Hakkımızı insanca istiyoruz

yesilim

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2006
8.868
19
HAKKIMIZI İSTİYORUZ

Yeni hastane harika olmuş. Allah muhtaç etmesin,eksikte etmesin..Yine çok kalabalık,yine sistem oturmamış.Bir aşağı bir yukarı,bu gün git,yarın gel.Kimse bir şey anlatmıyor,güler yüz yok,karış karış suratlar.Hepimiz şapşal gibi elde kağıtlar bakınarak,okuyarak buluyoruz yollanılan yerlere ve bekleme salonunda,ne kadar bekleneceği belli olmayan bekleme başlıyor

Rutin kontroller işte. Gitsen bir türlü,gitmesen başka türlü cinsinden .Gitmeyip gecikince de kızıyorlar “ Niye ihmal ediyorsun” diye dövecek gibi,kaba,saba konuşmalar,bakmalar
Sen kolaylık sağlamazsan hasta istekle nasıl gelsin. Zaten sağlam gelen sinirden hastalanıyor.

İki büklüm yaşlılara öncelik yok .Kızı yalvarıyor “Babama izin verin ön sıraya geçelim” Diğer hastalar “Bizde sabah beri bekliyoruz“ Seyrediyorum,müdahale edecek oluyorum, bir bağırıyorlar ki “Sana ne” diye Saygıda kalmamış .

Engellilere,yaşlılara öncelik... Umursayan yok.

İsimleriyle çağrılanlar giriyor. Kimi adını duyuyor ,kimi duymuyor ,yine azar işitiyor . Çıkanlar ellerinde koca zarflarla nereye gideceklerini bilmeden,bakınıp doğruca danışmaya Danışmadaki bıkmış,bağırıyor “Sizi yönlendiren yazılar var, aha şurada takip edin” Onların okuması yazması yokmuş tarif ediyor ...Bir karmaşa ki sormayın

Bende Mamografi çektirip çıkıyorum..Temiz havayı içime çekiyorum “ Allah’ım kimselere dert verip derman aratma diyorum”...Birde neticeleri alacağım mecburen gelinecek .Diyorum ya,gitsek bir türlü gitmesek bir türlü ..

Doğal olarak hastane haklarımı kullanmak istiyorum .Yıllarca kesintiye uğrayan,ödenen paramızın hakkını istiyorum ama doğru dürüst, insan gibi hizmet bekliyorum .
İnsan gibi muamele görmek istiyorum(z)

Yeşilimin duyguları

ah ah en büyük derdim yeşilim..her hastaneye gittiğimde bütün sinirlerim allak bullak oluyor.bende yeni geldim..zorda kalmasam ama mecburen gidiyoruz işte..insanlarla birebir muhatp olunan işlerde bence personelde seçici davranmaları lazım..sonuçta hastaneye gidenler kayfi gitmiyor küçük ya da büyük dertlerimiz var hepimizin..prosedürler aybir dert..suratsız görevliler ayrı bir dert..dediğin gibi yeşilim allah kimseye dert verip oralara düşürmesin ama hastanelerin eksikliğinide göstermesin...

canım bütün fikirlerine katılıyorum.anlayışsız doktorları
daha önce protesto köşesinde protesto etmiştim.
allah muhtaç etmesin ne diyimmm

Yazık ki saygı olmadığı sürece bunlarla sürekli karşılaşırız... halbuki sıramızı vermediğimi de düşünmezmiyiz biz de yaşlanacağız belki ayakta duracak halimiz kalmayacak belki daha fazlası.. insan ne oldum dememeli ne olacağım demeli...sadece hastaneler mi? bu manzarayla heryerde karşılaşıyoruz en basit otobüslerde çocuklar oturuyor yaşlılar ayakta artık gençler oturuyor diyemiyorum çünkü hep çocukları görüyorum 2 dak mesafe de bile...şöföre bişey soracak oluyorsun yazıyor görmüyormusun diyor belki okuma yazma bilmeyen biri soruyor ama hiç düşünülmüyor..hep bi sinir hep bir karmaşa... Allah sonumuzu hayır etsin inşallah...Malesef saygı elden gidiyor birde sevgiyi kaybedersek o zaman vay halimize....

canım çok haklısın insanın bu tür yerlerde hiç değeri yok doktorlar ilgisiz çalışanlar adamı dövecek gibi bir soru sor bin ah işit misali... güzel olsa ne yazar. onların mesleği bu hastaları iyileştirmek azarlamak değil...saygı olmadan sevgide olmuyorrrrr

Tabiki her yerde olduğu gibi çok iyilerde var ama iyiler o kadar azınlıkta kalmışlar ki,bizler suratsızları,saygısızları görmekten onları yazıp çizer olduk .Sağolun arkadaşlar

tabiki iyiler var olmaz mı hala gözlerinin içi gülen insanlar var,hala selam verebilen selam alabilen insanlar var yer veren güler yüzle karşılayan... onlar da olmasa ne yapardık...onlar hep olsun ki değerlerimizi tamamen yitirmeyelim...

