hamile kalmadan diş bakımının önemi nedir?

ndk

pamuk oğlum EYMENimm :))
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2008
4.677
1
39
arkadaşlar hamile kalmadan önce diş bakımının önemi nedir? gebe kalmak istiyorum tedavi görüyorum, dolgu yapılması gereken 2 dişim var. bebek tedavisinden dişçiye gitmeye zaman bulamıyorum. gebelikte diş bakımının çok önemli olduğunu duymuştum nedir önemi bilgi istiyorum???? hamileyken diş tedavisi yapılamıyomu????

İlk 3 ay hiçbir müdahale yapılamıyor. 2. üç aylık dönemde ise çok ağır durumlarda tedavi yapılıyor. Benimde dolgu yapılması ve çekilmesi gereken 2 dişim vardı ama tam o sırada hamile kaldığımı öğrenince yaptıramadım. Doktoruma sordum. Eğer seni aşırı rahatsız etmiyorsa bekle lütfen dedi...

acaba sebebi ne ki anlamadım ben :S

cnm aynı dert benimde basımda var (allah beterinden saklasın) ama maalesef korktuğum için gidemiorum dr.a 2 kez ön alt 2 diş kökünden ameliyat geçirdim cok acı cektim son gittiğimde kanal tedavisi oldum (gecici dolgu ve pamuk var hatta suan dişlerimde korkudan gidemiorum) dr ameliyat tekrarlanıcak ve alt 4 diş çekilip yerine protez yapılıcak dedi baska sansın yok dedi :çok üzgünüm: eğer hamile kalırsan hamilelikte dişler dahada hassaslaştığı için rahatsızlanabilirsin anitibiyotik kullanamazsın ağrı kesici kullanamazsın operasyonda yapamayız başına iş alırsın dedi çünkü bunların hepsi bebek için zararlı seyler :çok üzgünüm: bende bunları bildiğim halde bebek çalışmalarına devam ediorum ve diş tedavimi olmuyorum hayırlısı inşallahh :Saruboceq:

canım benimmm senin problemin daha üzücüymüş yaa :KK43: hiç düşünmemiştim hamileyken dişim ağrır antibiyotik içemem ne yaparım ben diye, iyi oldu bilgilendirmen, gitmemiz lazımm ama işten izin alamıyorumki ne yapcam ben yaa :KK43:((

canım bilgilerin için çok sağoll, umarım hamileyken kimsenin dişi ağrımaz çok zor olur sanırım, diş ağrısı gibi bi ağrı çekmedim ben hiç bu dünyada :KK43:(((

canım bilgilerin için çok sağoll, umarım hamileyken kimsenin dişi ağrımaz çok zor olur sanırım, diş ağrısı gibi bi ağrı çekmedim ben hiç bu dünyada :KK43:(((

X