Hamile miyim?

papatyam2011

.:AŞIK:.
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2010
1.782
3
Kizlar hemen anlatiyorum... bu ay bizim esimle bebis yapma calismalarimizin ilk ayi.. Ben 2 bucuk seneden beri dogum kontrol hapi kullaniyodum. Gecen ay biraktim. Hapi kullanirken hic sekmez 24 gunde bir adet olurdum. En son hapi kullanirkenki adetim 21 Temmuzdu. Sonra tekrar hapi icmeye basladim ama yarisinda biraktim bebek yapmaya karar verince ve birakinca tabikide tekrar adet oldum yani 8 Agustosta tekrar adet oldum. Bugun son adetimden beri 28. gunum ve hala adet olmadim. Ne zaman adet olacagimi bilemedigim icin geciktim yada gecikmedimde diyemiyorum. Gecen ay tabi 2 adet goruncede zor oldu yumurtalama zamanimi kestirmek ama 21 Agustosta (tahminen yumurtalama donemi) biz esimle birlikte olduk sonra ertesi gunu beyaz bi akintim geldi. 23 unde tekrar beraber olduk ve bundan tam 3 gun sonra benim acayip kasik agrilarim basladi. Oyle boyle degil. Beyaz akintimda vardi ama karnim cok sisti ve sanki idrarimi yaparken bile yumurtaliklarimi hissediyordum o derece kasik agrim vardi.. 3-4 gun boyunca yattim yerimden kalkamadim. Sonra tam o gecti gogus uclarim acimaya basladi. Sutyenle duramaz oldum cikartincada bu sefer tshort surttugunde bile aciyordu. Uyutmadi.. 2-3 gun de o surdu ve gecti.. Birde acayip sistiler, sanki uclari sut dolmus gibi etraflarindada beyaz kucuk bezeler olustu. Simdi karnim sis sadece ve adetimi bekliyorum ama hala olmadim. Cumartesi gunu dayanamayip idrar testi yaptim ama negatif cikti... boyle bi belirti yasayan varmi tam yumurtalama doneminden 2-3 gun sorna asiri agrilari baslayan? Yorumlarinizi bekliyorum hanimlar!!!

Son düzenleme:
ben 1 sene doğum kontrol hapı kullanmıştım ve bu hapları bırakınca hemen hamile kalamamıştım 3 ay sonra hamile kaldım. hapı hemenmi bırakmışsın sanırsam. hormonlarında bir aksaklık olmasın. gerçi bazı kadınlar hemen hamile kalabiliyorlar. bünyeden bünyeye fark edebilir. İnşallah hamilesindir. bizde bu ay korunmadık ve adetime 7 gün var. göğüslerim hafif ağrıyor ama sanki uçları kızardı gibi. eşim dokunmadığı halde kızarması hamilelik belirtisi olabilirmi. senin renk değişimi oldumu. hafif karnımdada ağrı var. meraktan alttan kendimi muayene ettim sanki etler içerde yumuşamış gibi rahim ağzıda elime gelmedi. ama adetime daha var diye bu belirtiyi saymıyorum. ayrıca başka hiçbir belirtim yok. mecburen adeti bekliycez.

hayirli canim benim... vallah bende goguslerimin etrafinda renk degisimi falan yok.. ama sanki gogus uclarimin cevresi biraz buyudu.. birde uclari cok kirmizi ve buyuduler.. karnim cok sis kasiklarim.. ama adet belirtim yok yani bu 1-2 gunde gelicekmis gibi hissetmiyorum hic... bakalim bugun 28. gunum 2 gun daha bekleyip sanirim kan testi yaptiricam... bunyeden bunyeye degisiyor canim kimisi hapi bir gun icmediginde hamile kalabiliyor...

İnşallah hamilesindir canım idrar testini iki gün sonra tekrarlasaydın belki sonuç alırdın. insan merak ediyor işte. benimde dünden beri karın ağrım var daha adetime 6 gün var ama günlerde geçmiyor. göğüslerimde ağrıyor.geçen ay göğüs ucumda değişiklik yoktu bu sefer kızarma olunca heyecanlandım. adeti bekliycez mecburen. :97:

Son düzenleme:

hala adet olmadim canim... bugun 29. gunum son adetimden bakalimmm.. eve giderken test alayimda yarin sabah yapayim diyorum.. belki yarin 30. gunum diye cikarrrr.. ayyyyyy insallahhhhhh

inşallah gönlüne göre olur canım.ben de 9 ay kullandım yasmin.dediğin gibi yasmin kullanırken hap bittikten 4. gün oluyodum.3 ay önce hapı bıraktım adetlerimin zamanı değişti 24-25 günde olurken 1 aya çıktı.bu deneyeli 3. ayımız.sanırım bu bahsettiğin belirtilerde hapı bıraktıktan sonra hormonlarımız normale dönüyor olabilir.çünkü d.k. haplarının hormanlar üzerinde inanılmaz etkisi ve baskısı var.testin sonunucu yaz buraya canım bende merak ettim şimdi:26:

canım bence kan testi yaptırsan hemen belli olur .idrar testi hamilelikte hemen belli olmuyor canım ama kan testinde hemen cıkıyor .Allah gönlüne göre versin canım ...

