Hadi Gelin Dertleşelim❤️

Siz yeni başlıyorsnz acaba direk aşılama mi verecekler yoksa önce ilaçla tedavi mi olacak söylediler mi birşey.
Üroloji de ki Ali bey ne dedi size eğer hiç sıkıntı yoksa önce ilaçla başladılar bizde
Bir problem yok dedi eşime. Bende de görünen bir sorun yok. Hiçbirşey demediler. Evrakları toplayın. Dosya açacağız eşinizle beraber gelin dediler. Gideceğiz bakalım ne diyecekler. Biraz araştırdım ama o konuda da her kafadan ses çıkıyor pek birşey anlamadık valla başımıza gelince görücez😂

Bir problem yok dedi eşime. Bende de görünen bir sorun yok. Hiçbirşey demediler. Evrakları toplayın. Dosya açacağız eşinizle beraber gelin dediler. Gideceğiz bakalım ne diyecekler. Biraz araştırdım ama o konuda da her kafadan ses çıkıyor pek birşey anlamadık valla başımıza gelince görücez😂
Başa gelen çekiliyor ama rahat olun 🤪 bizde de sizin gibiydi dosya açtılar önce ilaçla tedavi yaptılar olması şimdi aşılamaya geçtik.

Eğer 2 tarafta da bı sıkıntı yoksa kadın doğumcu ve üroloji doktoru normalden çocuğunuz olur der ise önce ilaçla başlıyor

Eğer 2 tarafta da bı sıkıntı yoksa kadın doğumcu ve üroloji doktoru normalden çocuğunuz olur der ise önce ilaçla başlıyor
Bunu bilmiyordum mesela teşekkür ederim. Bir gideyim. Yazarım detayları zaten. Zeynep Kamil çok iyi diyorlar bu konuda. Oh be ne iyi geldi dertleşmek. Hepinize çok teşekkürler tekrar. Valla hafifledim ❤️❤️

Bunu bilmiyordum mesela teşekkür ederim. Bir gideyim. Yazarım detayları zaten. Zeynep Kamil çok iyi diyorlar bu konuda. Oh be ne iyi geldi dertleşmek. Hepinize çok teşekkürler tekrar. Valla hafifledim ❤️❤️
Evet iyi geliyor bende sana teşekkür ederim 🤗
Bizde öyle olmuştu ben de ondan size dedim.
Evet bende adını çok duydum giden memnun olan çok kişi var baya gelen var yani öyle böyle değil.
Kötü olan tek yanı geç olması bazı sorunlar çok geç isliyor ve bazen 1 ay 2 ay yo yere zaman kaybı oluyor bunu şimdiden göze alın derim 😬

Evet iyi geliyor bende sana teşekkür ederim 🤗
Bizde öyle olmuştu ben de ondan size dedim.
Evet bende adını çok duydum giden memnun olan çok kişi var baya gelen var yani öyle böyle değil.
Kötü olan tek yanı geç olması bazı sorunlar çok geç isliyor ve bazen 1 ay 2 ay yo yere zaman kaybı oluyor bunu şimdiden göze alın derim 😬
Onu tahmin ediyorum zaten özele güç yetmediği için insanlar mecburen geliyorlar bizim gibi napsınlar. Bekleriz napalım. Geç olsundq güç olmasın inş 🤗

Gecelerce ağladım. Kendimi sorguladım neden olmuyor diye. Ne günah işledim, nerde hata yaptım, neyin bedelini ödüyorum diye. inanır mısınız
Bunu başta bende çook yaptım biliyor musun sonra da off neden böyle isyan ediyor gibi oluyorum diye kızdım bizlere beklemek sabretmek düşüyor bir gün bizimde kapımız çalacak o güne kadar dua dua😍🙏🏻 rabbim bu bekleyişlerimizi hayırla sonuçlandırsın canım benim

