Aile Planlaması hadi kızlar banada bi yardım...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
bende aynı dertten muzdaribim. dogum yapalı 5 ay oldu.doğumdan önce adetlerim düzensizdi.doğumdan sonra düzene girdi.40ım çıktı adet olmaya başladım.şuan 14 gün geçti hala olmadım.kondomla korunuyoruz.oda ilişki esnasında yırtıldı.gecikincede tırsmaya başladım .kafayı yemek üzereyim.hamileysem napacam ben.bebeğim daha çok küçük.sütten kesmek zorunda kalacam.buda beni çok üzüyor :KK43: idrar testi yaptım ewde negatif çıktı.hamilemiyimdir ya mafoldumben

14 gün geçmiş ve test negatif çıkmış tamam işte stres yapma hamile değilsin...biz geri çekme yöntemi kullanıyoruz eşim istemiyo prezervatifi heray acaba korkusu yüzünden kafayı yicem emzieme olayı bitince hemem hapa başlıcam...o zamana kadar bişey olmaz inş...
benim korkumda şu içe boşalma yada boşalırken çıkarma değilde ilişki sırasında gelen sıvı ile hamile kalınırmı ondan korkuyorum....

14 gün geçmiş ve test negatif çıkmış tamam işte stres yapma hamile değilsin...biz geri çekme yöntemi kullanıyoruz eşim istemiyo prezervatifi heray acaba korkusu yüzünden kafayı yicem emzieme olayı bitince hemem hapa başlıcam...o zamana kadar bişey olmaz inş...
benim korkumda şu içe boşalma yada boşalırken çıkarma değilde ilişki sırasında gelen sıvı ile hamile kalınırmı ondan korkuyorum....

inşallah değilimdir canım ya.aynen bende bi adet olim hemen aylık iğne vurulmayı düşünüyorum.her ay korkuyla yaşayamam böyle

idrar testinde negatif çıktıysa,14b günde geçmiş üstünden sanırım değilsindir,en iyisi spiral taktır geç canım çok rahat tavsiye ederim....

spiral iyide adet sancısını ve kanamasını arttırıyomuş ara kanamalar yapıyomuş kayma ijtimalide var...ben kendimi en iyi hapla güvende hissedicem...
kızlar bişey sorcam ilişki sırasında gelen sıvıdan hamile kalınırmı?

ilşki sırasında gelen sıvı dediğin,boşalma öncesi gelen z,,s.da denen sıvıdan bahsediyorsun sanıyorum,evet kalınabilir içinde sperm olma olasılığı çok yüksek...

o z.s boşalırkenmi geliyo eşim bunu idda ediyoda :kedi:
dışarı boşalıyo onun için korkmama gerek olmadığını söylüyo ama boşalırkenmi gelir yoksa öncemi?

spiral iyide adet sancısını ve kanamasını arttırıyomuş ara kanamalar yapıyomuş kayma ijtimalide var...ben kendimi en iyi hapla güvende hissedicem...
kızlar bişey sorcam ilişki sırasında gelen sıvıdan hamile kalınırmı?

ilişki sırasında qelen sıvı daha kolay hamile kalmanı sağlıomuş diye duymuştum yanılabilirimde.

Bebeğiniz 6. ayı geçtiyse kesinlikle aylık iğneyi öneririm. Bende ilk bebeğimden sonra emzirdiğim için hap/iğne kullanmak istemedim sezeryanlı olduğum için ria da taktıramadım. Takvim yöntemi ve doğal yöntemle korunmayı denedik. Sonuç: kızım 15 aylıkken hamile kaldım emzirmeyi bıramak zorunda kaldım. Bütün sosyal hayatım bitti. Oğlum sürekli dayak yiyor. yani çok ağır sonuçları oldu. Ama artık sütten ağzım yandı 6. aydan sonra aylık iğneye başladım. çok araştırdım sütü çok etkilemiyor ve 6. aydan sonra kullanılabiliyor. Kesinlikle riske atmayın.Süte geçmesin derken sütten tamamen mahrum kalabilir bebeğiniz.

X