Hamile,Aldatıldı,Yakaladı ve Evden Kovuldu

minikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2008
1.088
16
bütün bunları yaşayan kızkardeşim.geçen akşam eşi dışarıdayken kardeşim merak edip telefonla aramış nerde olduğunu sormuş,eşide arkadaşlarıyla olduğunu söylemiş tam telefon kapanırken arkadan bir bayanın aşkıııım diye seslendiğini duymuş.tekrar arayıp o kadın kimdi demiş eşide arkadaşın yanındaki bayan demiş kardeşimde hemen eve gel deyip kapatmış.yaklaşık bir saat bekleyip yine aramış eve çağırmış bu arada o kadın gelmek istemiyor arama diye bağırmış telefon açık kalmış ve kardeşim kadınla eşinin kavgasını dinlemiş kadın nasıl halledersen hallet diyormuş.daha sonra eşi sarhoş bir şekilde eve gelmiş kavga etmişler ve adi herif ne halin varsa gör deyip kardeşimi evden kovmuş o da kalkıp anneme gitmiş.iki tane çocuğu var ve üçüncüye üç aylık hamile.zavallım perişan olmuş.gidip teselli ettim biraz kendini topla sakin kafayla karar verirsin dedim.kız zaten bitmiş durumda annemde kalkıp aranızı düzeltin çocuklarına yazık diyor,elalem ne dermiş ! ilk olayı değil bu adamın kardeşim daha önce affetmişti çocukları için ama eşinin alkol sorunu var ve ben kardeşim geri dönerse birgün başına kötü şeyler gelmesinden korkuyorum.çok üzgünüm umarım doğru ve hayırlı bir karar verir.

çok zor allah sabır versin kardeşinize ama madem ilk olayı değilmiş adamın,neden 3. yü doğuruyor ki :S

Alkolik bir baba evlatlarina ve esine ne verebilir ki?
Üstelik ortada bir aldatilma söz konusu ki bu en yaralayici olay.
Allah kimsenin basina vermesin cok üzüldüm.

Annenizin böyle düsünmesi, onun hayat anlayisina göre normal. Malesef hala insanlar icin yasamakta bazi büyüklerimiz.

Siz kardesinize sahip cikin, yaninda olun.
Ve bir süre sizde kalmasini saglayin.
Ortada cocuklar var, ayrilik zor olacak elbette ama en azindan esinin hatasini anlamasini saglayabilir.

Sayet anlarsa!!

Allah yardimciniz olsun kardesim.​

Cok üzücü bir durum tabiki allah yardimcisi olsun kardesinin canim!!:çok üzgünüm:

Ama inanki bunu söylemeden edemicem, ya madem böyle sorunlu adamla evlisin madem bu adamin kahrini cekiyorsun bari cocuk yapma ya...inanki cok sinirleniyorum üzlüyorum ben böyle durumlarda, o cocuklara yazik günah ya...:çok üzgünüm:

Ne diyelimki güzelim, eger kaderimdir cekerim diyorsada onun hayatidir, yeter artik deyip cok af edersin o adi serefsiz adama tekmeyi atarsada onun hayatidir...Bir abla olarak yapacagin tek sey ona her zaman destek olmak yaninda olmak dogru yolu göstermek...kararini kendi verecek...:nazar:

Insallah dogru karari verir, cocuklari bahane edip cekmesin bence, tabikide bunlari yasayin o fakat o cocuklar böyle bir baba ile büyürse ne gibi artilar olacak oda tartisilir...Annenlede konus üzerine gitmesin kizin illaki baristirmaya calismasin, toparlasin kendini ona göre sakin kafayla karar versin...:teselli:

O adamida allah bildigi gibi etsin iki canda karisini evladlarini evden kovduya allah ona bunlarin binbeterini yasatsin insallah..Vicdansiz:kızgın:

zor bir durum. bence en hayirlisi ve en sagliklisi onu bosanmasi ve bir daha affetmemesi. kendi dedigin gibi kardesin bu adamla ilerde daha kötu seyler yasamaya mecbur kalir. ne yazikki kucucuk cocuklara. ama onlar icinde en iyisi annelerinin bu adamdan bosanmasi.

