Hamile değilim ama bende hıkayemı yazmak istedım

E

EU3

Ziyaretçi
HAMıLE DEĞıLıM ARKADAŞLR AMA BEN DE SIMDIYE KADAR YAŞADIKALRIMI YORGUNLUKLARIMI YAZMAK ıSTEDIM ıNŞHAMıLEYIM DıYEDE YAZMAK NASıP OLURDA ONUDA PAYLAŞIRIMBURDA SıZLERLE.

EVLENDIGIMZ ıLK YIL HAMıLE KALMKTAN ÇOK KORKUYORDUM.
ÇOK KORKUNÇ BıŞEY GELIYODU GEBELIKBANA ÇOKTA UZAK BI FIKIRDI.CUNKU DAHA ÇOK KUCUKTUM KUCUK YAŞTA EVLENDIM ÇUNKU.BUNLARI YAŞAYACAGIMIBILSEYDIM KORUNMAZDIM GALIBA.TEMMUZDA EVLENDIK BISONRAKIMAYISATA KORUNMAYI BIRAKTIK YAKLAŞIK ON AY SONRA.
NEYSE..

korunmayı bıraktık.korunmAyı bıraktıgımzdan galıba kasıntı oldu bnde Şıfaya gıtıtk.kadın doguma,daha 1yılık evlı bıle deĞıldık Çocuk ıstıyonuz mu dedı DOKTOR TEYZE bıze evt dedık bana ultarson eŞıme sperm testı yaptı hemn..
EŞınde sorun var nOrmal yolla gebe kalamzssın dedı ya bıraz bekleyın daha yenı bırakmısızn korunmayı dmesı gerekmıyomuy du daha 1yıllık evlı deĞılken muthıŞ bı Şok yasadık.tabı cahılız ozman cahıllık var toyluk var ne yapcagımız sasırdık.
Burda devlet hastanesıne geldık ona anlAttık bıze ozel bı yer sÖledı buraya gelın sperm testını yenıeyın dedı.gıtmedık tabı.
Sonr a eŞım ege unıv gıttı 2ay sonraya gun vermıŞ sene 2ay gectı eylulde gıttık tekrardan.
Nasıloldugunu anlamAdAn tup bebek tedavısinin ıÇınde bulduk kendımızı bız habıre tahlıl yaptıryoruz ssk kdan faydalnmkı Çın yesılyurdu tepecıgı bırakmadık .
Sonra ben ıŞe baŞladım kaldı bızım tahlıller.kımsede bıze eŞının amelıyat olması gerek demedı.

Son düzenleyen: Moderatör:
NESE SONRA BEN ıŞE BAŞLADIM KALDI HEPSI.KORUNMAYI BIRAKTIKTAN 10AY SONRA SUBATTA HAMıLE KALDIM TAM SOMESTR OLSUN ARA TATILDE GIDeRIZ TAHLILLERE TEDAVIYE DIYE DUSUNUYODUK.
TABI HAMıLEIK OLDU YA BIZ OLUMSUZ BIşEY DÜŞÜNMUYORZ EŞıM GıTTı EGE DEN DOSYAMIIZı ALDI BIDE HAVA YAPIYOR SıZ nORMLOLMAZ DEDıNZ AMA BAKIN EŞıM HAMILE DIYOR

