Hamile kalmak için kafeini kesen ve fayda göreniniz var mı?

kursunkalem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
49
1
Arkadaslar, bebis denemeleri yaparken cay-kahve-kola tuketimini azaltmis miydiniz? Yoksa kafein bagimlisi oldugu halde hamile kalanlarimiz var mi, merak ediyorum... Ben ozellikle caysiz duramiyorum da, acaba hamilelik sansimi cok azaltiyor muyum diye endiseliyim. Tecrubelerinizi paylasirsaniz cok sevinirim.

walla canım bende çay türk kahvesi ve şimdi sıcaklardan dolayı kola içiyorum ve bağımlıyım
son iki haftadır çayları günde 3 kez demleyip bardak bardak içerken sadece sabahları 3 bardak içiyorum diğer aralarda demlemeyi kestim ama türk kahvesinden malesef uzaklaşamadım çok seviyorum günde iki kez içiyorum kolayıda bi bardaktan fazla içmemeye gayret ediyorum ama :))))))))))
inşallah yeterli gelir

Ben kola zaten sevmem, içmem ama çayı da kahveyi de içtim hamile kalana kadar.
Ama hamile olduğumu öğrendiğim 15 gündür kahveyi tamamen kestim, çayı da bir bardağa indirdim.

dinamiss, cok sevindim senin adina, demek 15 gun once aldin guzel haberi! saglikla kavusursun insaallah bebegine... cicekcik sen de hamile misin? azaltmaya gayret ettigini soylemissin ama calismalar devam mi ediyor yoksa bebis geldi mi, tam anlayamadim... valla ben daha hala calisiyorum, bi gelisme olmadi da kabahati ictigim caylara mi atsam acaba diye anlamaya calisiyorum. yerimseniben ama demek ki, dinamiss gibi kafeini kesmeden de hamile kaliniyormus gayet de... ihtimali azaltabilir diye cok kafaya takmistim bu meseleyi ama herhalde kafaya takmak kafeinden daha zararli, di mi? fisfisfis

dinamiss, cok sevindim senin adina, demek 15 gun once aldin guzel haberi! saglikla kavusursun insaallah bebegine... cicekcik sen de hamile misin? azaltmaya gayret ettigini soylemissin ama calismalar devam mi ediyor yoksa bebis geldi mi, tam anlayamadim... valla ben daha hala calisiyorum, bi gelisme olmadi da kabahati ictigim caylara mi atsam acaba diye anlamaya calisiyorum. yerimseniben ama demek ki, dinamiss gibi kafeini kesmeden de hamile kaliniyormus gayet de... ihtimali azaltabilir diye cok kafaya takmistim bu meseleyi ama herhalde kafaya takmak kafeinden daha zararli, di mi? fisfisfis

canımcım keşke hamişim diyebilsem ama kazı çalışmaları sürüyor :)))))
ben bu ay bir tek çayı azalttım oda sabahları içiyorum onuda içmezsem afyonumu patlatamam çünkü çok seviyorum:)))) ama türk kahvesi günde iki kez olmak suretle içiyorum arada kolada içiyorum malesef çok sıcak çünkü yani işte yarı yarıya azaltmadım ama acuk azalttım:))))))))
kafainin fazlasıda yumurtlamaya problemmiş falan filan ama işte hayırlısı şekerim akacak kan damarda durmuyor kaydirigubbakcemile3

olsun canim, azaltmissin ya, bu da biseydir... insaallah bir an evvel calismalar sonuc verir de bebisiniz gelir. zaten birden kesmek dogru degil, cok sarsiyor insani... ben gunde 4-5 bardak kahve, bulursam cay da icerken, son zamanlarda sadece caya dondum; bir bardaginda daha az kafein var diye... bu bile cok zor oldu, bas agrisindan oluyordum, 2-3 gun surdu. ama cayi cok azaltamiyorum, sabahlari uyanamiyorum cunku -ayni senin gibi :içelim:-. aslinda simdiden ne kadar azaltabilsek o kadar iyi bi taraftan da, cunku hamilelik olursa bir bardak caydan yada kahveden fazlasini doktorlar onermiyor. aniden bi mucize olursa, (insaallah :Saruboceq:) birden kafeini kesmek cok zor gelir bana...

canımcım keşke hamişim diyebilsem ama kazı çalışmaları sürüyor :)))))
ben bu ay bir tek çayı azalttım oda sabahları içiyorum onuda içmezsem afyonumu patlatamam çünkü çok seviyorum:)))) ama türk kahvesi günde iki kez olmak suretle içiyorum arada kolada içiyorum malesef çok sıcak çünkü yani işte yarı yarıya azaltmadım ama acuk azalttım:))))))))
kafainin fazlasıda yumurtlamaya problemmiş falan filan ama işte hayırlısı şekerim akacak kan damarda durmuyor kaydirigubbakcemile3

