Hala çaLışan arkadaşLar moraller nasıl?

yaa kzılar allah yardımcınız olsun çok zor işiniz valla.. ben az oturuyorum ayaklarım şişiyo siz nasıl yapıyonus...

selam meslektaşım, ben öğretmenliğin rahat bi meslek olduğunu söylerken tatillerini, çalışma saatlerini kastettim. birçok iş yeri hastaneler saat 5 e kadar çalışırken bizim çalışma saatimiz (sabahçılar için) en geç 12:30 da bitiyor. ondan sonra evimize gelip ev işlerimizi yapıyor, dinleniyor, yemeğimizi hazırlıyoruz. sabahtan akşama kadar çalışıp yorgun argın eve gelince bütün bayanları evde bizi bekleyen işler bekliyor. ilk bebğim olacak bu, ama biliyorum ki öğretmen olmasaydım, mesela doktor olsaydım onunla fazla ilgilenemeyecektim. Ben bunları düşünerek bayanlar için ideal meslek olduğunu söyledim. Yoksa inan ben de okuldayken kendimi çok yoruyorum, öğrencilerim bir şeyler anlasın diye kendimi parçalıyorum, bazen sesim kısılıyo. ben hacettepe mezunuyum, mesleğimi çok seviyorum. benim anlattılarımın da gerçekten de avantajımız olduğunu düşünüyorum. ben atanabilmek için kpss den 95 aldım, artık nasıl çalıştığımı sen düşün. dersanede çalışsaydım eminim haytım daha da zor olacaktı.

inşallah beni anlamışsındır.a.s.

gamzecim benim ne demek istediğimi sen anlamışsın. zeynep beni eleştirmiş, mesleğimi hafife aldığımı düşünmüş; ama sen ne açıdan baktığımı anlamışsın. teşekkür ediyorum senin de yaptığın açıklama için

Mrh Arkadaşlar Benimde Bu Hafta Izine Ayrilmam Gerekiyodu Ama Işlerin Yoğunluğu Yüzünden Ayrilamiyorum üstelik Başkanimiz Doğumdan Bonra Beni Hemen Işe çağiriyo Nasil Olacak Bilmiyorum.artik Bende Evde Oturmak Istiyorum Sabahlari Canim Hiç Işe Gelmek Istemiyo,kendimi çok Yorgun Hissediyorum.ben Bu Gidişle Doğuma 15 Gün Kalana Kadar çalişirim Gibime Geliyo.allah Hepimizin Yardimcisi Olsun

Canım en azından gidip çalışabilir raporu al ki şu anki izinlerin doğumdan sonra verilsin. Eğer almazsan yanar hiç kullanamazsın. Ayrıca doğumdan hemen sonra gitmek zorunda değilsin, istediği kadar çağırsın seni. Sonuçta bir bebeğin olacak ve senin için öncelikli o olacak. Raporun olduğu sürece seni çalıştıramaz zaten.

ya kızlar walla benim de sinirlerim tepeme çıkıyor, ben de hergün işyerine 2 dolmuşla geliyorum gidiyorum ve kimse yer vermiyor, o kadar sinirleniyorum ki ağlayacak gibi oluyor sinirimden..şu ana kadar bir bayan o da boşalan yere oturmayıp benim oturmamı sağladı onun dışında gencecik kızlar oğlanlar, adamlar kimse yer vermiyor...kimsede ne insanlık kalmış ne insaf wallaaaa....

Gamze_Lina canım raporumu aldım.haklısın aslında.bebeğimden daha önemli değil iş.sen ayrıldınmı izine bebeğinin cinsiyeti ne bu arada isim ne düşünüyosunuz. allah sağlıklı doğumlar nasip etsin canım.

merhaba arkadaşlar çok canım sıkılıyor benimde evli olup birde çocuk varsa çok zor çalışmak. benim özel sektör olduğundan dolayısenelik izinde yok çılırcam artık birde iş ortamındaki bir arkadaşla hiç ama hiç anlaşamıyoruz hergün eve git ağla bıktım artık ya. bi iş bulsam hemen çıkıcam ama nerdeeee

Ben 31+1 deyim canım, bu hafta son haftam inşallah sonra ayrılıyorum izne. Benim kızım olacak kısmetse, adını Lina koymayı düşünüyoruz. Senin bebişinin cinsiyeti ne? Allah hepimize sağlıklı, zamanında doğum nasip etsin canım.

