Hamdi Bey'in teklifine Var mısını?yok musunuz?

**SU**

çocukta yaparım kariyerde
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
643
9
48
Her alanında insana bir ders veren hayat , aslında varmısın yokmusun yine insanlara peyde pey soruyor . İnsanlar yani bizler , yani sizler , yani düşenebilen ve konuşabilen yeryüzünde yaşayan kullar .

Yeri gelir korkudan yokum deriz , bazende bir cesaretle varım diye bağırırız . Hamdi bey ise bunu demiyor . Akıllı düşün , hayatını düşün ona göre bir karar ver diyor . Yani varsan var ol , yoksan yok olmakdan korkma gibi .

Şimdi Hamdi beyimizi , Kaderimizmiş gibi düşünelim . Kaderimiz bize bazen öyle yollar açarki , işte yahuu şunumu yapsak bunumu yapsak der , doğru olanı bulmaya çalışırız ama her defasında yine yanlış olan kaderimiz olur gibi , aslında yanlış olan kaderimiz değil , seçimimizdir . Hamdi bey sadece sormakla yükümlüdür , seçime karışamaz , Oysa bizler seçme hakkını tamamen özgür olan ifademizle verebiliriz .

Şimdi soralım kendi kendimize ,

Hayatımızın sunduğu nimetler karşısında , elbette Cenab ı Hak takdiri ile , doğruları ve tüm güzellikleri yaşamak uğruna , Adam gibi tavrımızla ,

Bu hayatta adam gibi yaşamaya - Varmıyız / Yokmuyuz ............a.s

ben varım canım. zaten yuce allah tan saglık huzur ve bıde ev ıstıyorum bılıyorum allahım cok sey ıstıyorum ama ne olur dualarımı kabul et. neyse sevgıler.....

Bu hayatta adam gibi yaşamaya - Varmıyız / Yokmuyuz

İnsan gibi yaşamaya var'ım.Ama insan gibi yaşayabileceğimiz şartlar nerde????

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…