Güzel günlerin aklıma gelmesi normal mi?

ysmn952

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2024
20
22
28
Eşimle ayrılıyoruz,ailesinin farkında veya farkında olmadan yaptıklarından. Sağlık problemimi tam anlamamalarından. Aşırı zor bi süreç geçirdiğimi bi türlü kafalarının almamasından dolayı. Eşimin bana karşı çok emeği oldu yalan değil,çok güzel günlerimiz oldu. Ama hassas davranması gerektiği zamanlarda çok kaba davrandı. Onun yüzünden sinir krizi geçirdiğim zamanlar oldu. Ailesi konusunda beni suçladı. Herneyse ama bugünlerde aklıma hep güzel günler geliyor. Evli çocuklu insanlara özenerek bakıyorum. Sağlık problemime odaklanmak istiyorum ama bazen başarısız oluyorum. Bu psikolojiden nasıl çıkarım? Bazen yazmak istiyorum kendimi tutuyorum,hop dur senin bi gururun var diyorum ve duruyorum. Çünkü o bana çok kinli. Nedenini bilmediğim sekilde. Benimle yasadıklarımı bilerek evlendi herkesin uyarısına rağmen birkaç sene mutsuz olacağımızı bilerek. Ama 2 ay sonra söylenmeye basladı ben mutsuzum diye. Senin bu ruh halin kendi kisiliğin hastalığını bahane etme vs dedi. Oysaki öyle değildi. Omzumda çok büyük bi yük olduğunu bi türlü anlamadı. Bu süreçte ne yapmam gerekiyor sizce,biraz yalnız mı kalayım yoksa kalabalık içinde kafa mı dağıtayım? Yorumlarınıza ihtiyacım var

Özlersin, normal. Sonuçta eşinden boşanıyorsun. Benim bir yıl oldu neler yaşadım hala bazen özlüyorum ama sana bir şey diyeyim mi ?
Aslında özlediğin o değil. O zamanki sen. Yani o anki hislerini, mutluluğunu özlüyorsun aslında. Emin ol karşımıza düzgün biri çıktığında o boşluğu öyle dolduracak ki özlemeyeceğiz bile

Bir insan sana hastalığını bahane etme diyor ve sen bu insanı özlüyor musun? Üstüne de yazmak mı istiyorsun? Kendine saygın nerede?
Bu laftan sonra kaç güzel gün kurtarır bu evliliği?

Kendine gel.
Haklısınız 🙏🏻 çevrenin beni suçlaması falan canımı çok sıkıyor ama. Onlardan nasıl kurtulurum sizce 😅 kendileri boşansa bu kadar derde düsmezler. Yok yere bosanıyorum gibi davranıyorlar

Sizi hastaliginizla kabul edip sonradan " iyi değilim" diyen insan ne kadar güzel gün yaşatmış olabilir ki ? Çok kötü günler yaşadığınız için standart bir gün size çok güzel geliyordur. Bugunler de geçer elbet. Geçmiş olsun.

Özlersin, normal. Sonuçta eşinden boşanıyorsun. Benim bir yıl oldu neler yaşadım hala bazen özlüyorum ama sana bir şey diyeyim mi ?
Aslında özlediğin o değil. O zamanki sen. Yani o anki hislerini, mutluluğunu özlüyorsun aslında. Emin ol karşımıza düzgün biri çıktığında o boşluğu öyle dolduracak ki özlemeyeceğiz bile
Ayy evet hissettiğim seyi tarif ettiniz. Onun bana iltifatlarını,başımı omzuna yaslamayı falan özlüyorum sanırsam.

Haklısınız 🙏🏻 çevrenin beni suçlaması falan canımı çok sıkıyor ama. Onlardan nasıl kurtulurum sizce 😅 kendileri boşansa bu kadar derde düsmezler. Yok yere bosanıyorum gibi davranıyorlar
En fazla iki ay konuşurlar gündemleri değişir merak etme yeter ki güncel dedikodu malzemesi olsun onlara🤣 kulağını tıka duymamazlıktan gel🥹🙏🏻

IMG_3653.jpeg

Ah içimde anlamlandıramadığım şeyi buldum sonunda.🙏

Özleyebilirsin ne var bunda aman bu adamın nesini özledin diyenlere kulak asma
Hiçbir insan yüzde yüz iyi veya yüzde yüz kötü değildir, tabi ki güzel şeyler de yaşamışsınızdır, ama en nihayetinde ayrılıkla sonuçlanmış, özlüyor olman barışman gerektiği anlamına gelmez, sadece özlersin ve zamanla geçer ve anı olarak kalır

X