hamile kalmadan diş bakımının önemi nedir?

ndk

pamuk oğlum EYMENimm :))
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2008
4.677
1
39
arkadaşlar hamile kalmadan önce diş bakımının önemi nedir? gebe kalmak istiyorum tedavi görüyorum, dolgu yapılması gereken 2 dişim var. bebek tedavisinden dişçiye gitmeye zaman bulamıyorum. gebelikte diş bakımının çok önemli olduğunu duymuştum nedir önemi bilgi istiyorum???? hamileyken diş tedavisi yapılamıyomu????

İlk 3 ay hiçbir müdahale yapılamıyor. 2. üç aylık dönemde ise çok ağır durumlarda tedavi yapılıyor. Benimde dolgu yapılması ve çekilmesi gereken 2 dişim vardı ama tam o sırada hamile kaldığımı öğrenince yaptıramadım. Doktoruma sordum. Eğer seni aşırı rahatsız etmiyorsa bekle lütfen dedi...

acaba sebebi ne ki anlamadım ben :S

cnm aynı dert benimde basımda var (allah beterinden saklasın) ama maalesef korktuğum için gidemiorum dr.a 2 kez ön alt 2 diş kökünden ameliyat geçirdim cok acı cektim son gittiğimde kanal tedavisi oldum (gecici dolgu ve pamuk var hatta suan dişlerimde korkudan gidemiorum) dr ameliyat tekrarlanıcak ve alt 4 diş çekilip yerine protez yapılıcak dedi baska sansın yok dedi :çok üzgünüm: eğer hamile kalırsan hamilelikte dişler dahada hassaslaştığı için rahatsızlanabilirsin anitibiyotik kullanamazsın ağrı kesici kullanamazsın operasyonda yapamayız başına iş alırsın dedi çünkü bunların hepsi bebek için zararlı seyler :çok üzgünüm: bende bunları bildiğim halde bebek çalışmalarına devam ediorum ve diş tedavimi olmuyorum hayırlısı inşallahh :Saruboceq:

canım benimmm senin problemin daha üzücüymüş yaa hiç düşünmemiştim hamileyken dişim ağrır antibiyotik içemem ne yaparım ben diye, iyi oldu bilgilendirmen, gitmemiz lazımm ama işten izin alamıyorumki ne yapcam ben yaa ((

canım bilgilerin için çok sağoll, umarım hamileyken kimsenin dişi ağrımaz çok zor olur sanırım, diş ağrısı gibi bi ağrı çekmedim ben hiç bu dünyada (((

canım bilgilerin için çok sağoll, umarım hamileyken kimsenin dişi ağrımaz çok zor olur sanırım, diş ağrısı gibi bi ağrı çekmedim ben hiç bu dünyada (((

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…