Güzel Bir Dert Ama Dert

4justice

* hasta la vista baby *
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2011
10.447
12.578
Kızlar Merhaba,
İyisinizdir umarım,

Başlıktan da anlaşılacağı üzere güzel bir derdim var ama dert işte nihayetinde.. bana yol gösterirseniz çok sevinicem zira eşimle ve ailemle çatışma halindeyim.
Şuan mevcutta çalışıyorum 4500 TL civarı aylığım var. Açıkçası çok rahatım, kiri pası yok masa başı iş. haftasonu tatil. çok sakin işler.. kurumsal da bir firma herkes tarafından bilinir.. anadolu yakasındayım bu arada. evimizde anadolu da, servisle gidip geliyorum.

Dün itibari ile bana bir iş teklifi geldi. avrupa yakasında esenyurtta. çalışma saatleri aynı. biraz daha tempoyu yükseltecek bir iş ve çok çok büyük bir firma maaşı da 6500-7000 civarı olacak. fakat anadoluya servisi yok taşınmamı istiyorlar.

eşim asla istemiyor, düzen bozmaya değmez diyor. esenyurtta mutlu olamıcağımızı düşünüyor. ailem de ayı şekilde sabitlen artık bir yerde diyor. esenyurt çok kalabalık diyorlar.
bense çok kararsız kaldım, özellikle maaş artısı ve çok daha büyük bir firma olması beni çok cezbetti..
ama hiç destekçim olmadığı için de kalakaldım tek başıma..

yorumlarınızı merak ediyorum..

şunu da eklemiş olayım: şuan çalıştığım yer bir plaza. hep janti takılan kişiler yani. diğer firma fabrika ortamı, kamyoncu amcalar falan olacak onlarla muhattap olmam gerekecek zamanlar vs

Son düzenleme:
Ben olsam Esenyurta taşınmazdım. Ama bahçelievler tarafında oturup yine servis kullanabilirsiniz.
tabi bu eşinizle birlikte alacağınız bir karar, maaş farkı bayağı var, eşiniz nasıl görmezden geliyor?
tabiki bu da bir seçenek bu arada ille esenyurta taşın demiyorlar yani bu yakaya geçmelisin diyorlar
eşimin iş yeri de avrupada halbuki ona rağmen anadoluyu bırakmıyor
hoş bende hep anadolu derim avrupada yaşanmaz derim ama maaş farkını görmezden gelemiyorum
çok da borcumuz var açıkçası, çok etkilemiyor ama işimiz kolaylaşsa fena mı olur

İş esenyurtta diye ordan ev tutmak zorunda değilsiniz. kağıthande şişlide falan oturabilirsiniz. ben olsam düzen bozmam. sırf 2 bin lira fazla alacağım diye daha stresli ve yoğun bir işe girmem. benim için kafa rahatlığı çok önemli. ama ben tembel ve konformist bir insanım. siz kendinizi geliştirmek ve hayatınızda değişiklik yapmak isteyebilirsiniz.

İş esenyurtta diye ordan ev tutmak zorunda değilsiniz. kağıthande şişlide falan oturabilirsiniz. ben olsam düzen bozmam. sırf 2 bin lira fazla alacağım diye daha stresli ve yoğun bir işe girmem. benim için kafa rahatlığı çok önemli. ama ben tembel ve konformist bir insanım. siz kendinizi geliştiremek ve hayatınızda değişiklik yapmak isteyebilirsiniz.
beni düşündüren kısım da bu aslında
eşim de diyor 2500 fazla vereceklerse 2500 fazla çalıştıracaklar
ben çalışırım ama 2 seneye kadar çocuk düşünüyoruz, o tempo beni yorar mı bilemiyorum

beni düşündüren kısım da bu aslında
eşim de diyor 2500 fazla vereceklerse 2500 fazla çalıştıracaklar
ben çalışırım ama 2 seneye kadar çocuk düşünüyoruz, o tempo beni yorar mı bilemiyorum

Yorar. Yaşımız da ilerliyor. İyi düşünün. Haftasonu gene tatil mi ? Güvenilir bir kurum mu ? Ben de çook güvenilir diye bilinen meb'den sonra en çok okulu olan özel okuldan 1 sene boyunca maaş alamadım. İyi araştırın, mümkünse çalışanlarının yorumlarını öğrenmeye çalışın.