ıLK KONTROLDE BISEY YOKTU 2.KONTOLDE BEBeGIN SAĞLIKSIZ OLDUGUNU ÖGRENDIK TABI ADINA BEBK DENiRSE.
SONRA YINE DOKTOR DOKToR GEZDIK CENTRAL HOSPITALE GıTTıK NEHIR HANIM VAR ORDA.KAN TESTI ıSTeDI DEGER ÇOK YUKSEK 2 HAFTA DAHA BEKLEYElIM DEDI Bı UMUT ıŞTE.AMA SONU KURTAJ. VE KURTAJDaN SONRA DUZENE GIRMEYEN KANAMALAR.
GıDıYORUM DOKTOR BISEY YOK DIYOR 40.GUN BI KAN BI KAN GELDI AKIYOR RESMEN.
EYLUL DE BAŞKA BI DOKtoRA GITTIK ALSANCAGA.
ıÇERDE PARCA KALMIŞ DEDI ıLAÇ VERDI ONU KULLANDIM ÇOK SUKUR YOGUN VE DUZENSIZ KANAMALAR KESILDı.
AMA BU KEZ DE ıLıŞKı SIRASINDA KANAMA DEVM EDIYOIR.GıDıYORUZ ALSANCAGA YOK DIYOR SENDEN DEĞıL DıYOR ALSANCAKTA KI DOKTOR GEBELIGIN SAĞLIKSIZ OLMASI EŞıNDEN DEKAYNAKLANIYOR OLABILR DEDı UYAR DIBIZI OKONUDA SAĞOLSUN YANI.Bı DOKOTR ÖNERDI DOKOTRLAR SıTEıNDE.ORDAN ÇIKTIK HEMN O DOKOTRA GıTıK EVT DEDI VARIKOSEL VAR DEDI.AMELIYAT DEDı.RAMAZN GıRCEKTI RAMAZANDAN SONRA OLSA DEDIK GEC OLUR DEDI.1BUCUK MILYAR FIYATSÖLEDI BIZE ADAM DOKTOR GıBı DOKTOR AMA PROFYANI.ÖZELDE YAPCAKTI AMELIYATI.EŞıM GıTTı EŞıM BUKEZ ŞıFAYA GıTTı.ODA VARIKOSEL VARDEMıŞ.

EŞıME YONELDIK BıZDE.KURTAJDAN EŞıMıN AMELIYAT OLMA SI 1YIL YIL SURDU.
1YILSONRA AMELIYAT OLDU EŞıM. EŞıM AMELıYAT OLDU GECTI BENIM KANAMA DEVAM EDIYOR GıDıYORUZ DOKTORA BIZDEN DEĞıL DıYOR EŞıMıN DOKTORU DA BıZDEN KESINLIKLE DEĞıL DıYOR :)
SANKI GÖKTEN ıNıYOR KANAMA TÖBE TÖBEE.
GECEN YIL SUBAT MART GIBI BURADA BI DOKTORA BAŞLADIM (HAMıLLEIGIMDE GıTTıĞıM ıLK DOKOTRDU.ANLATTIM DURUMU HORMON TAHLILI ıSTEDI ODA.PKO VAR KANAMA ONDN DEDI INANDIK, BıDE ZYIFLA DEDI.ZAYIFLADIM.
2AY YUMURTA TAKIBI YAPTI BOŞYERE.SONUÇ YıNE OLUMSUZ.

sonra temmuz da ırenbeye gıtıtk dılek hanımın adını duydum kkda saĞolsun o arkadaŞtan. ona anlattık baŞta oda gÖremedı eŞım dedı ınanın kı mılyar ıstesenız vercm buna bı Çozum bulun dedı.
smear alındımı dedı doktor kotu hastalıktan suphe etmeye baŞladı artık yok dedık smear alalım dedı smear cubugunu deĞırınce kanama oldu bnde.
Yaravar deı Çokınce bıyerde dedı.adet bııtimınde gel donduralım belkı gebelık vardır dedı ok dedık sonra gıttık yarayı donuruttu.
Ogun bugundur Çok sukur kanama sorunu kalmadı.

Ocakta yenıden bı doktor bulduk ona gıtıtk yıne tahlıller rahıjm fılmı hersey yıne normal yumurta takıbı catlatma tedavısı dedı.
ılk ay yaptırdık sonrakı ay muayene ucretını bir kaçgun sonra veebılcektık eŞım dokotru aradı bıkaÇgun sonra versem dıye doktor yan ÇızmıŞ yoık muhasebe gırısi hemen yapılıyo ..da mırın kırın etmıŞ.sonra sız bu ay dınlenın madem eŞınız dınlensın madem demıŞ :)

gecen ay gıtmedık .yenı dokotr arask bukez yumurta takıbıiçin gunu kacırmış olacaktık.oyuzden yenı doktorda aramdık.
buay içinde artık tek bı doktorla kalmak istemıyrouz ne eşim acısından ne de benım acımdan.artık bı tup bebek merkesinde başlamak en iyisi galıba.
ege unıversıtesınde ege hanım varmış onu ardım bugun sekreteri dosyanız var mı dedi :)
var deım.

