hamile kalamamakdaki tek problemim(hastaligim) stres

mon_amour

Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2013
363
3
34
evet arkadaslar butun testlerim hsg filmim hepsi cok sukur ki tertemiz gel gorelimki kafam temiz olmadigi icin surekli strese sokdugum icin aaa bu ay mi aaa yok bu ay yok neden yok soyle boyle diye diye 3 yilll bitti ya stresimi nasil yenecegim
sizler nasil yendiniz bu stres problemini kafami nasil dagitip toparlayacagimi biliyorum bana oneride bulunun lutfennnnn
benim gibi olaniniz varmi bari birbirlerimizi rahatlatalim konusarak

bu ay klomen + progestan tedavisine basladim insallah faydasini gorurumn arkadaslar stresimi klomen yener ve vesile olur insallah

mrb arkadaşım seninde dediğin gibi stres olunca çocuk olmakta geckiyor benim bir arkadaşım vardı aynı sizin durumunuzdaydı her ne kadar kafaya takmıyom desede çocuk olayını çok sıkıntı ediyordu. arkadaşımın kafasını dağıtmak için için onu yalnız başına bırakmıyorduk sürekli ya onun yanına gidiyodum ya da onu çağırıyodum sonradan hamile kaldı şimdi çocuğu 2 yaşında.... sizde kafanızı dağıtacak meşgul edecek şeylere yönelin dilerim en kısa zamanda allah sanada hayırlı evlat versin...

kendimi okumyormuşum gibi oldum bir anda o kadar stres yapıyorum ki yumurtam oluşmadı geçen ay 2 gün regl oldum dr bile dedi yani 3 senedir olmuyor bizimde çok canım sıkılıyor bu ayın 6 sında aşılama yaptırdım ama dün akşam regl oldum çok üzüldüm çok ağladım da herkes yazıyor takmayın vs vs ama nasıl takmıyorlar işte onu anlamıyorum bir türlü atamıyorum kafamdan bebek düşüncesi harici iş yerindede çok stresliyim sürekli problem yaşıyorum olmuyor bi türlü yapabilen varsa aydınlatsın bizi lütfeenn

Allah razı olsunnn arkadasım arkadasınız sanslıymış sızın gıbı bır arkadası oldugu ıcın ama malesef benım yasadıgım yerde yok yanı stres yapmak ıstemıyorum zorluyorum kendımı ama ıste malesef

Aynen cnm benım millete soylemesi kolay kafanıza takmayın derken ama ıste bızım elımızde degıl
Sadece ben rahtladıgım ortam benım gıbı cocuksuz arkadaslarlar olunca vede kur-an sohbetlerine katılınca
Iste orda anlatıyorlar bızım mukafatlanacagımızı ı benı teselli edıyor onun dısında hıc bısey alıkoymuyor benı bubcocuk stresınden maalesef ınşallah hep bırlıkte yenerızde hepbirlikte hamıleyızzzzz dıeeee yazarızzzz ınsallah

o da bişey inan bana benim anlatabileceğim arkadaşlarım evli değil yani anlamıyorlar maalesef e işyerindekilerle de muhatap değilim bazen sinir krizi geçirme noktasına geldiğimi hissediyorum etrafımdaki benden sonra evlenmiş akrabalarım arkadaşlarım vs hep bebek sahibi oldu o kadar da kolay oldular ki inanasım gelmiyor bazen ne tedavi ne başka bişey ilk aylarında hamile kaldılar çok canım yanıyor...

Cnm o hepımızın cevresinde var hamıle olanlar felan benden 3 ay sonra evlenen bır arkadasım 2 cocugu var sımdı 3 ıcın dusunme aşamasında ama ben daha 1 bıle kısmet olmadı napalım arkadasım dunyada demekkı bu bızım ımtıhanımız sabırlı olmamız lazım ama elbet bır yolu vardır bubsabrın bol bol dua etmek lazım ınşallah rabbım de kabul ederde boyle başkalarının cocuguna hamıle kadınlara hasretle bakmayız ben ınanıyorum bebışlerımız olacak ama ben olana kadar sadece stres etmek ıstemıyorum bunuda basaramıyorum ıste

zaten bir yere kadar bişeyler yapabiliyoruz 2 defa aşılama yaptırdım olmadı şimdi dr la görüşüp tüp düşünüyoruz ama o da nerede yapılacak belli değil işten izin almak sorun yolculuk sorun Allah sonumuzu hayır etsin inşallah tez zamanda nasip olur hepimize...