İnsan bir tek kendi başına geliyor sanıyor ama inanın daha çaresiz durumda olanlar var. Sizi çok iyi anlıyorum en azından bı sıkıntı yok en kötü tüp Bebekle anne olursunuz bende sizle aynı durumdaym ve galiba sizde z.kamilde aşılama yapacaksnz bende Ağustos ayında baslicam 🤗🌺 birbirimiz3 destek oluruz
Çiçeğimm hadi hayırlısı olsunn inşAllah agustos hepimizee uğur getirsin aminn 😍🙏🏻

Bunu başta bende çook yaptım biliyor musun sonra da off neden böyle isyan ediyor gibi oluyorum diye kızdım bizlere beklemek sabretmek düşüyor bir gün bizimde kapımız çalacak o güne kadar dua dua😍🙏🏻 rabbim bu bekleyişlerimizi hayırla sonuçlandırsın canım benim
Evet maalesef insan bazen kendini isyan ederken bulabiliyor. Beni çok etkileyen bir olay oldu aslında bu konu ile ilgili. Çok yakın olduğumuz bir arkadaşımızın 2 yaşında ki kızı lösemiye yakalandı. Hamile olduğunu öğrendiğinde yeni evli oldukları için istememişti. Hatta şu cümlesini o kadar iyi hatırlıyorum ki sülük gibi yapıştı ne yapsam düşmemiş diye. Bende öyle deme eksik konuşuyorsun Allah’ın gücüme gider dedim. Tabi kucağına alınca iş değişti annelik başka birşey. Bu haberi alınca aklıma direk söylediği sözler geldi ve dedim Li kendime ağzından çıkanı kuşağın duysun sen unutuyorsun ama rabbim unutmuyor. Allah bütün şifa bekleyenlere şifa versin içinde bize de 🙏

Merhabalar herkese..
Hiç böyle birşey yapacağım aklına gelmezdi ama sanırım buna ihtiyacım var. 5 yıllık evliyim. çok şükür mutlu huzurlu bir yuvam var. İlk 3 yılında bebek sahibi olmak istemedik. Boruçlar, evliliğin oturması vs. Ne ben ne eşim korunmafıkra. Daha doğrusu ben korunmadım. Eşime bıraktım. Şimdi iki yıldır bebek sahibi olmak için uğraşıyoruz. Bütün kontrollerden geçtik. İkimizde de görünen bir sorun yok. Bu süreç beni çok yıprattı. Hatta bir ara öyle bir raddeye geldim ki hayat anlamsız gelmeye başladı. Bütün çevremden uzaklaştüm. Kimseyle bu konuyu konuşmadım. hatta öyle ki bu konu açıldığı anda ortamı terk etmek istiyordum. Hayattaki en yakınım anneme bile içimi nasıl yaktığını anlatamadım. Gecelerce ağladım. Kendimi sorguladım neden olmuyor diye. Ne günah işledim, nerde hata yaptım, neyin bedelini ödüyorum diye. inanır mısınız kedi yavrusu görünce bile ağlamak geliyordu içimden. Sonra namaza başladım. Bir takım rüyalar gördüm vs bunları anlatmayacağım. Hata yaptığımın farkına vardım ve kendimi telkin etmeye çalışıyorum. Hala canım sıkılıyor hala basen yüreğim daralıyor ama Güzel rabbimim vardır bir bildiği diyorum. Ve aşılamaya başlayacağız ağustos ayında. Evraklarımı topladım. Ama ne kadar kendimi telkin etsem de kalbimin bir köşesiinde bir korku arada kulağıma ya olmazsa diye fısıldıyor. Ya nasip etmezse. Ne gelirse Allah’tan diyorum ya kuluz ya işte . İnsanın nefsinin zoruna gidiyor. Dertleşmeye ihtiyacım var sanırım. Beni tanıyan bilen en yakınım ile bile bu Konuyu konuşmak istemiyorum ama içimdeki bu yükten de yoruldum. Gelin hep beraber yaralarımızı saralım ☘️
Bu süreç hem bedenen hem ruhen çok yıpratıcı gerçekten bunu yasayanlar anlar en iyi. Öyle hemen hamile kalıp cocugu olanlar sorunu olmayanlar bizi anlayamazlar malesef. Hamile birilerini görünce başkalarının çocuklarını sevince benim hiç olamayacak ben bu duyguyu yasamayacagim hissi insani ele geçirince cok kötü oluyor. Ve tabi kendini bilmez insanlarin boş laflarida var. Allah yolunda yolunca insanin içinde huzurla doluyor dua ettikçe huzuru sakinliği daha cok buluyo insan. Bir dini sohbet videosunda bir kadın 10 yıllık evliliginde 8 sene boyunca çocuğu olmamış her yolu denemiş hep isyankar bir tutumda olduğunu da söylüyor neden ben neden olmuyor gibi düşünceleri varmış. Sonra bir gün rüyasında beyaz saçlı çok temiz bir dede görmüş. Kendisine sen çocuğun olmadığı için de Allahtan razı olursan ancak senin Öyle çocuğun olacak demiş. Kadın tam 2 sene boyunca bunu başarabilmek için uğraşmış dualar etmiş gece gündüz sürekli. Ve gerçekten kalpten böyle hissettiği zamanda hamile kalmış. Ben çok etkilenmistim bu olaydan ilk duyduğumda. Hepimiz için bu süreç hayırlar ile geçsin kalbimizdekileri yaşayalim inşallah en yakın zamanda. Ve asla yalnızlık hissetmeyin aynı duygulari yaşayan bir sürü kalp var burda 🥰🥰