Yorar. Yaşımız da ilerliyor. İyi düşünün. Haftasonu gene tatil mi ? Güvenilir bir kurum mu ? Ben de çook güvenilir diye bilinen meb'den sonra en çok okulu olan özel okuldan 1 sene boyunca maaş alamadım. İyi araştırın, mümkünse çalışanlarının yorumlarını öğrenmeye çalışın.
evet haftasonu tatil, firmayı türkiyede 7den 70e bilmeyen yoktur
ama ona rağmen araştırdım tabi yorumları vs okudum bir sıkıntı olacağını hiç sanmıyorum
ama dediğiniz gibi yaş da ilerliyor

Esenyurt'ta çalisiyorum, evim Halkalida. Sabahları ve akşamları 1 er saat yol sürüyor. Kağıthane Şişli falan derseniz akşam saatlerinde 2 saati gözden çıkarmalısınız. Ataköy de yaşarim derseniz oda en azından 1,5 saat sürer. Yol süresini de dikkate alın. Ayrıca plazadan sonra fabrika ortamı sizi sarmayabilir. Ben olsam düzenimi bozmak yerine, mevcut düzenimde başka iş arardım.

Kızlar Merhaba,
İyisinizdir umarım,

Başlıktan da anlaşılacağı üzere güzel bir derdim var ama dert işte nihayetinde.. bana yol gösterirseniz çok sevinicem zira eşimle ve ailemle çatışma halindeyim.
Şuan mevcutta çalışıyorum 4500 TL civarı aylığım var. Açıkçası çok rahatım, kiri pası yok masa başı iş. haftasonu tatil. çok sakin işler.. kurumsal da bir firma herkes tarafından bilinir.. anadolu yakasındayım bu arada. evimizde anadolu da, servisle gidip geliyorum.

Dün itibari ile bana bir iş teklifi geldi. avrupa yakasında esenyurtta. çalışma saatleri aynı. biraz daha tempoyu yükseltecek bir iş ve çok çok büyük bir firma maaşı da 6500-7000 civarı olacak. fakat anadoluya servisi yok taşınmamı istiyorlar.

eşim asla istemiyor, düzen bozmaya değmez diyor. esenyurtta mutlu olamıcağımızı düşünüyor. ailem de ayı şekilde sabitlen artık bir yerde diyor. esenyurt çok kalabalık diyorlar.
bense çok kararsız kaldım, özellikle maaş artısı ve çok daha büyük bir firma olması beni çok cezbetti..
ama hiç destekçim olmadığı için de kalakaldım tek başıma..

yorumlarınızı merak ediyorum..

şunu da eklemiş olayım: şuan çalıştığım yer bir plaza. hep janti takılan kişiler yani. diğer firma fabrika ortamı, kamyoncu amcalar falan olacak onlarla muhattap olmam gerekecek zamanlar vs

Sakın! 1500 TL için Anadolu yakasından kalkıp Esenyurt’a gidilmez yapmayın. Maaş güzel bir rakam ama çok berbat oralar ben de dört sene önce kaçtım Anadolu yakasına.

evet haftasonu tatil, firmayı türkiyede 7den 70e bilmeyen yoktur
ama ona rağmen araştırdım tabi yorumları vs okudum bir sıkıntı olacağını hiç sanmıyorum
ama dediğiniz gibi yaş da ilerliyor

Sizin içinize sinmiş bence. İş eşinizi ikna etmeye bakıyor. Aslında onun için de daha rahat olacak. Hayırlısı olsun hakkınızda. Değişiklik iyidir aslında. Ben çok zorlanıyorum hayatımda değişiklik olunca ama aslında bana inanılmaz iyi geliyor.

ben çalışma hayatına ilk başladığımda oldukça yoğun bir şubedeydim resmen depresyon bunalım sıkıntı stres her gün ağlıyordum işten çıkınca. o tempoyla 1 sene ancak çalışabildim. sonradan istifa ettim şimdi çok rahat ama maaşı az bir yerdeyim. huzurlu mutlu ve sağlıklıyım

X