Hamile kalınca psikolojik olarak cinselliğe sınır koyuyorum nasıl aşabilirim

Yagmur9248

Guru
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2011
483
84
Merhabalar hamile olduğum dönemlerde ilişki esnasında sanki kötü bir şey yapıyormuşum gibi hissediyorum bu bebeğe zarar verme korkusunda değil ama içimde bebek olduğu düşüncesi ve o an ilişkiye girme düşüncesi beni garip yapıyor. İlk kızımda öyleydi şimdi hamile olduğumu öğrendim yine aynı duygulara girdim rmzirme dönemi bitene kadar atamıyorum kolay kolay bu şeyi üstümden ama hamile olmadığım emzirmedim dönemlerde böyle sorunum yok. Bunu aşmam gerekiyor ama var mı benim gibi olan resmen bebeğimden utanıyorum sanki değişik hissediyorum kendimi veremiyorum öyle olumca da. Kadınlık duygumdan cok annelik duygum ağır basıyor oysaki ikisi de olması lazım mantıklıda değil ama nasıl aşıcam bilemedim

Cinsellik evli olduğunuz, sevdiğiniz kişi, çocuğunuzun babasıyla ayıp ya da utanılacak bir şey değil. Karnınızdaki bebeğiniz düşündüğünüz gibi buna şahit olup hissetmiyor. Emzirdiğiniz bebeğiniz de görmesin, duymasın yeter. Bu sizin ilişkinizin düzgün devam etmesi için de gerekli.
Yanlış bir inanış var sanırım sizde. Genelde aileler veriyorlar bunu küçükken.
Bence inanışı değiştirmek adına bir terapistle görüşseniz kolaylıkla yenebileceğiniz bir sorun.

Hamilelikte o piskoloji olabilir de emzirme dönemi o duyguya kapılmanız normal değil. Evet bir annesiniz. Ama sizi annede yapan cinsellikti güzeldir. Yatakta anne olduğunuzu unutun😄

X