Hamile Arkadaşlar, Eşlerinizin size karşı davranışı nasıl?

il_nar

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009
517
15
51
Merhaba arkadaşlar?
Eşlerinizin size karşı tavırları nasıl merak ettim doğrusu.
Malum hamilelik prsikolojisine girdik hepimiz, bazen agresif, bazen duygusal oluyoruz,
Eşleriniz bunu nasıl degerlendiriyor, paylaşmayane dersiniz?

farklı bir konu açmışsın canım ilgimi çekti bende yazayım dedim..
allah korusun evliliğimizi aşkımız sevgimizi ama ben evlendiğim günden bu yana eşimle çok şükür büyük sorunlarımız hiç olmadı..neyse hamile kalıncada ben bir sürü kitap felna almıştım,orda zaten bir hamileyi çok iyi şekilde anlatmışlardı bende aynıkitapları eşimede verdim okudu o benden daha temkinli şimdi bazen sinirleniyorum küçük bişeye bana hemn diyorki; canım bak hamilesin ondan psikolojin değiiyor ondan kızıyorsun felan .. yani onunda bu konuda bilgili olması çok çok iyi bişey her konuda siz istemeden yardımcı oluyor,bir iş olsa ben demeden o hemen kalkıp yapıyor...

ben de kocamın hakkını yıyemem doğrusu.bizim 2-2,5 yıl falan olmadı bebeğimiz.hep derdi o zaman karıcım sen bi hamıle kalsan ben 9 ay senın karnının üzerinde yatarım diye.canım benım dediği gibi gerçekten,gözümün içine bakıyo.

hamilelik bende duygusal olarak öyle çok büyük geçişler oluşturmadı yani birden sinirlenen yada bir anda ağlayan biri olmadım hatta nerdeyse hiç değişiklik yok sadece gece uyuyamıyorum ve dolayısıyla sabah uyanamıyorum nerdeyse 6 ay doldu Allah razı olsun kahvaltılarımı eşim hazırlıyor öyle o neden yok bu neden yok gibi şeyler hiç söylemiyor oldukça anlayışlı davranıyor.bir süredirde ne yapsakda bebişi hissetsek diye uğraşıyoruz mesela normalde pek kittap okumamasına rağmen bebişe masal okuyor onunla ilgili kipatlar okuyor.sanırım kızım çok şanslı olucak çünkü onunla ilgilenen bir babası olacak

valla benim kocişimde allah razı olsun çok anlayışlı hamile kalmadan öncede anyışlıydı hamile kalınca daha bi pamuk oldu...
ufak şeyklere büyük tepkiler veriyorum bazen,benim yapımda da var bu..o alttan alıyo hiç küs kalmaz benimle hemen gelip sarılır.....
Şeniz
çok seviyorum koçişkomuuuuuuuuuuu:asigim:

Ben hamileliğimde çok değiştim herşeye ağlıyorum kızlar,hemen sinirleniyorum ,ufacık şeyleri kafama takıyorum...:çok üzgünüm:
çok stresli geçiyor hamileliğim...
ama Allah razı olsun benim eşimde hep alttan alıyor,hep hamile olduğun için böyle takma kafana diye teselli ediyor herşeyde...
Allah onları başımızdan eksik etmesin :Saruboceq:bende çooooooooook seviyorum eşimi:1hug:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…