Bu süreç hem bedenen hem ruhen çok yıpratıcı gerçekten bunu yasayanlar anlar en iyi. Öyle hemen hamile kalıp cocugu olanlar sorunu olmayanlar bizi anlayamazlar malesef. Hamile birilerini görünce başkalarının çocuklarını sevince benim hiç olamayacak ben bu duyguyu yasamayacagim hissi insani ele geçirince cok kötü oluyor. Ve tabi kendini bilmez insanlarin boş laflarida var. Allah yolunda yolunca insanin içinde huzurla doluyor dua ettikçe huzuru sakinliği daha cok buluyo insan. Bir dini sohbet videosunda bir kadın 10 yıllık evliliginde 8 sene boyunca çocuğu olmamış her yolu denemiş hep isyankar bir tutumda olduğunu da söylüyor neden ben neden olmuyor gibi düşünceleri varmış. Sonra bir gün rüyasında beyaz saçlı çok temiz bir dede görmüş. Kendisine sen çocuğun olmadığı için de Allahtan razı olursan ancak senin Öyle çocuğun olacak demiş. Kadın tam 2 sene boyunca bunu başarabilmek için uğraşmış dualar etmiş gece gündüz sürekli. Ve gerçekten kalpten böyle hissettiği zamanda hamile kalmış. Ben çok etkilenmistim bu olaydan ilk duyduğumda. Hepimiz için bu süreç hayırlar ile geçsin kalbimizdekileri yaşayalim inşallah en yakın zamanda. Ve asla yalnızlık hissetmeyin aynı duygulari yaşayan bir sürü kalp var burda 🥰🥰
Duygusal bir yumak oldum şu anda 🫣🤗 Ne gelirse rabbimden ben bunun çok farkındayım zaten. Kulluk görevimi tam yerine getiremesemde düzgün doğru bir insan olmaya çalışıyorum. Bu zamana kadar hep çok üzüldüğüm olayların benim aslında hayrıma olduğu gördüm ve bu süreci de öyle değerlendiriyorum. Zamanı vardır vakti vardır bir vesileye ihtiyacı vardır. Burası çok iyi geldi bana Allah razı olsun hepinizden❤️

Ben de sizden biriyim. Dediklerinizin hepsini bizzat yaşıyorum. Bence bizler çok çok benzer şeyler yaşıyoruz. Sadece belki de bu imtihana verdigimiz tepkiler biraz farklı.. ben de bunun bir imtihan ve vakti gelince olacağını düşündüğüm zaman çok mutlu oluyorum hatta fiziksel olarak da kendi kendime gez toz eşinle vakit geçir takma gibi telkinler veriyorum ama ne zaman ki benle aynı zamanda evlenen veya sonra evlenen kişilerin doğum yaptığını hamile olduğunu çocuklarının yaş günlerini kutladiklarini duyunca görünce nefsime çok ağrı geliyor. Kendime çok kızıyorum

