Hamile değilim ama bende hıkayemı yazmak istedım

bu yeni süreç iyi gelecek sana canım sen hiçççç merak etmeee:=))))

HAMİLE DEĞİLİM ARKADAŞLR AMA BEN DE SIMDIYE KADAR YAŞADIKALRIMI YORGUNLUKLARIMI YAZMAK İSTEDIM İNŞHAMİLEYIM DİYEDE YAZMAK NASİP OLURDA ONUDA PAYLAŞIRIMBURDA SİZLERLE.

EVLENDIGIMZ İLK YIL HAMİLE KALMKTAN ÇOK KORKUYORDUM.
ÇOK KORKUNÇ BİŞEY GELIYODU GEBELIKBANA ÇOKTA UZAK BI FIKIRDI.CUNKU DAHA ÇOK KUCUKTUM KUCUK YAŞTA EVLENDIM ÇUNKU.BUNLARI YAŞAYACAGIMIBILSEYDIM KORUNMAZDIM GALIBA.TEMMUZDA EVLENDIK BISONRAKIMAYISATA KORUNMAYI BIRAKTIK YAKLAŞIK ON AY SONRA.
NEYSE..

korunmayı bıraktık.korunmAyı bıraktıgımzdan galıba kasıntı oldu bnde Şİfaya gİtİtk.kadın doguma,daha 1yılık evlı bİle deĞİldİk Çocuk İstİyonuz mu dedİ DOKTOR TEYZE bıze evt dedİk bana ultarson eŞİme sperm testı yaptı hemn..
EŞİnde sorun var nOrmal yolla gebe kalamzssın dedı ya bıraz bekleyın daha yenı bırakmısızn korunmayı dmesı gerekmıyomuy du daha 1yıllık evlı deĞİlken muthİŞ bİ Şok yasadık.tabı cahılız ozman cahıllık var toyluk var ne yapcagımız sasırdık.
Burda devlet hastanesıne geldık ona anlAttık bıze ozel bı yer sÖledİ buraya gelın sperm testİnİ yenıeyın dedİ.gİtmedık tabı.
Sonr a eŞİm ege unıv gıttı 2ay sonraya gun vermİŞ sene 2ay gectı eylulde gİttİk tekrardan.
Nasıloldugunu anlamAdAn tup bebek tedavısinin İÇİnde bulduk kendımızİ bız habİre tahlıl yaptıryoruz ssk kdan faydalnmkİ Çİn yesılyurdu tepecıgı bırakmadık .
Sonra ben İŞe baŞladım kaldı bızım tahlıller.kımsede bıze eŞİnİn amelİyat olması gerek demedİ.

NESE SONRA BEN İŞE BAŞLADIM KALDI HEPSI.KORUNMAYI BIRAKTIKTAN 10AY SONRA SUBATTA HAMİLE KALDIM TAM SOMESTR OLSUN ARA TATILDE GIDeRIZ TAHLILLERE TEDAVIYE DIYE DUSUNUYODUK.
TABI HAMİLEIK OLDU YA BIZ OLUMSUZ BIşEY DÜŞÜNMUYORZ EŞİM GİTTİ EGE DEN DOSYAMIIZı ALDI BIDE HAVA YAPIYOR SİZ nORMLOLMAZ DEDİNZ AMA BAKIN EŞİM HAMILE DIYOR

