Guzel yazmak ve konuşmak

Kacanayna

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2017
35
8
28
Gecen sene bir kadinla tanıştım editor ve
Gerek mihabbet sirasinda gerekse facede yazdigi seyler muazzam güzel :)
Bir tanidigim daha vardi o da 50 li yaşlarda dusuncelerini cok guzel ifade eder ve yazardi uzun uzun.
Bu iki kişide de ortak yön olarak coj kitap okumalari ve bilgi dolu olmalaeini buldum
Burdan da yazilarini okudugum profilinde gezerken hayran kaldigim kisiler var.
Bende böyle olmak istiyorum... Bunu ne etkiliyor neler yapmaliyim?
Gerek sohbet sirasinda gerekse yazi yazmada iyi olmak icin?

Bakın kendi ağzınızla söylemişsiniz, okumak :)

Okumak insana çok şey katar. Ufkunuzu genişletir.
Kastettiğim roman okumak değil.
Bulduğunuz herşeyi okuyun. Takvim kağıdı, gazete parçası..
Okuduklarınız zaman içinde size bilgi birikim şeklinde geri dönecek.

Diğer yandan izlediğiniz şeyler önemli.
Dizi izlemek yerine belgesel izleyin.
Belgeselden kastım sadece geyik kovalayan aslan da değil :)
Şimdi aklınıza gelebilecek herşeyin belgeseli var.
Ve gerçekten insana güzel bilgiler sunuyor.
Ve bunun gibi programlar. K Kacanayna

Bakın kendi ağzınızla söylemişsiniz, okumak :)

Okumak insana çok şey katar. Ufkunuzu genişletir.
Kastettiğim roman okumak değil.
Bulduğunuz herşeyi okuyun. Takvim kağıdı, gazete parçası..
Okuduklarınız zaman içinde size bilgi birikim şeklinde geri dönecek.

Diğer yandan izlediğiniz şeyler önemli.
Dizi izlemek yerine belgesel izleyin.
Belgeselden kastım sadece geyik kovalayan aslan da değil :)
Şimdi aklınıza gelebilecek herşeyin belgeseli var.
Ve gerçekten insana güzel bilgiler sunuyor.
Ve bunun gibi programlar. K Kacanayna

Belgesel izliyorum , değişimi görüyorum bazen..
Hic dizi izlemezdim ama arkadas ortaminda herkes bisey izliyor bende yabanci diziye basladim, the mentalist, beden dili açısından iyi gibi :)
Kitap okuma konusunda çok iyi degilim
Zihnimi susturamiyorum odaklanma sorunum var..
Birde mesela bi kisisel gelişim kitabina basladim baska kitap buluyorum o kaliyor hep bu sekilde.. daha gerekli swyler var diyip bırakıyorum sanki..
Roman türü nereydeyse cok az okudum, ama kitap okuma alışkanlığı edinecegim
Gelistirir mi gercekten merakliyim.

Belgesel izliyorum , değişimi görüyorum bazen..
Hic dizi izlemezdim ama arkadas ortaminda herkes bisey izliyor bende yabanci diziye basladim, the mentalist, beden dili açısından iyi gibi :)
Kitap okuma konusunda çok iyi degilim
Zihnimi susturamiyorum odaklanma sorunum var..
Birde mesela bi kisisel gelişim kitabina basladim baska kitap buluyorum o kaliyor hep bu sekilde.. daha gerekli swyler var diyip bırakıyorum sanki..
Roman türü nereydeyse cok az okudum, ama kitap okuma alışkanlığı edinecegim
Gelistirir mi gercekten merakliyim.
O zaman bir kitap bitirmeden ikincisini almayın hiçbir şekilde, kitapçıya gitmeyin mesela :)

Ve tarz değiştirmenizi tavsiye ederim.
Misal bir polisiye okuyun , daha sonra araştırma inceleme. Her türü deneyin yavaş yavaş. Mutlaka bir tanesi ilginizi daha çok çekecektir. Hangisi olduğunu keşfettikten sonra o türe daha çok ağırlık verip alışkanlık edinebilirsiniz zamanla.
Mesela ben polisiye çok seviyorum. Hikayede olup bitenleri kafamda kurgulamayı, kendimce hikayeyi devam ettirmeyi seviyorum.

Mutlaka kitap okuyun derim , gerçekten faydasını göreceksiniz.

O zaman bir kitap bitirmeden ikincisini almayın hiçbir şekilde, kitapçıya gitmeyin mesela :)

Ve tarz değiştirmenizi tavsiye ederim.
Misal bir polisiye okuyun , daha sonra araştırma inceleme. Her türü deneyin yavaş yavaş. Mutlaka bir tanesi ilginizi daha çok çekecektir. Hangisi olduğunu keşfettikten sonra o türe daha çok ağırlık verip alışkanlık edinebilirsiniz zamanla.
Mesela ben polisiye çok seviyorum. Hikayede olup bitenleri kafamda kurgulamayı, kendimce hikayeyi devam ettirmeyi seviyorum.

Mutlaka kitap okuyun derim , gerçekten faydasını göreceksiniz.

Hem başlayacağım, gozumuzde buyutuyoruz bazi şeyleri. Kac saat tel başında vakit geciriyoruz bos yere :KK70: bu sefer kararliyim , teşekkür ederim :)

Bu biraz yetenekle alakalı gibi bence
Nasıl ki herkes güzel şarkı söyleyemez , güzel resim yapamaz , güzel de konuşamaz gibi geliyor bana .
Hatiplik , arı-duru konuşmak bambaşka birşey ..