Son düzenleyen: Moderatör:
offffff nasıl bir günaha girmiş o kahrolası adam.
hamile eşine nasıl böyle davranma hakkını bulur kendinde.
ve üzülerek söyleyeceğim ama kardeşin keşke daha önceki aldatmalarını affetmeseydi o adamın.:1no2:
bundan sonra kardeşin affetmemeli,insan mutluluğu yeri gelir 5 çocuklu bir şekildede yakalar ve yaşar.:emir_bebek:
aman affetmesin ve hakkınıda helal etmesin.
ömür dediğin ne ki zaten,o mahluğa ömrünün geri kalan 1 dakikasını bile harcamasın.:1closedeyes:

Okuyunca inanın çok üzüldüm...

Ama sonumuzun ne olacağını bilmiyoruz, bembeyaz gelinliği giyerken herşey beyaz olacakmış gibi geliyor hepimize...

Evli oldukları için çok fazla yorumda yapamıyorum bu konularda etkilerim diye...

Sonları ne olursa olsun Allah kardeşinin ve çocuklarının hakkında hayırlısını versin diyebiliyorum sadece...

iyice ipin ucu kaçmış ,bir yerinden tutulacak gibi de diil...
üstelik hamile,hemde 3. bebeğine...ama ne olursa olsun bunlar affetmesini ve yeniden işkence hayatını yaşamasına engel diil,mutluluk ve umut hep vardır...nefes aldığımız sürece umudumuz tükenmez...destek olun ve annenizi uyarın lütfen,baskıcı ve elalem ne der diyerek kardeşinizi hataya sevketmesin...kendi kararını kendi versin,koşulsuz ve baskısızca...

Yazık ki neyazık.. 2 tane çocuk 3, cüsü yolda ve beyefendi aşne fişne derdinde... Ben eminim Allah onun cezasını verecek... Bu durumda sana ve ailene çok iş düşüyor canım kardeşine öyle bir destek olun ki bu olayın üstesinden gelebilsin..

Koca bir yuhhhhhhh yani. Ne utanmaz herifmiş enişten. Yağız hırsız ev sahibini basarmış, aynı o misal oldu.
Hem kadını aldat hemde evden kov. Yani diyecek söz çok ama yazamıyorum malesef.
Zavallı kardeşiniz neden 3. çocuğa hamile kalmış, adamın ne halt olduğu ortada zaten. Allah kolaylık versin.

Allah islah etsin.Bir kadin icin ne kadar
asagilayici bir durum.Allah kimsenin basina
vermesin.

cok uzuldum gercekten.ne erkekler var dunyada.utanmaz adam 3 cocugunada mi acimiyorsun.eee sonucta ekek milleti.

önceki olaylarını referans almasak bile,
hamile bir kadını ewden kowan bir adamın kalitesi yeterince ortada değil mi?
üzerinde düşünmeye gerek yok bence uzun uzun..
aldatmaktan değil,
sırf bu hareketinden ötürü..
kalite ortada..

alkol sorunu varmış.neden evlenmiş?
evlendi sonradan alıştı neden çocuk doğurdu?
hadi dourdu 1 tane neden 2. ve 3 . ?
adam sağlam pabuç değilmiş zaten.daha öncede aldatmış , ve bu adama bir çocuk daha veriliyor?
0 çocuklamı hayata devam etmek kolay yoksa 1 yoksa 2 yoksa 3 çocuklamı?
neden bir taraf mantıklı düşünemezken öteki tarafta saçmalıyor?biri saçmalıyorsa öteki mantıklı düşünsün yaaaa...
şimdi ne olacak?kardeşiniz saçını süpürge edecek..kimin için,neden peki?

yine herzamanki gibi burda olan çocuklara oluyor...erkekte kadında hayatlarına yön verebilir..ama o masum evlatların ne günahı var .... yazık..fisfisfis

içim acıdı okurken
alkol sorunu vardı madem neden 3, cocuk :uhm:
o yavrulara yazık
şimdi annesinin evinde kalsa ne olacak
3 cocuğun geleceğini kim sağlayacak
alkolik babamı :uhm:

X