:Saruboceq:
olsun canim, azaltmissin ya, bu da biseydir... insaallah bir an evvel calismalar sonuc verir de bebisiniz gelir. zaten birden kesmek dogru degil, cok sarsiyor insani... ben gunde 4-5 bardak kahve, bulursam cay da icerken, son zamanlarda sadece caya dondum; bir bardaginda daha az kafein var diye... bu bile cok zor oldu, bas agrisindan oluyordum, 2-3 gun surdu. ama cayi cok azaltamiyorum, sabahlari uyanamiyorum cunku -ayni senin gibi :içelim:-. aslinda simdiden ne kadar azaltabilsek o kadar iyi bi taraftan da, cunku hamilelik olursa bir bardak caydan yada kahveden fazlasini doktorlar onermiyor. aniden bi mucize olursa, (insaallah :Saruboceq:) birden kafeini kesmek cok zor gelir bana...

canım inşallahh gelirde minik bebişlerimiz hiç içmeyiz o zaman yeterki gelsinlerrr :Saruboceq::Saruboceq:

ınşallah sen de diğer tüm bekleyen arkadaşlar da en kısa zamanda hamile kalırler kurşunkalemcim.

Ama aynen senin de dediğin gibi stres yapmak, kafayı takmak, hep bunu düşünmek emin ol en zararlısı.
Yani ben de duyduğumda çok şaşırmıştım ama gerçekten de uzun süredir hamile kalmaya uğraşan bir arkadaşıma gittiği doktor demiş bunu. Fiziki bi sounun yok ama stres yaparsan gecikir demiş.

O yüzden siz normal hayatınıza devam edin kızlar, bebiş haberi alınca bırakırsınız kafeini nasılsa:))

kızlar bu soruyu az önce nette araştırdım ama gebelikte kafein die araştırdım.hamilelikte günde 300-400 mg dan az alınırsa kafein bi zararı olmuyormuş bana kalırsa hamilelik önceside bi zararı yoktur sadece aşırıya kaçmamak gerekiyor.bence içtiğiniz bardakta nekadar kafein olduğunu bi araştırın ona göre çay kahve felan içmeye devam edin.mesela ben türk kahvesi hastasıyımdır.bir fincan kahvede 60 mg kafein varmış ama bir fincan nescafede 135 mg kafein varmış çayı araştırmadım onada siz bakıverin :))

kızlar her şeyin aşırısı zararlı. ben kola içmezdim zaten ama siz de kesinlikle içmeyin tavsiye etmem zaten zararlı bir içecek. sıcak demişsiniz ama sıcakta bir sürü alternatif soğuk içecek var ayran meyve suyu soda... illa kola mı içmek lazım serinlemek için?
ben her gün bir fincan kahvemi içtim, özellikle erkekler için kahve önemli. çay da içtim ama abartmadım hamile kaldıktan sonra da çayı sadece çok açık ve limonlu içtim o da günde en fazla 2 bardak; kahve ve sigarayı hayatımdan tümden çıkardım. hiçbir katkılı ürün kullanmamak lazım çünkü. hazır meyve suları meyveli maden suları katkı maddesi içerdiği için özellikle ilk 3 ay tavsiye edilmiyor özellikle ilk 3 ay çok dikkat etmek lazım hatta maydonoz ve taze nane de tüketmememiz öneriliyor.

aycacan, dogru soyluyorsun, nede ne kadar kafein var bilmekte fayda var. internetten arastirdim ben de, soyle rakamlar cikti onume. 300 mg. kac bardaga denk geliyor, herkes kendi hesaplayabilir.

- Bir fincan filtre kahve - 120 mg. kafein
- Bir fincan espresso - 100 mg. kafein
- Bir fincan cappuccino - 100 mg. kafein
- Bir fincan Türk kahvesi - 60 mg. kafein
- Bir bardak demleme çay - 20–110 mg. kafein (koyuluguna gore degisiyor)
- Bir kutu icetea - 70 mg. kafein
- Bir kutu kola - 30–50 mg. kafein
- Bir kutu diet kola - 40–50 mg. kafein
- 60 gr. çikolata - 10–50 mg. kafein (kakao miktarina gore degisiyor)
- Agri kesici ve bazi soguk alginligi ilaclarinin bir tabletinde - 30 mg. kafein

X