İLK KONTROLDE BISEY YOKTU 2.KONTOLDE BEBeGIN SAĞLIKSIZ OLDUGUNU ÖGRENDIK TABI ADINA BEBK DENiRSE.
SONRA YINE DOKTOR DOKToR GEZDIK CENTRAL HOSPITALE GİTTİK NEHIR HANIM VAR ORDA.KAN TESTI İSTeDI DEGER ÇOK YUKSEK 2 HAFTA DAHA BEKLEYElIM DEDI Bİ UMUT İŞTE.AMA SONU KURTAJ. VE KURTAJDaN SONRA DUZENE GIRMEYEN KANAMALAR.
GİDİYORUM DOKTOR BISEY YOK DIYOR 40.GUN BI KAN BI KAN GELDI AKIYOR RESMEN.
EYLUL DE BAŞKA BI DOKtoRA GITTIK ALSANCAGA.
İÇERDE PARCA KALMIŞ DEDI İLAÇ VERDI ONU KULLANDIM ÇOK SUKUR YOGUN VE DUZENSIZ KANAMALAR KESILDİ.
AMA BU KEZ DE İLİŞKİ SIRASINDA KANAMA DEVM EDIYOIR.GİDİYORUZ ALSANCAGA YOK DIYOR SENDEN DEĞİL DİYOR ALSANCAKTA KI DOKTOR GEBELIGIN SAĞLIKSIZ OLMASI EŞİNDEN DEKAYNAKLANIYOR OLABILR DEDİ UYAR DIBIZI OKONUDA SAĞOLSUN YANI.Bİ DOKOTR ÖNERDI DOKOTRLAR SİTEİNDE.ORDAN ÇIKTIK HEMN O DOKOTRA GİTİK EVT DEDI VARIKOSEL VAR DEDI.AMELIYAT DEDİ.RAMAZN GİRCEKTI RAMAZANDAN SONRA OLSA DEDIK GEC OLUR DEDI.1BUCUK MILYAR FIYATSÖLEDI BIZE ADAM DOKTOR GİBİ DOKTOR AMA PROFYANI.ÖZELDE YAPCAKTI AMELIYATI.EŞİM GİTTİ EŞİM BUKEZ ŞİFAYA GİTTİ.ODA VARIKOSEL VARDEMİŞ.

EŞİME YONELDIK BİZDE.KURTAJDAN EŞİMİN AMELIYAT OLMA SI 1YIL YIL SURDU.
1YILSONRA AMELIYAT OLDU EŞİM. EŞİM AMELİYAT OLDU GECTI BENIM KANAMA DEVAM EDIYOR GİDİYORUZ DOKTORA BIZDEN DEĞİL DİYOR EŞİMİN DOKTORU DA BİZDEN KESINLIKLE DEĞİL DİYOR :)
SANKI GÖKTEN İNİYOR KANAMA TÖBE TÖBEE.
GECEN YIL SUBAT MART GIBI BURADA BI DOKTORA BAŞLADIM (HAMİLLEIGIMDE GİTTİĞİM İLK DOKOTRDU.ANLATTIM DURUMU HORMON TAHLILI İSTEDI ODA.PKO VAR KANAMA ONDN DEDI INANDIK, BİDE ZYIFLA DEDI.ZAYIFLADIM.
2AY YUMURTA TAKIBI YAPTI BOŞYERE.SONUÇ YİNE OLUMSUZ.

sonra temmuz da İrenbeye gİtİtk dİlek hanımın adını duydum kkda saĞolsun o arkadaŞtan. ona anlattık baŞta oda gÖremedı eŞİm dedı İnanın kı mılyar İstesenız vercm buna bı Çozum bulun dedı.
smear alındımı dedı doktor kotu hastalıktan suphe etmeye baŞladı artık yok dedık smear alalım dedı smear cubugunu deĞİrİnce kanama oldu bnde.
Yaravar deı Çokİnce bıyerde dedı.adet bııtimınde gel donduralım belkı gebelık vardır dedı ok dedık sonra gıttık yarayı donuruttu.
Ogun bugundur Çok sukur kanama sorunu kalmadı.

Ocakta yenıden bı doktor bulduk ona gıtıtk yıne tahlıller rahıjm fılmı hersey yıne normal yumurta takıbı catlatma tedavısı dedı.
İlk ay yaptırdık sonrakı ay muayene ucretını bir kaçgun sonra veebılcektık eŞİm dokotru aradı bıkaÇgun sonra versem dıye doktor yan ÇİzmİŞ yoık muhasebe gırısi hemen yapılıyo ..da mırın kırın etmİŞ.sonra sİz bu ay dınlenın madem eŞİnİz dİnlensın madem demİŞ :)

gecen ay gıtmedık .yenı dokotr arask bukez yumurta takıbıiçin gunu kacırmış olacaktık.oyuzden yenı doktorda aramdık.
buay içinde artık tek bı doktorla kalmak istemıyrouz ne eşim acısından ne de benım acımdan.artık bı tup bebek merkesinde başlamak en iyisi galıba.
ege unıversıtesınde ege hanım varmış onu ardım bugun sekreteri dosyanız var mı dedi :)
var deım.

dosyayı bulup aradı benı.dusugumu söledım ege hanım dosyanızı incelesın arıycaz sizi dedi.
yenı bı macera daha başlıyor bakalım..
Bakalım onuzmdekı aylarr ne gÖsterır.
iştee böle tum bunlar 4yılın içinde oldu bıttı 1ay sonra tam tamına 4yıllık evli olucaz.

