyarlılığı en fazla adet gecikmesinden 1 hafta sonra olmakta ve %97'ye kadar çıkmaktadır.

Bu nedenle adet gecikmesinin takip eden 1-2 günde yapılan test negatif çıktığında mutlaka 1 hafta sonra test yeniden yapılmalıdır.

Alıntıdır

kan testi yaptıramam ki babamın üstünde hala sağlık sigortam ve bir şekilde haberleri olursa öldürürler beni . bugün denicem idrar testini inş yoktur birşey çok korkuyorum

Olursa ne yapacaksın aldıracak mısın ? Velevki hamilesin :) Babanızın sizi öldüreceğini bile bile iyi cesaretlisiniz...Maşallah diyeyimde nazar değmesin.

Son düzenleme:
hamile olduğunu sanmıyorum ...9 aydır bile isteye yapmaya çalışıyoruz olmuyor valla okadar kolay değil ama bellide olmaz ...bence sen yine de test yap ve lütfen bir dahaki sefere korun yoksa böyle panik olursun ..inşallah hamile değilsindir ...

geçenlerde benzer konuya bir arkadaş şuna benzer bir yorum yazmıştı.

o işi yapmayı biliyorsunuz da korunmayı niye bilmiyorsunuz?

hak veriyorum.

sevgilin tekrar beraberlik yaşamak isteyebilir, korunma konusunda asla erkeklere güvenilmez.

internetten korunma yöntemlerini araştırıp uygulamanı tavsiye ederim.

Ayrıca bu hayat sizin karışmak olacak ama evlilik öncesi birliktelik yaşamanıza ailenizin ters bakacağını biliyorsunuz, bir daha denemeyin derim..

Son düzenleme:

haklısınız bari korunsaydık ama olan oldu bir kere. bundan sonrası için bende öyle düşünüyorum ne bir cana kıymak ne de ailemi üzmek istemem .

ben tekrar tekrar savunuyorum kk dan gebelik testi bakılmıyo diye..
ama yinede herhangi bir aile sağlıgı merkezine gittiğinizde sgk bilgilerini vermeden ücretsiz muayene oalbilirsiniz..
telinizide doğru vermek zorunda değilsiniz yani kimse size ulaşamaz..
neyse bu ihtimale karşı ücretle bi lab. test te yaptırabilirsinizz..
ama yinede korunmasız ilişkiye değmez..
ilk ve son olmayacagına göre bundan sonra dikkat et...

endiselenme hamile degilsin.. boyle stres yapmaya devam edersen reglin daha da gecikir..cok cok kucuk ihtimal diyelim ki hamilesin idrar testinde cıkar

Yaptığın yanlış ya da dogru benim takıntım bu değil ki :)

Yargılamadım bile üstelik sadece cesaretinize hayran kaldım bir de nazar boncugu koydurdum..

Bu iş şakaya gelmiyor diye defalarca burada konu açılmasına gerek var mı ? Sanmıyorum..

Bu işin sonu gebelikle de sonuçlanabilir ee o zaman ne yapacaksın ? Mesele bu duruma gelmeden çare üretmek olduktan sonra ''Eyvah ben ne yaptım ?'' diyerek değil..

zaten morelim bozuk sizden de öyle bir yorum almak üzdü söylediklerinizde haklısınız. başta düşünceksin bunların hepsini ama yaşamadan şaka gibi geliyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…