inş. hamileyizdir arkadaşlar geçmek bilmeyen adet döneminde allah hepimize sabır versin benimde adet günüm bugün ve saat 7de uyandım heyecandan hasta olmamışım henüz test yaptm ama negatif halaaaa (( malum erken kalkınca biraz daha zor geçecek günler Allah Yardımcımız olsun test için biras erken biliorum ama içim sabredemiyor işte:82:

eve canim bende okumustum, hapi icerken yumurtalama belirtilerini hissetmiormusuz. neyse hayirlisi tatlim bugun 30. gunum hala gelen giden yok.

canım bence kan testi yaptırsan hemen belli olur .idrar testi hamilelikte hemen belli olmuyor canım ama kan testinde hemen cıkıyor .Allah gönlüne göre versin canım ...

bugun isyerinden kacamiyorum canim ne yazikki, eger yarin sabahta olazsam gidip yaptiricam kan tahlili.

insallah canim benim yaaa. bir iki gun bekle canim gecsin adetin o zaman tekrarla. allahim insallah en yakin zamanda hepimize tombis tombis bebekler nasip eder

:2: amin canım İnşallah Allah hepimizin gönlüne ggöre verir ve o anne olma duygusunu hepimize yaşatır

canim ayni sey benimde bu ay basima geldi bu ay acayip agrim vardi ovulasyon testi yaptim pozitif cikti neyse ovulasyondan bir yada iki gun sonra yine ayni kasik agrisi ustelik belimdede agri olustu...derken adet gunum geldi catti ama olmadim son birkac aydir zaten dogum aptigim icin duzensizlik yasiyorum pek ustunde durmadim ama adet gunumde test yaptim negatir cikti sonra baktim gecikeli bes alti gun oluyor tekrar test (hemde uc tane) aldim sonuc hamileym yine!!!ucude pozitif cikti....bu ay adet duzensizligi yasiyorsan eger olman gereken gunden bir hafta sonrasinda test yap o zaman dogru sonucu net verir yani testi tekrarla derim insallah hamissidir canim

canim senin adina cok sevindim Allahim anali babali buyutur insallah kucagina sag saglim alirsinnnn insallahhh.. benim son adetimin bugun 32. gunu ve hala birsey yok kizlar.. sabah idrar testi yaptim ve tabikide negatif cikti.. bakalim beklemekteyim ama umudu tamamen kestim.. idrarda pozitif i gorene kadarda kan vermek istemiyorum.

birtanem adet gecikmesinden 35 ve ustu gecikme oldugu zaman gebelik ortaya cikar bende adet gecikmesinden bir gun sonra yaptim negatifti yaklasik yaptigim gunden bes gun sonra tekrar yaptim silik olarak cikti ertesi gunu yapinca koyulasti ikinci cizgi yeniden yap derim bir kac gun sonra hatta ben hep yapa yapa negatifleri gore gore umidi kaybetmistim ogun aldim bir test sonra merkette eve gelip direk lavaboya girdim yaptim (her yaptigimda sonucu elimde bekletip gormek isterdim)ama bu sefer yine negatifdir diye gormek istemedim direk yaptim bakmadan paketin icine koydum aradan bir dakika gecti ben dayanamadim bakayim umutsuzda olsam dedim esime sok oldum iki tane cizgi?

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katılanlardanım her ay düzenli adet olurdum bu ay 5 gün gecikti ve adetimin 4.günü yaptım negatif çıktı belirtilerde var ama negatif çıkınca umudum kırıldı gibi şimdi sizin yazdıklarınızı okudum acaba 1 hafta daha olmassam tekrar test yapmalımıyım.

canım öncelikle hayırlısı olsun diyim... hapı bıraktıgın ay hamile kalma sansın tabiiki olmakla birlikte (sonuçta 2 tane atladıgınızda risk var diyorlar ) çok yuksek olmadıgını dusunuyorum. senin yasadıgını ben de d.kontrol hapını bıraktıgımda yasamıstım. test yapıyorum cıkmıyor hastalanmıyorum da falan oyle 15 gun falan gecikmişti. hapı ilk bıraktıgında duzen bozuluyor maalesef ama bırkac ayda oturur ... en kısa zamanda gönlünüzce olmasını dilerim..

yap tabii ben cogu arkadastanadet gecikmesinin sekizinci dokuzuncu gunler de hamileliklerini ogrendiklerini duymustum...

valla benım adetım 2. dır 15 gun gecıktı ama tık yok......bız korunuyoruz zaten bende hamıle olmaktan korka korka gezınıyorum.....

merhaba arkadaşım. bu adet gecikmelerin stres yaptığından olabilir.. bir de şunu diyebilirim. eğer bebişin tutunacağı varsa korunmalara bile bakmaz kullanılan haplar bile bazen yetersiz kalabilir..

Canım saydığın bütün belirtileri aynen yaşadım.Kasık ağrılarım benim adetime 10 gün kala hafif hafif başlamıştı ama ben adet olacağım gün bu ağrılar olurdu. Göğüslerle ilgili yazdıklarını ise birebir yaşadım. Bu arada 8 ağustos benim de adetimin ilk günü şimdi 5 haftalık hamileyim. bence hemen kan testi yaptır. inş. hamilesindir canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…