AMA BİZ ARTIK ÇOK YORULDUK YAA
HEM YORULDUK HEM YOLUNDUK HEMNDE YOĞRULDUK.
ELBETTE HERSEYIN BI ZAMANI VARHERŞEYIN EN HAYIRLISINI EN HAYIRLI ZAMANINI BİLEN Bİ TEK RABBIM VAR.AMA İNSANIZ İŞTE NEFİS TAŞIYORUZ KIMI ZAMAN ÇOK ZOR GELIYOR. YINEDE RABBIM İSYANKARLARDAN ETMESIN BİZİ.BİZİ SEVSIN BIZI YOLUNDAN AYIRMASIN KALBIMZDEN SEVGISINI EKSIK ETMESIN.
VE İSTEYEN HERKESE HAYIRLI ELİ AYAGI DÜZGÜN EVLATLAR VERSIN.
KIMSEYİ EVLAT ACISIYLA EVLAT HASRETİYLEİMTİHAN ETMESİN .
AMİNNNNNNN

Bu anlattıklarının hepsi 4 yıl içinde mi oldu canım ya:1shok: :1shok:
rabbim en kısa zamanda hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah :Saruboceq: :Saruboceq:
Dilek hanım benimde doktorum ve çok memnunum neden ondan ayrıldın ? bilmediğim bişey mi var?
:uhm:

canım gerçekten zor bir süreç geçirmişsin ama şükür ki inancını kaybetmemişsin..inan herşeyde bir hayır vardır inan ki..Allahım sağlıklı vatana milletine ailesine hayırlı evlatlardan nasip etsin inşallah..halisna arkadaşımızın duasındaki gibi RABBıM VERMEK ıSTEMESEYDı,,ıSTEMEYıDE VERMEZDı..biz elimizden geleni yapalım gerisi Allah a kalmış..

bu arada dr erol diye birinden bahsetmişsin..ben lapar.ameliyatımı ve aşılamamı şifa tüp bebk te yaptırdım..bunların her ikisinede erol tavmergen girdi..hastane ile anlaşması olduğu için..ama ben bu adamla 1-2 kelime anca etmişimdir..anca o kadar da yüzünü görmüşümdür..çok bişi paylaşamıyorsun yani..yengem de özel muayenehanesine başvurdu ama kendisine ulaşmak çok zor..inanılmaz yoğun bir insan..ama işinin ehli olduğunu çok duydum.. ki zaten ameliyatım da olumlu idi Allah razı olsun kendisinden...sana bol şans,Allah kolaylık versin..inşallah tez zamanda hamiş olduğunu öğreniriz

[ı][sıze="2"]bu anlattıklarının hepsi 4 yıl içinde mi oldu canım ya:1shok: :1shok:
Rabbim en kısa zamanda hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah :saruboceq: :saruboceq:
Dilek hanım benimde doktorum ve çok memnunum neden ondan ayrıldın ? Bilmediğim bişey mi var?[/sıze][/ı]

kızz bnde senı arıyodum dılek hanıma senın tavsıyenle gittim :)
tesekkurler .canım ya ssk ile anlaşması yokya oyuzdne bırakmk zorunda kaldık uzulerek :KK43:(

hımm sğl canım erol bey hastanede bakmıyomus galıba o şifadamı calışıyor?
hastanede bakn bı ege hanım varmış.bende ondan randevu alayım dedım ama daha aramadılar bız ararız dedı sekreter

Erol bey evet ege de hasta bakmıyor ama biçok hastada son sözü gene o söylüyor.kendi yerinde hasta bakıyor ama işlemleri Şifa da yapıyor.bı arkadaş daha yazmış ulaşmak zor dıye.Doğru söyluyo genelde yanındaki sej-kreter ve hemşirelerle iletişim kuruyosun onlar hocayla görüşüp seni arıyorlar gerçi o adam için normal çünkü acayip yoğun Türkiyenın heryerınden hastası var.bugun arasan 3-4 ay sonraya randevu alırsın o derece yani.Ama Allah var işinin ehli.ben hamıle kaldıktan sonra arayıp kendısıyle devam edemıyeceğimi bildirdim çünkü direkt kendısıne ulşaman neredeyse ımkansız.gerek görürse o senı arıyo gerçi,ama sen her istediğinde o nu arıyamazsın:1rolleyes:

bumuyani ne kadar zor günler gecirmissin. insallah cektiklerine karsilik piril piril mis kokulu yavrularin olsun. yüzün gülsün. isteyen herkese versin Allah. O'nun hazinesi cok genis, hic eksilmez. bizede versin insallah.

