Aile Planlaması hadi kızlar banada bi yardım...

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Zeynep28 maras

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.507
19
7.5aylık kızım var ilk adetim doğumdan 5ay sonra oldu...2ay da adet oldum ama şimdi 2aydır adet olmuyorum buayla beraber 3aya girdi :çok üzgünüm:
geri çekme yöntenmi uyguluyıruz eşim prezervatif kullanmak istemiyo..bende emziriyorum..
acaba bu doğum sonrsı düzensizlik olabilirmi?
emzirme olayım bitince kesn hap kullanıcam..

bu arada pardon yanlış yazmışım şubatta doğum yaptım haziran ve temmuzda adet oldum dahada olmadım..bu daha açıklayıcı oldu sanırım :kedi:

canım daha önce adetin düzenlimiydi belki gecikme olmustur benimde 17 aylık oğlum var emiyo bizde geri çekme yöntemini kullanıyoduk 2 aydır hap kullanıyom

doğumdan önec adetşm düzenliydi sadece 1 2 gün oyanama yapardı...
evet kesinlikle şart bi yöntem ben hap kullanıcam ama emziriyorum diye mecburen bu öntemi kullanıyoruz eşimde hiç yanaşmıyor prezervatif kullanmaya zaten çok sıkta olmuyo :)

Siz aslında korunmuyorsunuz canım, her an hamile kalabilirsin...

Bir şekilde korunmanız lazım..Test falan yaptırdın mı?

Şu süt korur muhabbeti var ya, hiç inanmam ona da, şansa bırakmışsınız işinizi siz..

2hafta önce yaptım test bişey çıkmadı yarın yine alıcam...
haklısınız kızlar bebeğim 7.5aylık oldu sütüm azaldı emzirme olayı bitince hemen hapa başlıcam senede 1 kere ilişki bile olsa ama o zamana kadar inş kalmam..eşim çok dikkatliyim bilinçliyim bende istemiyorum çocuk riske atmam diyo ama ben hala güvenemiyorum..
bu kadar uzun adet düzensiliği normalmi?
yarın test yapıcam hamile olsam çıkar dimi?

kızlar zorda olsa eşimi ikna ettim o korunucak artık ama şu hamile olmadığımı kesinleştirmem lazım..ama prezervatifle hamile kalanları duydukça delircek gibi oluyorum off yaa kadın olmak çok zor..
siz hengi yöntemle korunuyosunuz?

benim de düzensiz canım takma kafaya. her ay oluyorum ama çok gecikiyor.

canım ben kendimden korunmalıyım galiba dört yıldır istiyorum bebiş demekki benim doğustan korunmam varmıs gerek yok galiaba doğum yaparsam sonrasında korunmaya :lepi: :lepi: :lepi:

bende dogumdan sonra olmadım mayıs dogum yaptım 6ncı ay emmeyi bıraktık ekimde adet oldum ondan sonra 2ay olmadım dra gittim adet rotarı diyerek farlutal verdi kullandım oldu zaten hemen spiral taktırdım her ihtimale karşı bi sonraki ay gene gecikme olunca test yaptırdı hormonlar dogum sonrası hemen düzelmedigi için böyle olması normal demişti ozaman

canım bende hapa başlayacagım bende şubatta dogurdum bılıyorsun..spiral taktırdım ama yaramadı bana..eşim prezervatif kullanmıyor..bende emzirmeme ragmen baslayacagım hapa dfoktorlar 6. aydan sonra başlayabılrıısn dedı..gercı biizmde cok sık olmuyor ama:kedi:yınede bır yöntem şart...

söz konusu korunma oldumu hiçbi erkeğe güvenmem.:umursamaz:süt falanda korumaz bunlarda hurafe kondom şart ister sevsin ister sevmesin.emzirme bitince hapa başlarsın.

evet ne kadar yan etkisi olsada hamile kalmaktan iyidir emzirme bitince hemen hapa başlıcam..
serçecik canım 6 aylık bebeği olan bi ark bişey olmaz diyerek hapa başladı ama sütü azaldı ki ne kadar çoktu şimdi bin pişman hemen bıraktı hapı ama geri dönüş yok azaldı bi kere sütü...benim zaten az sütüm başlarsam hemen kesilebilceğini söyledi sağlık ocağı...
bence bi kere daha düşün..

geri çekme bi korunma yöntemi değil ki, çok riskli bence bi gebelik testi almalısın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…