Evet Figocuğum maalesef iyiler o kadar azınlıkta kaldılar ki bir şeyler yazarken üzülüyorum ama duyarsızlık almış başını gidiyor
Yukarıda yazan arkadaşların dediği gibi..Otobüslerde,bankalarda,hastanelerde hatta okullarda say say bitmez yapılan saygısızlıklar . Umarım yakın zamanda herkes kendine çeki düzen verir

Yesilim kalemine saglik canim, bu kapanmayan bir yara ben genc kizken annem rahatsizdi ve her hastahaneye gittigimizde bu olaylarla yillar once gene karsilasiyordum, uzun suredir uzagim yurdumdan, ama takipte ediyorum ben varken hadi annecigime kol kanat gerip destek oluyordum, simdi babamda rahmetli oldu tek kaldigi icin doktora gidecegi zaman bende panik basliyor ve hemen yillar onceki olaylar gozumun onune geliyor gerci hic silinmemistiki, aman annecigim sakin bekleme sirada orada burada hemen ozele git bak daha kotu hasta olursun beni uzme diye yalvariyorum, oda hakli bizden kesilen paralarla maas aliyorlar diyor, ama genede azar isitip surat asanlari gormektense insana insan gibi davranacaklari ozel hastahaneye gidiyor baska caresi varmi?
Biraz anlayis biraz guler yuz hastahaneye gelenlerin belliki bir sorunu var kimse keyif icin gitmiyor bunun bilince olan bir toplum istemekte haksizmi bu insanlar?

Çok haklısınız. Malesef eğitim ve öğretim yeri olması gereken ilköğretim okulları sadece öğretim veriyor. Dolayısıyla dr-hemşirede de, oraya gelen hastada da belli bazı özellikler eksik malesef, bu diğer alanlarda da geçerli, otobüste yer verme, trafikte yol verme olsun, veya şu yeni açılan veya büyük! indirim yapan mağazaların indirimlerinde yaşananlar olsun...
Dönem düzenine uygun bir toplum olma yolunda ilerliyoruz. İlerlerken de millet olarak bazı güzel özelliklerimizi kaybediyoruz. Büyüğe saygı-sevgi, küçüğü kollama, başkalarının hakkına saygı vs gibi.

Ayşeciğim güzel diyorsun da kaç kişi özel hastanelere gidebiliyor..Hadi gittin diyelim öyle ekstra ücretler çıkıyor ki şaşıp kalıyorsun annen onu düşünmüştür bizler gibi
insanca ilgi istiyoruz o kadar başka isteğimiz yok sağol tatlım seni kucaklayıp öptüm

Çok doğru yazmışsınız ,milletçe temelimiz zayıf .Umarım herşey ama herşey gönlümüzün istediği gibi olur ,standartlarımızı doyasıya yaşarız Teşekkürler

canım bütün fikirlerine katılıyorum.anlayışsız doktorları
daha önce protesto köşesinde protesto etmiştim.
allah muhtaç etmesin ne diyimmm

Songül,Onuseviyorum İlgin...Yorumlarınızda hemfikirim ..Gerçekten çok çok iyilerde var ama o kadar azınlıkta kaldılar ki...

öncelikle sana gecmiş olsun diliyorum yeşilim.dilerim güzel sonuçlar alırsın.
kuruluşlarda çalışıpda iyi davranan kişiler çoğunlukta yeni,çicimayında olanlar,henüz bıkmamış,yorulmamış kişiler oluyor.her ne kadar hakkımız olsada kaşarlanmışlardan allah korusun.
şu dr.lar dizisi beni çok şaşırtıyor.özel olsa bile nerde bizim memleketimizde böyle hastane diye içimden gecirmiyor değilim.sanki orda hastalar dr.doktolar,hemşireler hasta her seyredişimde dilerim keşke tüm sağlık ekipmanları böyle olsa,insan sağlığına gereken değer verilse diye...
ve diğer yerlerdede dilerim,dilerim..............:uhm::uhm::uhm:

"kuruluşlarda çalışıpda iyi davranan kişiler çoğunlukta yeni,çicimayında olanlar,henüz bıkmamış,yorulmamış kişiler oluyor.her ne kadar hakkımız olsada kaşarlanmışlardan allah korusun." Dilerim canım dilerim:):):)
geçmiş olsun dileklerinede ayrıca teşekkür ederim
a.s.

İnsan gibi hizmet beklemek herkesin hakkı .Engelli ve yaşlılara öncelik tanımak ne mümkün .Sen yardımcı olmaya kalkıncada saygısızlıkla karşılaşıyorsun .Anlattıkların tüm hastahanelerde yaşanıyor ne yazıkki kk dostum .Böyle gelmiş böyle gideceğiz Allah yardımcımız olsun artık .Umarım bir gün bu durum değişir .

Evet Lereenim ,insan gibi davranmalarını istiyoruz da ,bizlerin gayretiyle düzeleceğine inanıyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…