dosyayı bulup aradı benı.dusugumu söledım ege hanım dosyanızı incelesın arıycaz sizi dedi.
yenı bı macera daha başlıyor bakalım..
Bakalım onuzmdekı aylarr ne gÖsterır.
iştee böle tum bunlar 4yılın içinde oldu bıttı 1ay sonra tam tamına 4yıllık evli olucaz.

AMA BıZ ARTIK ÇOK YORULDUK YAA
HEM YORULDUK HEM YOLUNDUK HEMNDE YOĞRULDUK.
ELBETTE HERSEYIN BI ZAMANI VARHERŞEYIN EN HAYIRLISINI EN HAYIRLI ZAMANINI BıLEN Bı TEK RABBIM VAR.AMA ıNSANIZ ıŞTE NEFıS TAŞIYORUZ KIMI ZAMAN ÇOK ZOR GELIYOR. YINEDE RABBIM ıSYANKARLARDAN ETMESIN BıZı.BıZı SEVSIN BIZI YOLUNDAN AYIRMASIN KALBIMZDEN SEVGISINI EKSIK ETMESIN.
VE ıSTEYEN HERKESE HAYIRLI ELı AYAGI DÜZGÜN EVLATLAR VERSIN.
KIMSEYı EVLAT ACISIYLA EVLAT HASRETıYLEıMTıHAN ETMESıN .
AMıNNNNNNN

arkadaşım üzülme hayatta herşey çocuk deil onlarsız da mutlu yaşanıyor inan takdiri ilahi ne yapalımm

arkadaşım üzülme hayatta herşey çocuk deil onlarsız da mutlu yaşanıyor inan takdiri ilahi ne yapalımm

yokcanım ya uuzldugum için değil suan sadece bunu yazmk istedı okadr sğl desteğin için

en kısa sekılde yaZmAk ıstedm arkadaŞlr ama kusra bakmayın okuması kolay olsun dıye farklı renklerde kullandıM ama hakkınıız hella edın

neler yaşamışsınız yaa. Allah yardımcınız olsun inşallah herşey gönlünce olur.

canım benim baştan sona okudum...
gerçektende zor günler atlatmışsın...ama yaşanan herşeyin altında bir hayır yatar biliyorsun...
yazının sonunda dedigin gibi herşeyin en hayırlı zamanını bilen RABBİMİZDİR...
bende 4 yılı dolduracagım ekimde.
1 kimyasal gebeligim var ve pkos oldugumu yaklaşık 5 ay önce ögrendim.
4 aydır da tedavi falan olmuyorum...aslında olmam gerekiyor ama eşimin askerligi var daha o yüzden uzaklaştım bebek fikrinden...korunmuyorum ama tedavide olmuyorum şuanda..bakalım...
inşallahhhh en yakın zamanda tedaviye bile gerek kalmadan bebiş haberini alırız gülüm...üzme kendini...çok öptüm.Şeniz

canimsin benim ya hicde kolay diil yasadiklarin seni anlamaya calisiyorum inanki
hakkinizda hayirlisi neysse o olsun insallah canim arkadasim
herseyin en güzeli en özeli gönlünüzce olsun insallah gelecegin anne adayi
umudunu hic yitirme canim benim allahin izniyle senin bize bebek müjdesi verdigin günleride görücez insallah