Maalesef bende kendimde olmasını istediğim ama olmayan birşey ..

Buradaki hayran kaldığınız kişileri merak ettim ayrıca :)

Yıllardır içinde olduğum iş kolu hakkında soru geldi. İyi yazmak, güzel cümle kurmak nasıl mümkün oluyor ki? Bence ne yazmak istediğiniz ile ilgili bu. Ne yazmak istiyorusnuz? Şu sohbet konusunda gerçekten iyi fikirleri olan varsa paylaşsın çok memnun olurum.

Yıllardır içinde olduğum iş kolu hakkında soru geldi. İyi yazmak, güzel cümle kurmak nasıl mümkün oluyor ki? Bence ne yazmak istediğiniz ile ilgili bu. Ne yazmak istiyorusnuz? Şu sohbet konusunda gerçekten iyi fikirleri olan varsa paylaşsın çok memnun olurum.

Ne yazmak istiyorum mesela birsey hakkında yorum yaptigim zaman guzel, oturaklı, bilgili bir sekilde olsun istiyorum..
Bazen güzel seyler karalamak istiyorum bi anda..
İnsanlarla konusuroen de bilgi dolu, kendimde olanlari güzel aktarayim istiyorum

İcinde bulunduğunuz iş kolu hangisi?

Ne yazmak istiyorum mesela birsey hakkında yorum yaptigim zaman guzel, oturaklı, bilgili bir sekilde olsun istiyorum..
Bazen güzel seyler karalamak istiyorum bi anda..
İnsanlarla konusuroen de bilgi dolu, kendimde olanlari güzel aktarayim istiyorum

İcinde bulunduğunuz iş kolu hangisi?

Aslında senin dediğin işin bilgi kısmı olgunlukla yanı deneyimle oluyor tatlım. Bazı şeyleri yaşayarak ders çıkarmayla konu hakkında oturaklı görüşlere sahip oluyorsun. :KK58:Ve madem içinden bir şeyler karalamak geliyor karala sende. Ortaya güzel bir şeyler çıkana kadar tekrar tekrar düzelt. Diğer bir konuda kitap oku diyecekler. Kitap oku da ne okuduğun önemli, kaliteli, edebi değeri yüksek eserler okumaktan geçiyor yani işin sırrı bence. Bunlar şahsi görüşlerim, bilmişlik taslamak istemem.
Bu arada diksiyon hocası ve blogerim ben.

Aslında senin dediğin işin bilgi kısmı olgunlukla yanı deneyimle oluyor tatlım. Bazı şeyleri yaşayarak ders çıkarmayla konu hakkında oturaklı görüşlere sahip oluyorsun. :KK58:Ve madem içinden bir şeyler karalamak geliyor karala sende. Ortaya güzel bir şeyler çıkana kadar tekrar tekrar düzelt. Diğer bir konuda kitap oku diyecekler. Kitap oku da ne okuduğun önemli, kaliteli, edebi değeri yüksek eserler okumaktan geçiyor yani işin sırrı bence. Bunlar şahsi görüşlerim, bilmişlik taslamak istemem.
Bu arada diksiyon hocası ve blogerim ben.

Güzel meslekmis. Bende bi ara kendi bloğumu oluşturmak istemiştim, biraz biseyler yazdim..
Ama ben genelde bunalımlarımi yaziyorum yani bu yuzden cok boş bi insan miyim diyorum.. simdi bu duygulardab kuttulmak icin kitap okumaya basladim, kisa kitaplardab okumaya basliyorum amapdf okuyorum . Güzel konuşma biraz da sakin olmakla alakali benim içimde bi kirku bi endise var onu susturamiyorum rahat olamiyorum.

Gecen sene bir kadinla tanıştım editor ve
Gerek mihabbet sirasinda gerekse facede yazdigi seyler muazzam güzel :)
Bir tanidigim daha vardi o da 50 li yaşlarda dusuncelerini cok guzel ifade eder ve yazardi uzun uzun.
Bu iki kişide de ortak yön olarak coj kitap okumalari ve bilgi dolu olmalaeini buldum
Burdan da yazilarini okudugum profilinde gezerken hayran kaldigim kisiler var.
Bende böyle olmak istiyorum... Bunu ne etkiliyor neler yapmaliyim?
Gerek sohbet sirasinda gerekse yazi yazmada iyi olmak icin?
Bunu istemen çok güzel :KK200:
Kişisel gelişim kitapları oku, bol bol kitap oku, yazarların hayatlarını araştır haber izle gündemi takip et birde konuşmanın akıcı olmasını falan istiyorsan sesli bir şekilde kitap oku :)

Bunu istemen çok güzel :KK200:
Kişisel gelişim kitapları oku, bol bol kitap oku, yazarların hayatlarını araştır haber izle gündemi takip et birde konuşmanın akıcı olmasını falan istiyorsan sesli bir şekilde kitap oku :)
Okumaya başlıyorum, artik kafami bunla meşgul etmeliyim sonuçta ne verirsek onu alacağız yani :KK70:

Aynen öyle, zaten okudukça gelişirsin. Birde kitaplardaki cümle yapılarına dikkat et Hoppa
Aynen, şuan bes dk sonra unutuyorum okudugumu..bi an gözümde büyüdü, dikkat et falan diyince..
Yabancilar nasil daha cok okumaya vakit ayiriyor biz neden ayiramiyoruz , hep başka şeylerle ugrasiyoruz hep kolaylık pesindeyiz ya

X