Canım özel sektörde 6 ayını doldurduysan 1 hafta, 1 seneni doldurduysan 2 hafta izin hakkın var. Sen niye kullanamıyorsun anlayamadım. Çokmu yenisin işinde? Eğer mutsuzsan hemen çık bence, hiçbişey psikolojinin bozulmasına değmez canım.

Canım hiç sinirlendiğine değmez valla, millet duyarsız olmuş. Bırak duyarsızlığı birazda yetiştirilme tarzı bu. Ben ailemden yaşlı, hamile ve sakatlara yer vermeyi gördüm ama bunları kim yetiştirdiyse iyi yetiştirememiş maalesef.

31+4 teyim ancak 32+0 da gidip 37 ye kadar çalışabilir raporu alacağım, işler çok yoğun diil ama gene de gidiş geliş bile yoruyor, umarım dayanabilirim. fiziksel olarak çok problem yaşamıyorum ama ruhen çok stresliyim, şu ücretli doğum izninde parasız kalma yüzünden canım çoook sıkkın..elimiz kolumuz bağlı olmamalı...bizim en çok paraya ihtiyacımız olduğu bir zamanda devletimizin sosyal (!) güvenlik(!) yasası bizi 4 ay boyunca parasız bırakacak, şirketlerimizde maalesef buna genelde işlerine geldiği için karışmıyor..inanılır gibi değil....bebek odaları, kıyafetler, partiler,..v.s. planlamamız gereken yerde çoğumuz 4 ay parasız ne yaparız, kredimiz kredi akrtımız nasıl ödenir diye düşünmek zorundayız. bizler çalışan birer bireyiz ve kadın olduğumuz için de annelik hakkımız, ancak bizi böyle bir durumdayken zor durumda bırakanlara karşı hiçbir şey yapmadan elimiz kolumuz bağlı kalıyoruz. hukuken bu parayı zamanında ve tam olarak almak için bir mücadele başlatmak mümkün mü acaba? aranızda avukat olan veya avukat tanıdğı olanvarsa bir sorabilir mi?

gamze_lina sağol canım benimde bebeğimin cinsiyeti kız iyi sen ayrılabiliyosun izine ben 37 haftaya kadar çalışmak zorundayım.inan artık sabahları ayaklarım geri geri gidiyo.çok bunaldım ama kızımı düşündükce mutlu oluyorum.bu arada ben isim konusunda biraz karasızım eşim nasya imine takıldı nasya koyalım diyo ama ,senin aklında varmı değişik isimler.

simayhan neden çalışıyorsun cnm çıksana sende iznine dinlen bu sıcaklarda çok zor olur kendimden biliyorum

Canım sonradan kızınla daha fazla birlikte olabilmek içinmi çalışacaksın yoksa başka bir zorunluluğunmu var? Yoksa çık dinlen derim ben gerçekten çok zor oluyor. Allaha şükür benim son haftam artık. Nasya ilginç bir isim, anlamı nedir? Biz kızımıza Lina koyacağız bana çok orjinal gelmişti. Ada isminide çok beğeniyorum ben.

gamze_lina canım izine çıkmayı bende çok istiyorum ama,işlr yoğun yerime bakacak kimse olmadığı için çıkamıyorum.bu arada nasyanın anlamı hira mağrasında açan çiçek demekmiş,kuranda geçiyo canım.lina ismide çok güzel allah analı babalı büyütsün bütün bebekleri.

merhabaaa annişlerrimmm
nihayet bende evimdeyimm dayanamadım artık ne yapayım bütün gün yan gelip yatıyor akşamları yemekten sonra yürüyüşe çıkıyorumm az kaldı canlarım şafaklar daralıyor:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…