Yazını okudum ben de..Kendi yaşadıklarımı düşündüm...Bu yolda aynı şeyleri yaşayan aynı zorlukları çeken ne çok kişi var...ıinsan bir kendi bu kadar zorluk yaşadı sanıyor ama herkesinki kendine göre zor işte..Herkesi imtihanı farklı şekilde..Yaşadıklarımız ne kadar zor olursa olsun insan gene de çekemeyeceği yükün kendisine verilmeyeceğini hissediyor bence yani ben böyle hissediyorum aslında ve bu sabrımı kolaylaştırıyor..
Yazının sonundaki yorumun beni etkiledi çok haklısın ve çok doğru bir çizgide ilerliyosun bence..ınsan böyle düşünüyorsa imtihanı geçmeye çok yakındır bence..Kendisi farkında olmasa bile kim bilir ne güzelliklere kavuşmuştur...Şunu unutmayalım ki bu yolda gösterdiğin sabır sonucu elde ettiğin ecir ve ücret,yaşadığım acılarda kıyaslanamayacak decerede çoktur işte bu sebeple o acılar yükleniyor ki merhamet bulutunun gölgesinde kalabilelim
(Ve arkadaşım dua etmeye devam edelim büyüklerden ikinci binin yenileyicisi diyor ki : "kabul olduğu anlaşılıncaya kadar duaya devam etmelidir"duada istediğimiz dilekğin elimize geçmemesi,o duanın kabul olmadığı anlamına gelmezmiş yani her halukarda devam etmeliyiz demek oluyor bu..Silsile-i Aliyye hürmetine edilen duada büyüklerin yardımı bizimle olur.Silsile-i Aliyye(37 isim) için netten araştırabilirsin)

en kısa sekİlde yaZmAk İstedm arkadaŞlr ama kusra bakmayın okuması kolay olsun dıye farklı renklerde kullandıM ama hakkınıız hella edın

Yazını okudum ben de..Kendi yaşadıklarımı düşündüm...Bu yolda aynı şeyleri yaşayan aynı zorlukları çeken ne çok kişi var...İinsan bir kendi bu kadar zorluk yaşadı sanıyor ama herkesinki kendine göre zor işte..Herkesin imtihanı farklı şekilde..Yaşadıklarımız ne kadar zor olursa olsun insan gene de çekemeyeceği yükün kendisine verilmeyeceğini hissediyor bence yani ben böyle hissediyorum aslında ve bu sabrımı kolaylaştırıyor..
Yazının sonundaki yorumun beni etkiledi çok haklısın ve çok doğru bir çizgide ilerliyosun bence..İnsan böyle düşünüyorsa imtihanı geçmeye çok yakındır bence..Kendisi farkında olmasa bile kim bilir ne güzelliklere kavuşmuştur...Şunu unutmayalım ki bu yolda gösterdiğin sabır sonucu elde ettiğin ecir ve ücret,yaşadığın acılarda kıyaslanamayacak decerede çoktur işte bu sebeple o acılar yükleniyor ki merhamet bulutunun gölgesinde kalabilelim
(Ve arkadaşım dua etmeye devam edelim büyüklerden ikinci binin yenileyicisi diyor ki : "kabul olduğu anlaşılıncaya kadar duaya devam etmelidir"duada istediğimiz dilekğin elimize geçmemesi,o duanın kabul olmadığı anlamına gelmezmiş yani her halukarda devam etmeliyiz demek oluyor bu..Silsile-i Aliyye hürmetine edilen duada büyüklerin yardımı bizimle olur.Silsile-i Aliyye(37 isim) için netten araştırabilirsin)

öncelikle hakkında hayırlısı olsun.inan bu sitedeli birçok kadın ben dahil hamile kalabilmek için benzer şeyler yaşadık,Ege hanımı değil ama abisi Erol Tavmergeni tanıyorum ben.ege üni.tüp bebek merkezi başkanı ve türkiyede tüp bebeği yapan ilk kişi.1 kere aşılama yaptırdım kendisine tutmadı,ama bi sonraki ay kendiliğimden hamıle kaldım.ama bence erol beyın uyguladığı tedavının de payı var.inşallah sen de en kısa zamanda kavuşursun bebeğine.

