Aile Planlaması Hamile Kalmak istiyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
2 senelik evliyim. Hiç korunmadik. Ve olmadı. Belli bir zaman verdik kendimize. Onuda korona çıktı. Dinlemedim doktora gittim. Rahim filmi testler falan temiz çıktı. Şimdi yumurta takibi yapıyoruz. Yumurta oluşuyor çatlıyor ama dollenme olmuyor. Kafama çok takiyorum bende. Etrafımdakiler de bana inat mıdır nedir çatır çatır hamile kalıyorlar. Hatta Bi arkadaşım adet olmuyordu o bile hamile kaldı. Sok oldu kız sevindim ama. Birazda kendi halime üzülüp ağladım. Ben umudu kestim normal yolla olmayacak. Olacak olsa 2 yıldır olurdu. Önümüzdeki ay aşılama yapılacak o tutar ins

Bende ergenliğimden beri pikoluyum iyi bir doktor bulup tedaviye başlicam doktorsuz olmaz birde kilo vermek gerekiyor tamamen kilo ve hormonlar ile alakalı

2 senelik evliyim. Hiç korunmadik. Ve olmadı. Belli bir zaman verdik kendimize. Onuda korona çıktı. Dinlemedim doktora gittim. Rahim filmi testler falan temiz çıktı. Şimdi yumurta takibi yapıyoruz. Yumurta oluşuyor çatlıyor ama dollenme olmuyor. Kafama çok takiyorum bende. Etrafımdakiler de bana inat mıdır nedir çatır çatır hamile kalıyorlar. Hatta Bi arkadaşım adet olmuyordu o bile hamile kaldı. Sok oldu kız sevindim ama. Birazda kendi halime üzülüp ağladım. Ben umudu kestim normal yolla olmayacak. Olacak olsa 2 yıldır olurdu. Önümüzdeki ay aşılama yapılacak o tutar ins
Hayırlısı olsun canım tamamen umutsuzluğa kapılma stresten dolayı da olmaz stres çok etkili malesef. inşallah en yakın zamanda hamile haberini yazarsın buraya

Simdi bi tane uygulamanindirmen lazim.basta. adet döngülerinin ne zaman olacagina dair. Orda yumurtlama günlerini yaziyor. Ama ovulation testlede kesinlestirebilirsin. Önce adetinden sonra 10-16 gün icerisinde yumurtlama olmasi lazim. Testleri sabah kalkip normal hamilelik tedti gibi, idrar dan test ediceksin. Buda 2 cizgi gösterirse yumurtlama günün oldugunu gösterir. Yumurtlama gününden 1 2 gün önce iliski yasaman lazim esinle. Yumurtlama günündende 1 gün sonra felan. Bu testlerle kesinlestirebilirsin anca . Ayda 1 gün hamile kalma sansin var. Düsün. Onu iyi degerlendirmek lazim iste.

Merhabalar benimde merak ettiğim birsey var acaba ovulasyon gününü gösteriyor ya test , 2 gun oncesini nasıl bileceğiz ovulasyon gününü testte görmeden cunku bir sure silik t çizgisi çıkıyor diye biliyorum sonrasi tamam ama oncesini nerden kestiricez 🤔

Merhaba arkadaşlar 9 aydır bebek düşünüyorum ama olmuyor, doktora gittik hamilelige engel olacak bişey yok dedi. bu ay stresten sanırım günümden 5 gün önce adet oldum ve şimdi adet bitiminde kasıklarımda ki ağrı devam etti ve idrar yaparken yanma oluyor iltihap enfeksiyon söz konusu olabilir. ne yapicam bilmiyorum yardımcı olur musunuz?
Canım öncelikle sakinn olmalısın kaç günde bir adet oldugunu yumurtlama günlerini takip et yumurta geliştirici bitkisel kurler deniyebilirsin incir kuru mesela by kadar kendini skma olmicagini düşünürsen olmaz 7 yil evlat diye ağlamış biri olarak söylüyorum ağlamak v3 stres hamilelige engel ama enfeksiyon değil umarım tez vakitte muradına erersin rabbim kucağını doldursun

Canım öncelikle sakinn olmalısın kaç günde bir adet oldugunu yumurtlama günlerini takip et yumurta geliştirici bitkisel kurler deniyebilirsin incir kuru mesela by kadar kendini skma olmicagini düşünürsen olmaz 7 yil evlat diye ağlamış biri olarak söylüyorum ağlamak v3 stres hamilelige engel ama enfeksiyon değil umarım tez vakitte muradına erersin rabbim kucağını doldursun
Amin canım, tekrardan doktora görünmeye karar verdik önümüzdeki hafta gideceğim inşallah iyi bir doktor bulduk. Çok stres oluyorum sanırım adet günlerim aksamaya başladı. Bütün çevremdekiler arkadas grubundakiler hamile yeni evlenenler bile.

Amin canım, tekrardan doktora görünmeye karar verdik önümüzdeki hafta gideceğim inşallah iyi bir doktor bulduk. Çok stres oluyorum sanırım adet günlerim aksamaya başladı. Bütün çevremdekiler arkadas grubundakiler hamile yeni evlenenler bile.
Bunu onların oluyor benim olmuyor diye değilde sıra bana geliyor diye düşün rabbim tez vakitte dahada nasip edecek inşallah canım stres yapma herşeyin çaresi var artık rabbim dermansjz dert vermesin

X