canım bende 4 yıllık evliyim.son 1 yıldır korunmuyoruz.hiç dr a gitmemiştim.bugün ilkkez gittim.ultrasona soktu,kan tahlili yaptırdı ,simir aldı,gelecek olan adetimin 3. günüde tekrar çağırdı kan tahlili için hormonlarıma bakıcakmış ve eşimdende sperm testi istedi.ve bendende rahim filmi istedi(eşimin ve benim sonuçlarımdan sonra ama)bir çok doktora gitmişsin.simir testi için bile çok geç kalınmamışmı.ben özel gazi hasatahanesine gidiyorum(ssk ve bağkurada bakıyo.çok az bi fark alıyo 12 tl kadar.).ayşen hanım var orda dünya tatlısı bi insan.allah sabır versin.kucağımıza almayı nasip etsin bebeklerimiz.daha fazla bizi bu yolda oyalamasın.aminn...

canım bende 4 yıllık evliyim.son 1 yıldır korunmuyoruz.hiç dr a gitmemiştim.bugün ilkkez gittim.ultrasona soktu,kan tahlili yaptırdı ,simir aldı,gelecek olan adetimin 3. günüde tekrar çağırdı kan tahlili için hormonlarıma bakıcakmış ve eşimdende sperm testi istedi.ve bendende rahim filmi istedi(eşimin ve benim sonuçlarımdan sonra ama)bir çok doktora gitmişsin.simir testi için bile çok geç kalınmamışmı.ben özel gazi hasatahanesine gidiyorum(ssk ve bağkurada bakıyo.çok az bi fark alıyo 12 tl kadar.).ayşen hanım var orda dünya tatlısı bi insan.allah sabır versin.kucağımıza almayı nasip etsin bebeklerimiz.daha fazla bizi bu yolda oyalamasın.aminn...

amin canım rabım kımsenın emegını boşa çıkarmasınvereliniortak

canım benim zor günler geçirmişsiniz:KK43:
Allahım inş en kısa zamanda bebişinizi gönderir size.

slm arkadaslar bende hamıle degılım ama 4 yıldır ugrasıyorumesımde sperm bende ıse pko problemı var bu gune kadar cocugum olmuyor dıye pek uzulmuyordum ama artık canıma takeetttı ve buyuk bır sabırsızlıkla artık bnde hamıle kalmak ıstıyorum ve her gecen gun artık umudum yıtırmeye baslıyorum allah hepımıze artıkhayırlısıyla guzel bebısler nasıp etsın allaha emanet olun

Bu anlattıklarının hepsi 4 yıl içinde mi oldu canım ya:1shok: :1shok:
rabbim en kısa zamanda hayırlı bir evlat nasip etsin inşallah :Saruboceq: :Saruboceq:
Dilek hanım benimde doktorum ve çok memnunum neden ondan ayrıldın ? bilmediğim bişey mi var?

canım sızın adınıza cok uzuldum bızımde sızden pek farkımız yok ben elımden geldıgınce ısyan etmemeye calısıyorum ALLAH bız ve bızım gıbılere sabır versin inşallahkaydirigubbakcemile5

kadınlar klubünden önce bunları yaşayan tek benmiyim diye düşünürdüm.ama ne kadar çok bayan var aynı sorunları yaşayan.Bende pos ve kan pıhtılaşması var bi kere bebeğim gelişmediği için 8 haftalıkken alındı.2 yıldır sürekli pos ve kan pıhtılaşması için tedavi görüyorum.iğneler ilaçlar insan gerçekten maddi ve manevi olarak yoruluyor.ama inanıyorumki bunların mükafatını bi gün alacağız.Allah inşallah Sağlıklı hayırlı evlatlar verecek hepimize.

X