öncelikle hakkında hayırlısı olsun.inan bu sitedeli birçok kadın ben dahil hamile kalabilmek için benzer şeyler yaşadık,Ege hanımı değil ama abisi Erol Tavmergeni tanıyorum ben.ege üni.tüp bebek merkezi başkanı ve türkiyede tüp bebeği yapan ilk kişi.1 kere aşılama yaptırdım kendisine tutmadı,ama bi sonraki ay kendiliğimden hamıle kaldım.ama bence erol beyın uyguladığı tedavının de payı var.inşallah sen de en kısa zamanda kavuşursun bebeğine.

hımm sğl canım erol bey hastanede bakmıyomus galıba o şifadamı calışıyor?
hastanede bakn bı ege hanım varmış.bende ondan randevu alayım dedım ama daha aramadılar bız ararız dedı sekreter

canım gerçekten çok zor şeyler yaşamışsın gerçektenn haniii derler ya yaşamayan bilemez diye aslında gerçekten öyle...belli ki maddi manevi he anlamda yıpranmışsın dilerimm o günleri bir daha yaşatmaz RABBıM en kısa zamanda meleğini kucağına alırsın inş...

canım boş gebelikmi yaşamıştın
öleyse aynen benimde tamm altı yıl olcak tüp bebek vssss hiç bişi olmadı eşimde varekosel amaliyat oldu boş gebelik geçirdim ne bilim çok yoruldum çokkkkkkkkkkkkkkkkkk bıktım artık

cnm baştan sona satır atlamadan okudum.ınançlı birisin öyle gördümSakın ısyan etme.ınan Rabbimiz biizm bilemediğim biizm düşünemediğimiz şeyleri biliyor.En basitinden yaprak dökümünü izliyosan adam ferhunde için gözyaşı döktü.aslında ne büyük felaketten kurtulduğunun farkında bile değildi.diyceksinki bunla o birmi tabiki değil ama buda bir misal.belki çocuğumuz olcak Allah korusun zihnizsel özürlü olucak.yada sakat olucak gözümüzün önünde erirken hiç bişey yapamamak olmamasından çok daha acıdır.Rabbim öyle olan ailelerede yardım etsin inş.yani yada evlat diye isyan eder duruma gelen arkadaşlar var Allah öyle bir evlat verirki birgün gün yüzü göstermez.Bu seferde nerden verdin bunu başıma diye ağlar.Yani demek istediğim Rabbimiz bizim için en iyisini o biliyor.o ne zaamn uygun görürse o zaman olucak.biz ne kadar plan yaparsak yapalım uymuyo.bende 3,5 yıllık evliyim 5-6 ay oldu korunmayı bırakalı.başta istemedim çünkü okuyordum okulu biitrdim Deli gibi ders çalışıp mali müşavir oldum.şimdi her iş bitti çocuk istiyoruz.Ama biizm planımıza göre değil Rabbim isterse nasip edicek.Sağlıcakla kal.ınşallah hayırlısıyla en en en yakın zamanda hamiş olursunnn

Canııım beniiim allah yardımcın olsuuun..inan okurken üstüm ürperdiiii..yazıklar olsunki o doktorlara senii boşuna oyalamışlar diyeee.İnsanlık kalmamış malesef herşeyi maddiyata dökmüşler..seni her çağırdıklarında ,her tedaviyi uzattıklarındaa para alıyolaar..sen sonuç alınca para alamıycaklar yaa..

işte bu tür şeyleri yaşamadın malesefki tecrübe kazanamıyosuuun..senin kadar olmasada aynısını yaşadım bendee..yumurta nezaman çatlar niçin çatlar diye haberim dahi yoktuu kısırmıyım diyoruum BİLEMEYİZ cevabı geliyoo..piskolojimi düşünüün.amaa allahtaan şansım vardı ki antalyada yaşıyoruum ve mükemmeel bir doktoru keşvettim..keşke keşke burda olsaydındaa bunları yaşamasaydııın..

HER ŞERDE BİR HAYIR VARDIIIR CANIM BENİİİMM..çok şey öğrendiik o yüzden bize kalan sabretmeek elbet birgün bizde o duyguyuu yaşayacaaz..Güzel evlatlarımızı kucağımıza aldığımızda herşeyi unutucaazz...sağlıcakla kal

canım benimm Rabbim hepimise versin inşallah dualarımısda hepimise isteyelim:1hug:

X