Güzel yorumlarınızı bu kez benim için yapar mısınız? Sorum gebelik zehirlenmesi

Yok işte önlem. Uygun tedavi de denek gibi o krizler yaşanırken bi şeyler uydurulup yaşanmaya çalışılıyo. Ve evde bi çocuk daha var bence korkmaya çok gerek var.
valla bilemiyorum sonucta bir kez sağlıklı gebelik olmus. benim arkadasim ilk gebeliğinde yasadı bu durumu. o gebeliği maalesef kayıpla sonuclandı. ama sonrasın 2 kez sağlıklı gebelik yaşadı. sürekli iğnelerle, ilaçlarla gecti gebelikleri ama bir sorun yaşamadı. daha sık gitti kontrollere ve risk alınmaması amacıyla hepsinde sezaryen oldu. ama dediğim gibi önlem alınabiliyor demek ki

Sağlıklı gebelik olmamış işte ağır seyretmiş. Plesenta yaşlanması mesela son haftalarda yaşanmış ki idare edip doğurabilmiş erken de olsa. Erken yaşansa yarıda kalırdı her şey ve bunun erken yaşanmaması için bi ilaç yok yani önlem yok. Sık kontrole evet tabi ki gidiliyor o da anneyi kurtarabilmek için değerler aniden kötüleşebildiği için. 20 hafta civarı gelişim geriliği gibi başladı görümcemde. 36da aldılar çok şükür şu an sağlıklı. Ama neler neler. Bi gün diş eti şişiyo bi gün kolum diye ağlıyo bi gün bacağım diye ağlıyo mesela... tansiyon hep şöyle böyle evet sık kontroldeydi her hafta hastanedeydi en az bi gün yatar çıkardı. Anlık rahatlatıcı ağrı kesiciler filan...

benim arkadasim da tansiyon sorunu yasadi evet 8.aydan sonra çok ödemi oldu. hatta doğurduktan sonra bile o kadar ödemi vardı ki doktor sen doğurmamış mıydın diye sordu. ama iki gebeliği de 38.haftada sezaryenla doğurdu. ve bir sorun görünmemişti doğum tarihi verilirken. doktor bebeğin gelişimi iyi bence istediğin zaman sezaryen yapalım dedi ve arkadasim da sezaryen gününü kendi secti. hatta ilk sağlıklı gebeliğinde doktor 40.haftaya kadar beklemek istedi ama arkadasim korktuğu için 38de doğurmak istedi. yani rahimde veya değerlerde bir sorun yoktu. tansiyon ve çok ödem olması dısında fiziksel bir sey olmadı

İşte bendeki sorun bu kadar idare edilebilir değildi ne ödemim oldu ne tansiyonum bir gece aniden nöbet geçirdim hiçbir önlenebilir tedavisi yok kan sulandırıcı dışında diyorlar ki ben hamileliğimin başından beri kan sulandırıcı zaten içiyordum sizin arkadaşınızın yaşadığı en hafif olanı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…