Bunu aşamadim. Aşmanın yollarını arıyorum. Aslında bence en önemli şey huzur ve mutluluk. Ben çocuklarımız olduğu zaman da imtihanlar bitecek tamam artık diye düşünmüyorum... Hayatta her şey var. En çok kendime buna katlanamadigim ve zorlandığım için kızıyorum. Sabretmek gerek tevekkül etmek gerek razı olmak gerek. Allah hepimizin yardımcısı olsun. İnşallah hayalimizden gönlümüzden geçenlerden daha güzel karşılıklar buluruz . Allah bizi bizden iyi biliyor ve tanıyor. Gerçekten mutlaka olanda hayır var. Buna inanabilmek ve tevekkül edebilmek niyetiyle..🌹

Ben de sizden biriyim. Dediklerinizin hepsini bizzat yaşıyorum. Bence bizler çok çok benzer şeyler yaşıyoruz. Sadece belki de bu imtihana verdigimiz tepkiler biraz farklı.. ben de bunun bir imtihan ve vakti gelince olacağını düşündüğüm zaman çok mutlu oluyorum hatta fiziksel olarak da kendi kendime gez toz eşinle vakit geçir takma gibi telkinler veriyorum ama ne zaman ki benle aynı zamanda evlenen veya sonra evlenen kişilerin doğum yaptığını hamile olduğunu çocuklarının yaş günlerini kutladiklarini duyunca görünce nefsime çok ağrı geliyor. Kendime çok kızıyorum
Takip ettiğim youtuberlerin hamile olduğunu duyunca video izlemeyi takibi ile bıraktım. O kadar ağır geliyordu ki. Aynı duyguları paylaşan kişiler ile bir arada olmak iyi hissettiriyor insana 🙏

Duygusal bir yumak oldum şu anda 🫣🤗 Ne gelirse rabbimden ben bunun çok farkındayım zaten. Kulluk görevimi tam yerine getiremesemde düzgün doğru bir insan olmaya çalışıyorum. Bu zamana kadar hep çok üzüldüğüm olayların benim aslında hayrıma olduğu gördüm ve bu süreci de öyle değerlendiriyorum. Zamanı vardır vakti vardır bir vesileye ihtiyacı vardır. Burası çok iyi geldi bana Allah razı olsun hepinizden❤️
Aminnn canim hepimizden razı olsun Allah gönüllerimize ferahlık versin 🤲 burası dertleşme alanımız olsun o zaman bizim gibi bu duygulari yaşayanların yeri olsun icimizden kim umutsuzluga kapilirsa elimizden geldiğince morel olalım birbirimize 🥰🥰

Takip ettiğim youtuberlerin hamile olduğunu duyunca video izlemeyi takibi ile bıraktım. O kadar ağır geliyordu ki. Aynı duyguları paylaşan kişiler ile bir arada olmak iyi hissettiriyor insana 🙏
Ben sosyal medyayı tamamiyle bıraktım 😅 sadece youtuberler değil her yerde herkesin ailecek çocukları ile fotoğrafları.. belki onların da başka dertleri var fakat biz her zaman dışarıya mutluyuz algısı verdiğimiz için böyle fotoğraflar mutlu aile tablosu oluşturuyor.

Ben sosyal medyayı tamamiyle bıraktım 😅 sadece youtuberler değil her yerde herkesin ailecek çocukları ile fotoğrafları.. belki onların da başka dertleri var fakat biz her zaman dışarıya mutluyuz algısı verdiğimiz için böyle fotoğraflar mutlu aile tablosu oluşturuyor.
İçimize çok kapanmakta iyi değil aslında. Kendimize eziyet ediyoruz ama psikolojik olarak insan bu konu ile ilgili olan herşeyden kaçmak istiyor. Zor bir durum ya Allah kimseyi bunla sınamasın 🥹

X