. eylül ayında kürtaj oldum..sonra korunduk. 3 aydan sonra ilk defa bu ay korunmadık..ben bu ayda reglim 2 gün kahverengi akıntı şeklinde gelmişti..öyle cok fazla kanama olmamıştı. adetime 2 gün varken idrar testinde silik çizgi gördüm. adetim gelmeyincede kan testi yaptırdım. degerim 24 cıktı. sonra degerim 18 sonra 6 derken adet oldum.. acaba saglıklı bi regli gecirmediğim için mi kimyasal gebelik oldu..anlamadım dogrusu..

Sizi cok cok iyi anliyorum kolay dil biliyorum ama sakin kendinizi strese sokmayin nolur kendinizi hem bedenen hem ruhen cokertiyorsunuz...hem ne guzel arkadasim kontrollerini olmussun tahlilelerinde temiz cikmis hic bir sorunun yok burda oyle sorunlar duyuyorumki dun okudum bir bayanin miyomu var tupler kapali hormonlar bozuk ustelik erken menepoz teshisi konulmus birde esinde problem var onun imtihan oyle seninkide farkli....gercekten stres cok cok onemli faktor inan bende bir kac ay oncesine kadar ya insan dusunmeden stres yapmadan nasil durum diye dusunuyodum elimde dildi saniyodum ama elimde imis resmen beynimle savas yaptim kizlar her aklima gelisinde kendime mani oldum tek sorunun bebekmi dedim kendime spora basladim 3 ayaim dolmadan 12 kilo verdim bedenen inceldim inceldikce kendime guveneim dahada geldi belki bebis benim elimde dil ama zayiflamak benim elimde dedim sonra uzun suredir kitap okuyamiyordum 250 liraya bir suru kitap aldim yani kafami bos birakmamaya calistim farkli ortamlara girin farkli hobiler edinin kesinlikle spor yapin bedenenden cok zihnen cok rahatlstiyor insani sinirlendigim yada kafama bisi taktigim an kosu bandina cikiyorum tempomu artira artira yuruyorum sporum bitince adeta beynim formatlanmis gibi oluyorum...dedigim gibi spor bu konuda size cok yardimci olucak birde maneviyatinizi guclendirmenizi tavsiye ederim cunku ibadet ettikce Allaha yaklasiriniz ona siginirsiniz basinizda olan seylerin ondan geldigini bilmek tevekkul etmek sizi rahatlatir...bu arada hemen hamile kalan kadinlarada gercekten aklim ermiyor benjm cevremdede var bakiyosun daha evleneli iki ayi dolmadan hatun pat hamile kalmis gorumcem ornegin pkolu 120 kilo kadin istedigi ayda hamile kaliyor...nasip kismet herkesin imtihani farkli iste kimi evlatla kimiside evlatsizlikla Allah gonlunuzden geceni hayirli kilip nasip etsin nur topu gibi bebeklerle sizi anne yapsin

amin aminnn aminn insallah hayirlsiyla tez zamanda cok guzel anlatmissiniz ama iste bu yaziyi okurken ve 1 saat icinde beyin tikkkkkkkkkk otamatik olarak dusunmeden edemiyor bende cok sukur eden biriyimdir ama isss bu cocuksuzluga gelince insanin elinde olmuyo adeta sen susup icindeki ses konusur oluyor surekli beyini ttetikliyor tabiki kendimizi dagitacak bir suru aktivite var ama iste ona da zman ama beyin vucut gibi degil spor yaparkende baska bir isle ugrasirkende beyin odaklandigi seyi tetikliyor malesef tekkkk ilacccc rabbiimin bizlere verecegiii sabirdir isyan ettmiyoruz hasa ama iste rabbim hepimizze bir an once nasip eder baska gonlunuzde bisey varsa rabbim onuda nasp etsin insallah
bu arada siz kac yilllik evlisiniz ve sizde bebek istiyormusunuz

