hamile kalmadan önce doktor muayenesi:)

minikgelin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2011
8.135
2.082
doktordan geldim azcık söylediklerini sizle paylaşayım dedim belki işinize yarar...
-en önce folik asit kulan dedii hamile kalınca bebegin bedensel zihinsel engellerini önler dedi..
-sonra ultrasonda muayene etti birsürü yumurtlamışım bugunde yumurtlamamın son günüymüş (13-14-16. gün birlikte olduk eşimle umarım olmuştur,acaba bugun son günü ya degerlendirsemmi )
-adetten itibaren 10-17.gün yani 8 gün deneyin dedii.. 2-3 gün arayla onu öncesi ve sonrasııı hamile kalamazsın dedii..
-1 sene boyunca deneyin eger olmazsa bebek eşinizle gelin kontrol ederiz sizi dedi( 3. ayımız denemede)

Cnm inş bian önce bebeğini alırsın kucağına. Ve bu verdiğin bilgiler çoğu kişiye yarayacaktır eminim.. Sormak istediğim şu bende yeni daha 3 haftalık bir anne adayı olark hamile olduğmu duyar duymaz folik asit aldım. çünkü burda bunun faydalarını herkesin aldığını çok okudum. Ben yemeklerden sonra alıorum bi sabah bi öğlen günde 2 kez alıorum tok karnıma yani. Henüz doktorla görüşmediğim için net bilgim yok senin doktorun bu konuda bişey söyledimi cnm ne zaman alınması gerekiomuş

cnm hayırlı olsun darısı bekleyen herkese inş:)
3 ay kesin kulancaksın cnmm yalnız sabah ögle deil..sabah akşam tok karnına alcaksın:)3 aydan sonra doktorun sana söyler devam edip etmiyceni.. ama 3 ay kesin kulanmalısın çünkü bebege o sıra lazımm beyin gelişimi bedensel ve zihinsel özür olmasın diye:)zaten çok faydalıı magnezyum vitamin kalsiyum varmışş 9 ay boyuncada alsan bşy olmas sanırım:)ben hamile olmadıgımdan okdr ayrıntı soramadım ama 3 ay kesin kulanılması gerekiyormuş:)

canım bana doktorum günde 3 kez tok karnına kullanmamı söylemişti 4. aya kadr kullanıyosun ondan snra değişi farklı bir ilaç veriyo sana duruma göre...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…