o kadar güzel anlatıp dogru yerlere deginmişsin ki.. kürtaj olduktan sonra ilk adetimi ne zman alacam günler nasıl gececek diye çok söylendim..sonra dediğin gibi hiç ugrasacak seyler edindim kendime..hergün yürüyüşümü yapıyorum..mutlaka haftada 1 kitap okuyorum haftada bir yoga yapıyorum. resim kursuna başladım hiç yeteneğim yokken :)) ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.. ilk adetimi oldum.. üzerine 2 ay daha gecti..sabırsızlıkla ilk adetimi olmayı bekleyen ben. 3. adetten sonra korunmayı bıraktım..hoş bu ayda kimyasal gebelik gecirdim.. artık bu kimyasal gebeliğin şokunu atlatmak için keman kursuna mı başlasam diye söyleniyorum eşime :)) bana bu yaptıklarım cok iyi geldi...kesinlikle tavsiye ediyorum..

bende oyleydım cok taktım benım cocugum olmayacak ben kısırım deyıp duruyodum sureklı umıtsızdım cok stres yapıyodum sonra baktım olmuyo bıraz dını yonlu kıtaplar okumaya basladım gercekten ıse yarıyo dunyanın duzenını cozdukce dusunmemeye olmayacaksa bıle kabullenmeye baslıyosun ve hıc beklemedıgım ayda hamıle kaldım bugun 8+1 gunluk hamıleyım rabbım sanada hayırlısıyla nasıp eder ınsallah

ayyy masalllaah rabbiim sag salim kucagina almayida nasip etsin insalllaaahhh bende sadece oyle kafamda rahatlayabiliyorum cok sukur rabbime insallah bizlerde bir gun anne olacagizzz insalllaaahhh
ya bi sorum var boyle stres edipde hamile kalanlar varmi yoksa mecbur cikarman mi lazim kafandan ?

yazılanları okudum herkes o kadar haklı ki ertürkesra canım sanada hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin darısı bize olsun dua et bize de
herkesin sınavı farklı der eşim ben ne zaman herkesin pat diye çocuğu oluyor diyince e x in ne sorunu var hayatına bak dediğimde bilemezsin şimdi olmaz ilerde olur belki de vardır biz bilmiyoruzdur filan der çok istiyorum kafamdan atmayı düşünmemeyi kendime telkin mi yapsam çünkü çalışıyorum zamanım yok spora kitap derseniz zaten sürekli okuyorum o yüzden o nötr kalıyo sanki bana yani şöyle oluyo kitap okurken bi farkediyorum gözlerim okuyor ama kafam başka yere kaymış vs vs

Ben bes bucuk senelik evliyim iki kizim var ilk kizim cok zorlamistir beni bir bucuk sene ugrastim diyebilirim hamile kalmadan son bir kac haric cokda kafayi takmadim aslinda olsada olur olmasada olur dedim sonra baya baya takmaya basladim uc dort ay resmen piskolojim bozulmustu her ay basi zamaninda kendimi kasa kasa adeetimi geciktirirdim kendimi her ay hamileyim bu sefer oldu diye kandirirdim resmen negatif olan idraf testlerime ragmen...beyin oyle bir organki dusunce guxuyle bile vucudumun dengesini bozabiliyosun sonra bu yogun stresden dolayi adet duzenim sapti...derken bir ay esimin dukkan tasinmasiyla ugrastik ikimizde baya mesgul bir ay gecirmistik hatta afedersin ne ara ilk kizi yaptik anlayamadik iki sene icinde cocuk dusunmedigim tek ay o aydi topu topu o ay iki yada uc kere esimle birlikte olmusuzdur o ay kizima hamile kaldim diger kizim cok ugrastirmadi buyuk kizim yedi aylikti hamile kaldigimda simdi ucuncuyude yapmak istedim bir senedir korunmuyorum ama olmuyor iki kere ultrason +kan tahlili yaptirdim troidim biraz sinirda yuksekde dil yavasda dil ilaca gerek yok dedi doktor ultrasondada rahim kalin +2, 5 cmlik bir kist var denildi kisti dojyor onemsemiyor adetle atilir dedi bakalim yirmi kilo fazlam vardi ondan fazlasjni verdim bakalim ben elimden geleni yapiyorum gerisi rabbi e kalmis ne eylerse guzel eyler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…